Korona Virüs ve İsviçre’ye Giriş Koşulları

Korona Virüs ve İsviçre’ye Giriş Koşulları

Covid-19 Salgını sebebi ile, Korona Virüs ve İsviçre’ye Giriş Koşulları tüm dünya’da gerçekleşen seyahat kısıtlamaları İsviçre hükümeti için de kurallar ve kısıtlamalar geçerliydi. Bu kısıtlamalar doğrultusunda tüm başvuru sahiplerini sevindirecek haber İsviçre Fedaral Konsey tarafından açıklanan bir duyuru ile Turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyaretlerini erteleyen tüm başvuru sahipleri için kararlar güncellenmiştir.

23 Haziran 2021’de 2 doz aşısını tamamlayan üçüncü ülke vatandaşları için İsviçre’ye giriş kısıtlamaları genişletilerek seyahatler için onay verilmiştir.

Aşı olan üçüncü ülke vatandaşları 26 Haziran 2021 tarihi itibari ile normal giriş koşulları pandemi öncesindeki koşullar ile devam etmeye başlamıştır.

İsviçre’ye seyahat etmek isteyen aşılanmamış kişiler ve riskli sayılan ülkelerden giriş yapmak isteyen ülkelerden girişler yapılamamakta ve kısıtlamalar uygulanmaya devam etmektedir.

İsviçre vize başvurusu kabul edilen aşılar ise Pfizer/Biontech ve Sinovac şeklindedir. Vize başvurusu yapılırken 2 doz aşı olduğunuzu kanıtlayan aşı belgesi sertifikasını başvuru evraklarınızda sunmanız gerekmektedir.

Korona Virüs ve İsviçre’ye Giriş Koşulları ile ilgili bilgiledirmeler bu şekilde olup aşı belgeniz ve diğer vize başvuru evraklarınız ile beraber İsviçre vizesi işlemlerinizde sizlere yardımcı olabiliriz. İsviçre vizesi başvurusu yapabilmek için 0212 970 05 59 bizlere bu numaradan ulaşabilirsiniz veya ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp