Finlandiya Schengen Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Finlandiya Vize Merkezi’ni arayarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere gönderecektir.

Finlandiya Vizesi

Finlandiya’a kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ve akredite turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir. Finlandiya vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibata geçin!

Vize Merkezi, Finlandiya vizesi işlemlerinde uzman kadrosuyla profesyonel danışmanlık hizmeti verir. Finlandiya Vize Merkezi, Finlandiya vizesi başvuru sürecini profesyonel bir yaklaşımla ele alarak ihtiyacınız olan vizeyi almanızda size yardımcı olur. Vize Merkezi’nin Finlandiya vizesi işlemleri departmanı, deneyimli kadrosu ile vize başvuru dosyanızı sonuca odaklı şekilde hazırlamanız için size danışmanlık eder. Finlandiya Konsolosluğu, Finlandiya vizesinin sonucu hakkında karar verme yetkisine sahip olan tek yetkili kurumdur. Finlandiya Konsolosluğu tarafından belirtilen Finlandiya vize evrak listesine ve Finlandiya vizesi hakkında en güncel bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz. Finlandiya vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman bir kadroya sahip olan Vize Merkezidir.

Finlandiya Vizesi

Finlandiya seyahat edecek olan T.C Umumi Pasaportu olan vatandaşlar, Finlandiya Vizesi alarak ülkeye giriş yapabilirler. Finlandiya vizesini alanlar aynı zamanda Schengen bölgesinde belirli tarihler arasında seyahat etme imkanına sahip olurlar. Finlandiya Schengen vizesi kısa süreli bir vize türü olup, ilk başvurularda kişiye 180 günlük süre içinde 90 gün boyunca Finlandiya ve Schengen bölgesi sınırları içinde dolaşım ve konaklama hakkı tanır. Aldığınız Schengen vizesinin tek girişli ve çok girişli niteliğine göre Schengen bölgesinde kalabilirsiniz.

Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportuna sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Finlandiya vizesinden muaf tutulmaktadırlar ancak Umuma mahsus pasaport sahiplerinin vize başvurusu yaparak Schengen vizesi almaları zorunludur.

Finlandiya Vize Başvurusu ve Finlandiya Vize Randevusu

Finlandiya vizesi başvuruları Finlandiya Konsolosluğunun yetkilendirdiği vize başvuru merkezlerine yapılmaktadır. Finlandiya vize başvuru evraklarının teslimi ilgili vize başvuru merkezine yapılır ve ayrıca Finlandiya vize randevusu ve buna bağlı olarak parmak izi alma işlemi de burada gerçekleştirilir. Schengen vize prosedürleri gereği, Schengen vize başvurusunda bulunan üçüncü ülke vatandaşları yani Schengen bölgesinde olmayan ülkelerden Finlandiya’ya seyahat edecek olan kişiler için parmak izi verme yükümlülüğü vardır. Daha önceden başka bir Schengen vizeniz olsa bile, Finlandiya konsolosluğundan aksi bildirilene kadar Finlandiya’dan Schengen vizesi almak isteyenler parmak izi ibrazı yapmalıdırlar.

Finlandiya vize başvuru işlemleri vize merkezleri aracılığıyla yürütülmekle birlikte Finlandiya Schengen vizesinin sonucu konusunda tek karar vermek mekanizması Finlandiya Büyükelçiliğidir. Schengen vizesi her ne kadar Schengen bölgesinde serbest dolaşım hakkı verse de Schengen vize başvurunuzun sonucuna başvuruda bulunduğunuz ülkenin Türkiye’de bulunan dış temsilcilikleri olan Konsolosluk, Başkonsolosluk ve Büyükelçilikleri karar verebilir. Bir ülke yetkisi dahilinde olmayan bir başka ülke için Schengen vizesi veremez. Ancak Finlandiya Schengen vizesi aldıktan sonra seyahat planınızda belirttiğiniz şekilde diğer Schengen ülkelerine geçebilirsiniz. Ancak bu noktada aldığınız vizenin tek girişli veya çok girişli olması önemli rol oynar. Finlandiya tek girişli Schengen vizesi ile Finlandiya’dan çıkış yaptıktan sonra yeninden oraya dönülemez. Bu tip karışık durumlardan kaçınmak ve sorularınız ve başvurularınız Vize Merkezi temsilcilerimize danışabilirsiniz.

