İsviçre Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

sena 31/03/20, 21:49
İsviçre vize başvurusu için gerekli evraklar nelerdir? İsviçre’ye eşimle birlikte ticari amaçla gideceğiz. İkimizde şirket ortağıyız. İşimizi şansa bırakmak istemiyoruz. Sizinle birlikte işi bilen uzmanlarla başvuru yapmak istiyoruz.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar,

İsviçre vize başvurusu için gerekli evraklar konusunda uzman ekibimizle sizlere destek olmak isteriz. İsviçre vize başvuru evrakları hazırlayıp, ofise gelerek elden veya dilerseniz posta yoluyla vize merkezimize ulaştırabilirsiniz. Evraklarınız tarafımıza ulaştıktan hemen sonra uzman danışmanlarımız tarafından kontrol edilerek ivedilikle dönüş sağlanmaktadır. Vize uzmanlarımız başvuru formunuzu eksiksiz doldurup, randevunuzu alıp size bildirecektir. Son dört yıl içerisinde İsviçre’ye ya da başka bir Schengen ülkesine parmak izi vererek vize aldıysanız, randevu günü şahsen gelmenize gerek olmadan tüm işlemleri sizin adınıza yapma yetkimiz bulunmaktadır. Vize başvurunuz ile ilgili her detay süreç boyunca sizinle paylaşılarak vizenizin çıkıp çıkmadığı uzmanlarımız tarafından sürekli kontrol ediyor olacaktır. Vizeniz onaylandığında ise güvenilir şekilde pasaportunuzu kargo ile veya dilediğiniz şekilde teslim etmekteyiz. Sürecinizin başlayabilmesi için İsviçre vize başvuru evrakları tarafımıza ulaşması gerekmektedir.

İsviçre Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Şekildedir

İsviçre vize başvurusu için gerekli evraklar üç ana başlık altında toplanabilir. Bu evraklar şirket sahipleri için şahsi evraklar, şirket evrakları ve gelir durumunuzu gösteren evraklar olarak kategorize edilebilir.

İsviçre vizesi için hazırlamanız gereken şahsi evraklar; seyahat bitim sonrası 3 ay daha süresi olan pasaport ve varsa eski pasaportlarınızı mutlaka sunmanız gerekir. Çünkü eski pasaporttaki vizeleriniz ve giriş çıkış kaşeleriniz size referans olmaktadır. Nüfus cüzdanı fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneğidir. Eşiniz için evlendikten sonraki soy ismi ile evlenmeden önceki soy isminin bulunduğu iki farklı nüfus kayıt örneği olmalıdır. Anne ve baba bilgileri, evli ise eş, çocuk bilgileri de gözükmelidir. Fotoğraf 3,5 x 4,5 cm boyutlarında, arka fon beyaz, gözlüksüz olmalıdır. Kaşlar kesinlikle kapalı olmamalıdır. 

İsviçre vizesi için hazırlamanız gereken şirket evrakları; faaliyet belgesi (kaşe ve imzalı ise 3 ay, e imzalı ise 1 ay geçerlidir), vergi Levhası (son tahakkuk yılına ait olmalıdır), şirketin kuruluşunu gösteren ticari sicil gazetesi fotokopisi, İmza sirkülerinizin fotokopisidir.  Antetli kâğıda vize talep dilekçesinde ticari amaçlı yapacağınız ziyaretin sebebini, hangi tarihler arasında gerçekleşeceğini ve seyahatiniz boyunca tüm masrafların şirketiniz tarafından karşılanacağını belirtmeniz gerekmektedir. Dilekçenizin nasıl yazılması gerektiği konusunda İsviçre vize uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

İsviçre vizesi için hazırlamanız gereken gelirinizi gösteren evraklarınız ise; şirketin son üç aylık vadesiz ve vadeli banka hesap dökümleri, kira geliriniz varsa kira kontratlarınızın fotokopisi, şirkete ait ev, dükkân ya da arsa fotokopilerini ekleyebilirsiniz. Şirket üzerine kayıtlı aracınız var ise ruhsat fotokopinizi koymayı unutmayın! Ne kadar çok şirket gücünü gösterirseniz, o kadar uzun süreli vize sahibi olursunuz. Ayrıca seyahat sağlık sigortanızı bir yıl olarak düzenlersek daha uzun süreli İsviçre vizesi alabilirsiniz.

İsviçre Konsolosluğu randevulu sistemle çalışmakta olduğundan vakit kaybetmeden İsviçre vize başvuru evrakları listesine uygun hazırladığınız dosyanızı tarafımıza ulaştırmanızı öneririz.

İsviçre vize başvurusu için gerekli evraklar konusunda daha fazla bilgi almak istiyorsanız hemen 0212 970 05 59 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz. 

Vize Merkezi

Yüksel ERDİN

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x