İsviçre Vize Başvurusu

fatma 25/10/16, 09:09
Merhaba, İsviçre vize başvurusu için randevu almak istiyorum. Özel bir şirkette çalışıyorum, turist olarak seyahat etmek için hangi evraklar gerekiyor? Nereye başvuracağım hakkında da bilgi rica ederim.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar,

İsviçre vizesi başvurusu yapabilmek için öncelikle İsviçre Konsolosluğu’na sunacağınız evrakları hazırlamanız gerekir. Özel bir şirkette sigortalı çalıştığınız için şirket evraklarınızı hazırlamalısınız. Hazırlamanız gereken evraklar; Faaliyet belgesi, vergi levhası, ticari sicil gazetesi, imza sirküleridir. Ticaret odasından alınan kaşe imzalı faaliyet belgesi üç ay, ticaret odasının sitesinden alınan e imzalı faaliyet belgesi ise bir ay geçerlidir. Vergi levhasında yeni tahakkuk olmalıdır. Ticari sicil gazetesi kuruluşa ait olmalıdır. Şirketin yetkilisi sizin adınıza antetli kâğıda vize talep dilekçesi hazırlaması gerekir. Antetli kâğıda vize talep dilekçesinde hangi tarihten beri şirkette çalıştığını, hangi görevde olduğunu belirtilmelidir. Gidiş- dönüş tarihi ve gidiş amacı da dilekçeye yazılmalıdır. Ayrıca dilekçede, seyahat boyunca tüm masrafların sizin tarafından karşılanacağı mutlaka yazılmalıdır. Şirketin yetkilisine ait imza sirküleri eklenmelidir. Şirketin muhasebecisinden SGK işe giriş bildirinizi ve son üç aylık maaş bordronuzu almalısınız. Maaş bordrolarınız yine şirketin yetkilisi tarafından kaşe imzalı olmalıdır. SGK Tescil ve Hizmet dökümünüzü e-devlet şifreniz ile www.turkiye.gov.tr den barkotlu belge oluşturup çıktısını almalısınız. 

İsviçre için vize başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken seyahatiniz boyunca tüm masrafları karşılayacak para miktarının vadesiz banka dökümünüzde bakiye olarak gözükmesi gerekir. Banka dökümünüzün sayfalarını imzalayan banka yetkilisinin imza sirkülerini de eklemelisiniz.

İsviçre vizesi başvuru evraklarınızı hazırladıktan sonra İsviçre vize başvuru merkezinin sitesine girip kendinize bir hesap oluşturmanız gerekir. Formu doldururken yanlışlık yaparsanız başvurunuzun olumlu olması konusunda sıkıntı yaşayabilir, randevu günü dosyalarınızı teslim almayabilirler. Bu riski yaşamak istemiyorsanız İsviçre vize uzmanlarımızı arayıp, deneyimlerinden faydalanabilirsiniz.

Vize uzmanlarımız online olarak formunuzu doldurup, sisteme kaydettikten sonra randevu aşamasına geçerek size uygun tarihe ve saate randevu almak için sizinle irtibata geçeceklerdir.

İsviçre vize başvurusu olumlu olması için mutlaka size İsviçre vize uzmanlarımızdan danışmanlık almanızı önermekteyiz.

Saygılarımızla iyi günler dileriz,

Vize Merkezi /Yüksel ERDİN

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x