Finlandiya vizesi ve diğer Schengen vize başvurularınızın takibi Vize Merkezi Finlandiya departmanının görevleri arasındadır. Başvurunuzu Vize Merkezinin uzman temsilcileri aracılığıyla gerçekleştirmek için İletişim bölümünden veya Şubelerimiz bölümlerinden bizimle iletişime geçin. Finlandiya vizesi için gereken evrak listesinin en güncel hali ve Finlandiya vize ücretleri e-mail olarak size gönderilecektir. Vize asistanlarımız Finlandiya vize randevusunda da sizi yalnız bırakmayarak refakat edeceklerdir. Finlandiya vizesi için randevu alımı, Schengen vize başvuru formunun doldurulması, seyahat amacınıza uygun vize türüne yönlendirmelerin yapılması ve evrak kontrolü ve takibi Vize Merkezinin çalışma alanı içindedir.

Finlandiya vize başvurularında seyahat amacının belirlenmesi önemlidir. Seyahat amacınız seçtiğiniz vize türüyle paralellik içerir. Finlandiya vize başvurularında eksik evrak vermek, tutarsız bilgiler içeren bilgiler sunarak vize reddi alınabildiği gibi pozisyonunuza uygun olmayan vize başvurusu yapmanız da vize reddine neden olabilir. Örneğin Finlandiya’dan davetiyeniz olmadan aile ve arkadaş ziyareti vizesi almanız mümkün olmaz veya ticari amaçla seyahat edecekseniz turistik vize başvurusu yapmamanız gerekir. Vize türleri arasında evraklar da benzerlik olsa da mesleki durum, statü, çalışıyor olmanız veya çalışmıyor olmanız gibi birçok parametre vize evraklarının hazırlanmasında ve başvuru sırasında dikkatle gözönüne bulundurulması gereken unsurlardır.

Finlandiya vize başvurusu için aile ve arkadaş ziyareti vizesi, ticari – iş gezisi vizesi, turistik vize, konferans veya kültürel etkinliğe katılım gibi vize türlerinde durumunuza uygun olanı alma talebinde bulunabilirsiniz. Bu vize türleri için gereken evrak listesini Vize Merkezi Finlandiya sayfamızda bulunan Vize İşlemleri alt menüsünde görüntüleyebilirsiniz. Ancak daha güncel bilgi ve evrak listesi için Vize Merkezi müşteri temsilcilerimizle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

Finlandiya Vize Evrakları ve Finlandiya Vize Başvuru Formu

Finlandiya Schengen vizesi için Finlandiya vize evraklarının hazırlanması zorunludur. Finlandiya Schengen vize başvurusunda bulunduğunuz pasaportunuz 10 yıldan eski olmamalıdır ve pasaportun kimlik bilgilerinin bulunduğu ve eski vize etiketlerinin olduğu sayfaların fotokopisi ibraz edilmelidir. Ayrıca varsa eski pasaportlardaki vize sayfaları da Finlandiya Konsolosluğunun dikkatine sunulmalıdır. Pasaportun seyahat sonrası 3 ay geçerliliğe sahip olması gerekir. Reşit olmayan çocuklar ebeveynleri ile birlikte seyahat ediyorlarsa fotoğrafları ebeveynlerinin pasaportuna yapıştırılacaktır.

Finlandiya Schengen vize başvuru formu pasaport ve kimliğe dair diğer bilgileri içeren evraklardakilerle çelişecek şekilde olmamalıdır. Tutarsız ve yanlış bilgilendirmelerde vize reddi kati surette verilmektedir ki bu sonraki vize başvuruların da vize alınmasını zorlaştırmaktadır. Finlandiya vizesi için gereken evrakların hazırlanma aşamasında özellikle pasaport numaraları, kimlik numarası gibi ayrıntılara dikkat etmeniz tavsiye edilir. Bu bilgiler Finlandiya vize başvuru formunda ilgili kutu içine yazılır. Finlandiya Schengen vize başvuru formu Finlandiya Konsolosluğu tarafından hazırlanan ve sizin hakkınızda daha detaylı bilgi edinilmesini sağlayan bir formdur. Finlandiya seyahatine ne amaçla çıktığınız, hangi tarihler arasında Finlandiya’da olacağınız, varsa Finlandiya’dan sonra gideceğiniz diğer ülkeler ve seyahat rotanıza dair bilgiler de bu form dâhilindedir.

Finlandiya vizesi için gereken evraklar arasında 2 adet biyometrik fotoğrafınız olması gerekir. Biyometrik fotoğraf 3.5x4.5 cm. ölçülerinde, fonu beyaz ve yüzünüzü net bir şekilde gösteren ve güncel halinizi yansıtan formatta olmalıdır.

Finlandiya Schengen vizesi alırken, tüm Schengen vizeleri için geçerli olan 30.000 Euro teminatlı sağlık sigortasının yaptırılması zorunludur. Bu seyahat sağlık poliçesi konaklama sırasında sağlıkla ilgili her türlü sorunun önüne geçmek amacıyla yaptırılmak zorundadır.

Çalışan statüsündeki başvuru sahipleri çalıştıkları kurumdan aldıkları izin yazısı ve SGK hizmet dökümüyle ilgili tüm belgeleri Finlandiya vize başvuru evrakları arasına eklemelidirler. Şirket çalışanları ve sahipleri ticaret odası kaydı, ticaret sicil gazetesi ve şirketin vergi levhası gibi evrakları ibraz etmelidirler.

Finlandiya vize başvurusu için gereken evraklardan biri de banka hesap dökümleridir. Son 3 aylık hesap hareketlerini yansıtan bu belge kişinin ülkeye döneceğinin garantisini Finlandiya Konsolosluk yetkililerine göstermek açısından önem arzetmektedir.

Ev hanımı veya öğrenci gibi kendi gelir kaynağı olmayan kişiler seyahat masraflarını karşılayacak sponsorun bilgilerini ve sponsorluk yazısını ibraz etmelidirler.

Finlandiya vizesi evraklarının en güncel haline ulaşma ve Finlandiya vize başvurusu yapmak için Vize Merkezi temsilcimizle görüşebilirsiniz. Siz en kısa zamanda yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Finlandiya Vizesi için Davetiye

Finlandiya’ya yakınlarını akrabalarını ziyaret edecek olanların Finlandiya aile ve arkadaş ziyaret vizesi başvurusu yapmaları gerekmektedir. Finlandiya turistik vize başvuru evraklarında davetiye gerekmezken, Finlandiya aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvurusu için Finlandiya’da ziyarette bulunacağınız kişiden gönderilmiş davetiyenin alınmış olup Finlandiya vize evraklarına eklenmesi gerekir.

Finlandiya davetiye formu Finlandiya resmi temsilciliklerine ait web sitelerinden indirilebilmektedir. Davetiye bizzat yanında konaklamak üzere gidilecek şahıs tarafından doldurulur. Bu davetiye İngilizce ve Fince hazırlandığı için formada yer alan sorulara bu dillerde yanıt verilmesi gerekmektedir. Form davet eden kişiye ait kişisel bilgiler, meslek, iletişim ve adres bilgilerini içerir. Finlandiya davetiyesinin geçerlilik süresi 3 aydır ve Schengen vizesi alınacağının garantisini vermez. Finlandiya vizesi için gereken davet mektubunun emniyet veya yerel kayıt bürosu gibi bir kurum tarafından onaylanması gerekmemektedir. Finlandiya davet mektubunun hukuki bir bağlayıcılığı yoktur ancak verilen bilgilerin doğru olması yanıltıcı olmaması gerekir. Davet mektubu daveti yapan kişinin iletişim bilgileriyle birlikte Finlandiya seyahatinin amacını, ziyaretçinin konaklama adresini de içerir. Finlandiya davet mektubunun orijinal hali doğrudan başvuru sahibine veya Finlandiya Büyükelçiliğine gönderilmelidir. Faks veya e-posta aracılığıyla gönderilen davetiye yazıları kabul edilememektedir.

Finlandiya vize ücreti ve Finlandiya vize çıkış süresi

Finlandiya vizesinin ücreti başvuru yaptığınız vize türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Finlandiya vize ücreti Euro üzerinden ödenmektedir. En güncel vize ücretlerini öğrenmek için temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz. Finlandiya vize işlemlerinde vize danışmanlık, acente destek ve kargo-kurye bedelleri ekstra hizmete tabi olduğundan ücretler değişiklik gösterebilir. Finlandiya vizesinin çıkış süresi 8 ila 15 iş günü arasında değişir. Finlandiya vize başvuruları sırasında Finlandiya Konsolosluğunun ve Büyükelçiliğinin yoğunluğu ve tatilden dolayı kapalı olduğu günlerin de dikkate alınması gerekmektedir.

 

 

 

 

daha fazla göster

Finlandiya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
E. Gezer 16/10/17, 17:47
Merhaba defalarca Shengen vizesi almış biri olarak, kendim Diyarbakır'da oturuyorum benim adıma vize başvuru yapma yetkiniz var mıdır? Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
D. Şahin 12/10/17, 23:31
Finlandiya öğrenci vizesi için başvuracaktım formu doldururken mesleği iş yeri adresi istiyorlar ben çalışmıyorum formu doldururken bunu yazmasak sorun çıkar mı?
Cevabı Görüntüle
H. erdogan 20/07/17, 20:17
Finlandiya'dan bana kuzenimden davetiye geldi 10 günlük Finlandiya'ya gitmek istiyorum vize ücreti sizin masraflar dahil toplam bana maliyetini öğrenebilir miyim rica etsem?