İsviçre vize şartları

M. b 02/04/20, 12:56
İsviçre vize şartları nelerdir? Öğrenciyim, annem çalışmıyor, babam şirket sahibi. Sponsor sunmam gerekir mi? Randevumu nasıl alabilirim? İsviçre’de arkadaşlarım ile buluşacağız orada ki bazı etkinliklere katılacağız. İlk defa vize alacaklar için ne tavsiye edersiniz?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar,

Vize şartları İsviçre’ye baktığımızda öncelikle İsviçre vize başvurusu yapan kişinin mutlaka düzenli gelirinin olduğunu belgelemesi gerekir. Seyahat edecek kişi herhangi bir geliri olmayan ev hanımı ya da öğrenci ise 1. Derece akrabasının yani anne veya babasının sponsor olması gerekir. Siz de öğrenci olduğunuzdan dolayı ve annenizin düzenli geliri olmadığı için babanızın size sponsor olması gerekir. Seyahatiniz boyunca masrafları karşılayacak durumda olmanız yani finansal durumunuzun iyi olması gerekir. Özellikle babanızın sunacağı vergi levhasında gözüken şirket karlılığı babanızın finansal durumu hakkında İsviçre Konsolosluğu için önemli bir göstergedir. Sponsorunuzun sunacağı vadesiz banka hesabında bulunan son bakiyenin seyahatiniz boyunca giderlerinizi karşılayacak miktarda olması gerekir.

İsviçre vize başvurusu yapılırken İsviçre Konsolosluğu’nun dikkat ettiği en önemli konulardan biri daha önce Avrupa ülkelerine ya da vize ile giriş yapılan diğer ülkelere seyahat edip etmediğinizdir. Özellikle İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda, Amerika vizeleriniz var ise bu sizin için önemli bir referans olmaktadır.Ayrıca İsviçre’de katılacağınız etkinlik ile ilgili davet mektubunuz varsa o belgeyi de evraklarınız ile birlikte sunmakta fayda vardır.Sponsorunuzun şirketinin varlığını gösteren faaliyet belgesinin güncel ve orijinal olması zorunludur. Şirketin kuruluşunu gösteren ticari sicil gazetesinin fotokopisi ve şirket yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi de olmalıdır. Babanıza ait SGK Tescil ve hizmet dökümünü www.turkiye.gov.tr sitesinden barkotlu olarak alabilirsiniz. Bu belgede tüm sigortalılık dönemi detaylı olarak gözükecektir.

İsviçre vize şartları konusunda Vize Merkezi olarak hizmetlerimiz;

Vize şartları İsviçre hakkında aklınıza takılan her türlü soruya ülke uzmanlarımız sayesinde cevap bulabileceksiniz. İster kargo ile ister ofise gelerek vize uzmanlarımıza evraklarınızı ulaştırabilirsiniz. Göndermiş olduğunuz evraklarınızdaki bilgiler kontrol edilip eksikleri giderildikten sonra dosyanızda ilettiğiniz bilgiler ışığında başvuru formunuzu online olarak dolduruyoruz ve randevunuzu müsait olan en yakın tarihe alıp sizi bilgilendiriyoruz.Deneyimli ve tecrübeli bir ekiple çalışan Vize Merkezi ile İsviçre vize başvurusu yaptığınızda istenmeyen sürpriz bir sonuçla karşılaşmaz ve işlerinize ayıracağınız zamanınızı, sıkıcı vize süreciyle harcamamış olursunuz.

İsviçre vize başvurunuzun tamamlanma süresi 5 iş günüdür. Vize uzmanlarımız bu süreci takip edip pasaportunuz hazır olduğunda teslim alıp, en kısa zaman da size ulaştıracaktır. 

İsviçre vize şartları hakkında daha detaylı bilgiye ihtiyacınız var ise hemen 02129700563 numarayı arayıp İsviçre vize uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Vize Merkezi

Yüksel ERDİN

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x