Türkmenistan Vize İşlemleri

Türkmenistan Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Türkmenistan’a kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkili turizm seyahat acenteleri aracılığıyla kabul edilmektedir.

 

Türkmenistan Vize Başvuru İşlemleri Hakkında
Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 

Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Türkmenistan Vizesine Başvurmalı mıdır?

Türkmenistan Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Türkmenistan’a seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Türkmenistan Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir.

 

Türkmenistan Vize Başvurumu Seyahat Amacına Göre Nasıl Yaparım?

Türkmenistan Diplomat Vize, Türkmenistan Hizmet Vizesi, Türkmenistan Ticaret Vizesi, Türkmenistan Özel Vize, Türkmenistan Turistik Vize, Türkmenistan Transit Geçiş Vizesi, Türkmenistan Sağlık Tedavi Vizesi, Türkmenistan Şoför Vizesi dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirilir.

Türkmenistan vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibat kurun!

 

Türkmenistan Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Türkmenistan vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. Sitede yer alan Türkmenistan vizesi sayfasından seyahat amacınıza uygun kategorideki butonu tıklayarak ayrıntılı bilgiye ve gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz.

Başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin!

 

Türkmenistan Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Türkmenistan vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 10-15 iş günü içinde vize çıkar. Ancak Konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumların gözönünde bulundurularak, Türkmenistan seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 4 hafta önce başvurunun yapılması doğrudur.

 

Türkmenistan Vizesi için Hemen İletişime Geçin!

 

Vize Merkezi Türkmenistan Vize Temsilcileri, Türkmenistan vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.

Türkmenistan Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Türkmenistan vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz.

Türkmenistan vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayabilir veya ortadogu@vizemerkezi.com adresi üzerinden temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.

Türkmenistan vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.

T.C. vatandaşlarının Türkmenistan'a giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekmektedir. Ancak “Diplomatik”, “Hizmet” ve “Hususi” pasaport sahipleri her bir yıl için 30 günü aşmamak koşuluyla Türkmenistan da vizesiz kalabilmektedirler.

 

 

Yükleniyor...
TÜRKMENİSTAN VİZE İŞLEMLERİ
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 287 74 00
Faks : +90 (212) 287 72 44
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 02 74
ankara@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 02 74
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 25 21
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 55 10
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com