İsviçre Vize Başvuru Merkezi

M. yasar 01/12/16, 18:04
Merhaba, İsvicrede ablam var, 2 yillik devlet memuruyum. 20 gün İsviçre'ye geziye gitmek istiyorum. Bu konuda izlemem gereken adımlar hakkında bilgi verir misiniz? İsviçre Aile ziyareti vizesi için gerekli belgeler nelerdir? Sizin tarafınızdan danışmanlık hizmeti almak istiyorum. Şahsen gelmeme gerek var mı? işlemleri siz takip edip benim yerime başvuruda bulunuyor musunuz? Seyahat sağlık sigortasını kurumunuz tarafından yapabilir miyim? Teşekkürler
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba,

İsviçre aile ziyaret vizesi başvurusu için gereken belgeler sitemizde mevcuttur. Ayrıca İstenen evrak listesi size mail olarak yollanacaktır. Eğer son 3 yıl içinde Schengen bölgesine ait VIS ibareli vizeniz bulunuyorsa şahsen gelmenize gerek yoktur, evrakları bize yollamanız yeterlidir. Tüm işlemleri sizin adınıza kurumumuz gerçekleştirmektedir. Eğer son 3 yıl içinde Schengen bölgesine ait VIS ibareli vizeniz bulunmuyorsa "parmak izi" için İsviçre vize başvuru Merkezine (TLScontact) randevu günü gelmeniz yeterli olacaktır.

Başvurudan itibaren 7-10 iş günü sonrasında İsviçre vize başvurunuz sonuçlanmaktadır. İsviçre Konsolosluğu Vizenin onaylanıp onaylanmadığı bilgisini gizli tutmaktadır. İsviçre vize başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığını pasaportunuz iade aldıktan sonra öğrenebilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortasını kurumumuz tüm vize işlemlerinde öngörülen seyahat tarihleri aralığı için otomatik olarak yapmaktadır. Bunun için ek ödeme talebi alınmaz.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
KB 01/04/20, 12:07

İsviçre vize başvuru merkezi neresidir? Şirket sahibiyim, ticari davetiyem geldi. Şirket ortağım da benimle birlikte gelmek istiyor. Randevu almak için önce size evrakları göndermem mi gerekir yoksa sadece pasaport bilgisi ile randevu alabilir misiniz? Daha önce İsviçre’ye 2018 yılında gitmiştim. Nasıl gideceğim ve başvuruda neleri götüreceğim?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 01/04/20, 12:13

Merhabalar,

İsviçre Vize Başvuru Merkezi, Mecidiyeköy de Profilo AVM’dedir. İstanbul İsviçre Vize Başvuru Merkezi’ne hazırlamış olduğunuz evrakları teslim edebilmek için, randevu almanız gerekir. Randevu almak sadece pasaport bilgisi ile mümkün olmamaktadır. Öncelikle Vize Başvuru Merkezi İsviçre sitesine tüm şahsi ve yolculuk ile ilgili bilgileriniz ile başvuru formunun doldurulması gerekir.

İsviçre ticari vize başvurusunda şahsi evraklarınızdan olan pasaportunuzun seyahat sonrası en az 3 ay süresi olmalıdır. Eski pasaportlarınız vize sayfaları ve varsa giriş çıkış kaşelerinin olduğu sayfaların fotokopisi, nüfus cüzdanı fotokopisi de eklenmelidir. Nüfus kayıt örneği kadınlar için evlendikten sonraki ve evlenmeden önceki soyadı ile iki farklı çıktı alınmalı ve çıktısı barkotlu olarak sunulmalıdır.

Şirket sahibi olduğunuz için şirketinizin varlığını gösteren evraklarınızı hazırlamanız gerekir. Şahsi evraklarınızı, şirket evraklarınızı ve gelir gösteren evraklarınız ile birlikte İsviçre’deki firmadan size gelen davet mektubunu da sunmanız gerekir. Şirket sahipleri antetli kağıda vize talep dilekçelerini İngilizce yazmalıdır. Dilekçede seyahat tarihleri ve ne amaçla İsviçre’deki firma ile görüşüleceği belirtilmeli, seyahat süresince tüm masrafların şirket tarafından karşılanacağı yazılmalıdır. İsviçre vize uzmanlarımız bu konuda size yardımcı olacaklardır. Şirket tarafından tüm masrafların karşılanacağından dolayı son üç aya ait şirket vadesiz banka dökümü sunulmalıdır. Eğer güvenlik sebebi ile şirketiniz banka dökümü sunamıyor ise gidecek olan kişi banka dökümü sunmalıdır. Aynı zamanda güvenlik sebebi ile banka dökümünü sunamadığını belirten antetli kağıda dilekçe eklenmesi gerekir.

İsviçre Vize Başvuru Merkezi’ne gidilmeden önce evraklarda dikkat edilmesi gerekenler;

Vize Başvuru Merkezi İsviçre ticari vize başvurularında şirket evraklarınızdaki kaşe imzalıysa faaliyet belgesini 3 ay ,e-imzalıysa 1 ay geçerli kabul eder. Faaliyet belgenizin üzerinde yazan tarihe dikkat etmelisiniz, vergi levhanız güncel olmalıdır. Şirketin kuruluşunu ve ortaklık yapısını gösteren ticari sicil gazetesi fotokopisi ve şirket yetkilisinin imza sirkülerinin fotokopileri eklenmelidir.

Şirket sahibi olduğunuzdan dolayı SGK tescil ve hizmet dökümünü mutlaka sunmanız gerekir. E-devlet şifreniz ile www.turkiye.gov.tr’den barkotlu olarak alabilirsiniz. Evrakların eksik olması ya da İsviçre Konsolosluğunun istediği içeriğe sahip olmaması vizenizin sonucunun olumsuz olmasına neden olabilir. Hazırladığınız evrakları ister kargo ister ofise gelerek vize uzmanlarımıza ulaştırabilirsiniz.

Son 5 yıl içinde seyahat ettiğiniz için İsviçre vize başvuru merkezi’ne gitmeden işlemlerinizi Vize Merkezi sizin adınıza gerçekleştirebilir. Daha detaylı bilgi almak istiyorsanız size en yakın şubemize uğrayarak ya da 0212 970 0559 numaralı telefondan vize uzmanlarımızı arayarak ulaşabilirsiniz.

İlginizden dolayı teşekkür ederiz.

Vize Merkezi

Yüksel ERDİN

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x