İsviçre Vize Başvurusu

fatma 25/10/16, 09:09
Merhaba, İsviçre vize başvurusu için randevu almak istiyorum. Özel bir şirkette çalışıyorum, turist olarak seyahat etmek için hangi evraklar gerekiyor? Nereye başvuracağım hakkında da bilgi rica ederim.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar,

İsviçre vizesi başvurusu yapabilmek için öncelikle İsviçre Konsolosluğu’na sunacağınız evrakları hazırlamanız gerekir. Özel bir şirkette sigortalı çalıştığınız için şirket evraklarınızı hazırlamalısınız. Hazırlamanız gereken evraklar; Faaliyet belgesi, vergi levhası, ticari sicil gazetesi, imza sirküleridir. Ticaret odasından alınan kaşe imzalı faaliyet belgesi üç ay, ticaret odasının sitesinden alınan e imzalı faaliyet belgesi ise bir ay geçerlidir. Vergi levhasında yeni tahakkuk olmalıdır. Ticari sicil gazetesi kuruluşa ait olmalıdır. Şirketin yetkilisi sizin adınıza antetli kâğıda vize talep dilekçesi hazırlaması gerekir. Antetli kâğıda vize talep dilekçesinde hangi tarihten beri şirkette çalıştığını, hangi görevde olduğunu belirtilmelidir. Gidiş- dönüş tarihi ve gidiş amacı da dilekçeye yazılmalıdır. Ayrıca dilekçede, seyahat boyunca tüm masrafların sizin tarafından karşılanacağı mutlaka yazılmalıdır. Şirketin yetkilisine ait imza sirküleri eklenmelidir. Şirketin muhasebecisinden SGK işe giriş bildirinizi ve son üç aylık maaş bordronuzu almalısınız. Maaş bordrolarınız yine şirketin yetkilisi tarafından kaşe imzalı olmalıdır. SGK Tescil ve Hizmet dökümünüzü e-devlet şifreniz ile www.turkiye.gov.tr den barkotlu belge oluşturup çıktısını almalısınız. 

İsviçre için vize başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken seyahatiniz boyunca tüm masrafları karşılayacak para miktarının vadesiz banka dökümünüzde bakiye olarak gözükmesi gerekir. Banka dökümünüzün sayfalarını imzalayan banka yetkilisinin imza sirkülerini de eklemelisiniz.

İsviçre vizesi başvuru evraklarınızı hazırladıktan sonra İsviçre vize başvuru merkezinin sitesine girip kendinize bir hesap oluşturmanız gerekir. Formu doldururken yanlışlık yaparsanız başvurunuzun olumlu olması konusunda sıkıntı yaşayabilir, randevu günü dosyalarınızı teslim almayabilirler. Bu riski yaşamak istemiyorsanız İsviçre vize uzmanlarımızı arayıp, deneyimlerinden faydalanabilirsiniz.

Vize uzmanlarımız online olarak formunuzu doldurup, sisteme kaydettikten sonra randevu aşamasına geçerek size uygun tarihe ve saate randevu almak için sizinle irtibata geçeceklerdir.

İsviçre vize başvurusu olumlu olması için mutlaka size İsviçre vize uzmanlarımızdan danışmanlık almanızı önermekteyiz.

Saygılarımızla iyi günler dileriz,

Vize Merkezi /Yüksel ERDİN

İsviçre Vize Başvurusu

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
U.F. 13/08/20, 14:22

Merhabalar, İsviçre vize başvurusu nereden yapabilirim? İsviçre vize başvuru riskimi en aza indirebilmem için bana neler yapmamı tavsiye edersiniz? Maaşımın yüksek olması bana bir avantaj sağlayabilir mi? İsviçre vize başvurusu sonucu ne kadar sürede sonuçlanıyor?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 13/08/20, 14:26

Merhaba,

İsviçre için vize başvurusu İstanbul’da ya da Ankara’daki İsviçre Başvuru merkezlerinden yapabilirsiniz. İsviçre vizesi başvuru yapabilmek için önce randevu almanız gerekir. 
İsviçre başvuru merkezleri sizin sunmuş olduğunuz başvuruları ve parmak izi biyometri bilgilerini İsviçre Büyükelçiliği/ Başkonsolosluğu’na ulaştırmaktadır. Yapılan başvurular detaylı incelenip sonuçlandığında İsviçre Büyükelçiliği/ Başkonsolosluğu pasaportu İstanbul ya da Ankara’da bulunan İsviçre Vize Başvuru Merkezine teslim etmektedir.

İsviçre Vize Başvurusu Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İsviçre vizesi başvuru riskini en aza indirebilmek için daha önce yurtdışına en az 3-4 defa seyahat yapmış olmanızda fayda vardır. Vize başvurusu İsviçre için eski ya da geçerli olan pasaportunuzda Schengen giriş çıkış damgalarınız varsa başvuru sonucunuzun olumlu olma şansı arttığı gibi, alacağınız vize sürelerinin daha uzun süreli olmasına da sebep olabilir. Ayrıca vize başvurusu İsviçre için Amerika, Kanada, İngiltere, Yeni Zelanda, Avustralya gibi uzak ülke vizelerinizin olması sizin için önemli bir referans olacaktır.

İsviçre Başkonsolosluğu, İsviçre’ye seyahat edeceklerin uzun süredir çalışıp çalışmamasını önemsemektedir. Aynı zamanda maaş bordrosunda aldığı maaşın yüksek olması yaptığınız başvurunun olumlu olması açısından önemlidir. Eğer varsa ev ve dükkânlarınıza ait tapularınızın fotokopisini, kira gelirinizi gösteren kira kontratınızın fotokopisini, arabanız var ise araç ruhsatınızın fotokopilerini koymanız size avantaj sağlayacaktır. İsviçre’ye yapacağınız seyahatinizi karşılayacak kadar bakiyenin vadesiz banka hesabınızda olması gerekir. İsviçre Başkonsolosluğu / Büyükelçiliği’ne sunduğunuz tüm belgelerinizin doğru ve eksiksiz olması çok önemlidir.

İsviçre vizesi başvuru sürecinin sonuçlanması 1 haftadır. İsviçre vizesi için hazırlamış olduğunuz evraklarınızın, başvuruya girmeden önce mutlaka vize uzmanlarımız tarafından incelenmelidir. Evraklarınızın, İsviçre Büyükelçiliği / Başkonsolosluğu’nun istediği evraklar olup olmadığının kontrol edilmesi gerekir. İsviçre başvuru formunuz deneyimli vize uzmanları tarafından doldurulduğunda İsviçre başvuru merkezinden aldığınız randevu günü evraklarınız sorunsuzca içeri girecektir. İsviçre için vize başvurusu yaparken doldurulan başvuru formlarında hatalar var ise İsviçre Vize Başvuru Merkezi dosyalarınızı almayabilir. Bu da sizin için var olan sürecin uzamasına sebep olacaktır.

İsviçre vize başvurusu için size en yakın ofisimize uğrayabilir ya da İsviçre vize uzmanlarımıza +90 212 970 05 59 numaralı telefondan her zaman ulaşabilirsiniz.

Vize Merkezi

Yüksel ERDİN

İsviçre vize başvurusu

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x