İsviçre Vize Reddi

İ.R. 13/04/20, 13:37
İsviçre vize reddi almamak için nelere dikkat edilmelidir? Yakın zamanda vize başvurumdan ret aldım. Turistik vize olarak başvuru yaptım aslında ablamlar İsviçre’de ikamet ediyorlar. Onlara sürpriz yapmak istediğim için davet mektubu istemedim. Sunmuş olduğum banka dökümlerim vadeli hesaptı. Bu yüzden ret almış olabilir miyim?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar,

Uluslararası Hukuka göre ülkesine seyahat edecek yabancı uyruklu kişinin ülkeye girebileceğine karar vermek devletin egemenlik yetkilerindendir. Devletler kendi ulusal çıkarlarına göre belirler. Her devletin yasaklı ve sakıncalı yabancılar listesi vardır. Bunun dışında ekonomik olarak yük olabilecek, kamu düzenini bozabilecek ve kamu sağlığını riske sokacak kişilere vize verilmemektedir. İsviçre Başkonsolosluğu da başvuruları değerlendirirken bu genel kuralları göz önünde bulundurmaktadır.

Schengen vize kurallarına göre; başvuruda sunduğunuz pasaportun yıpranmamış olması gerekir. Ayrıca Pasaportunuzun geçerlilik süresinin seyahat bitiş tarihinden itibaren en az üç ay daha süresi olması gerekir. İsviçre Başvuru formunu doldururken sorulara doğru yanıtlar vermeniz önemlidir. İsviçre vize başvurunuzu yaparken sunduğunuz evrakların eksiksiz olması gerekir. Belgelerin üzerinde tahrifat yapılmışsa veya sahte belgelerle başvuruda bulunduysanız yasalara göre bu bir suçtur ve ret sebebidir. Seyahatinizi gerçekleştirebilecek ekonomik olanaklara sahip olduğunuzu sunacağınız belgeler ile kanıtlamanız gerekir. Vize reddi İsviçre ve Schengen ülkelerinin belirlediği kurallar çerçevesinde belirlenen koşulları taşıyıp taşımadığınızı anlamak içindir.

Çalışmıyorsanız veya bakmakla yükümlü olduğunuz kişilerin geçimlerini sağlayabilecek düzenli ve yeterli bir gelir düzeyine sahip değil iseniz, potansiyel bir göçmen olarak kabul edilirsiniz. Bu durum da vize alma şansınız oldukça düşüktür. 

İsviçre vize reddi sebebi ne olabilir?

İsviçre Başkonsolosluğu başvurunuzu incelerken İsviçre’de birinci derece akrabanız olduğu tespitini yapar ise dosyalarınız Konsoloslukta iken sizden ablanızdan davet mektubu isteminizi talep edebilir ya da İsviçre’de akrabanız olduğunu sakladığınız için ret verebilir. Aynı zamanda Maddi durumunuzun gücünü göstermek için vadeli banka dökümü sunabilirsiniz fakat Konsolosluk seyahatiniz boyunca harcayacağınız para miktarını vadesiz banka dökümünüzde bakiye olarak görmek ister. Vize reddi İsviçre vizesi alamayacağınızı göstermez yeni bir başvuru yapabilirsiniz.

Yapacağınız yeni bir başvuru da ret almamak için İsviçre vize danışmanlarımız ile mutlaka iletişime geçin. Hem zamanınızı hem de vize almak için ödemiş olduğunuz paranızın heba olmaması için çok önemlidir. Unutmayın, vize başvurusu yapmak sadece evrakları toplayıp sunmaktan ibaret değildir.

İsviçre vize reddi hakkında daha detaylı bilgi almak için 0212 970 0559 numaralı telefonumuzdan İsviçre vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Vize Merkezi 

Yüksel ERDİN

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x