Diyarbakır

Telefon

+90 (850) 460 15 77

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Finlandiya Vize Merkezi, Diyarbakır

Sayın misafirlerimiz Vize Merkezi Diyarbakır şubemiz ile sayısız ülkenin yanı sıra Finlandiya için de yapılacak olan vize işlemleri için tüm bilgilere ulaşabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.

Bize ulaşmak için [email protected] adresimize e-posta atabilirsiniz.

Aşağıdaki sayfalarımızda başta Diyarbakır Sur, Lice, Bağlar, Çermik, Hazro, Ergani, Bismil, Silvan, Çüngüş, Kayapınar, Hani, Kulp, Yenişehir, Çınar, Dicle ve Eğil ilçelerimiz başta olmak üzere Batman, Şanlıurfa, Adıyaman ve Mardin gibi çevredeki şehirlerimizden yapılacak olan Finlandiya vize başvurusu için vize başvuru formuna, güncel belge listelerine ve detaylı tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Finlandiya Vizesi Kimlere Gerekir?

Finlandiya Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerden birisidir. Finlandiya seyahati gerçekleştirmek isteyen Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 3 ayı aşmamak şartı ile vizeden muaf tutulmaktadır. Finlandiya seyahati yapmak isteyen Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin ise geçerli bir Schengen vizesi alma zorunlulukları bulunmaktadır. Önceki tarihlerde alınan bir Schengen vizeniz varsa seyahat süresi ve geçerliliği hala devam ediyorsa yeniden Finlandiya vizesi almanıza gerek olmadan dilediğiniz gibi seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Finlandiya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Kurumumuz aracılığı ile sizlere Finlandiya vizeniz için en güncel kategori ve evrak listelerini sizler için aşağıda listeledik.

Finlandiya vizeniz için öncelikle seyahat amacınızı belirlemelisiniz. Seyahat amacınıza uygun kategori başlığına tıklayarak Finlandiya vizeniz için gerekli olan belge listelerine erişebilirsiniz. Gerekli olan belge listeleriniz hazırlık sırasında iken hangi belgeyi nasıl ve nereden temin edeceğiniz konusunda bilgi sahibi edilirsiniz. Belgelerinizin hazırlık aşaması sona erdikten sonra isterseniz kargoyu tercih ederek bize ulaştırabilirsiniz isterseniz de ofisimize gelerek kendiniz teslim edebilirsiniz. Seyahat amacınız için kategori seçeneği mevcut değilse veya seyahat amacınızın hangi kategori ile eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için [email protected] adresimize e-posta gönderebilir veya +90 850 460 15 77 numaralı telefonumuzdan bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Finlandiya Vize Başvuru Formu - Diyarbakır

Finlandiya vize başvuru evraklarınız arasında en önemli belge özelliğine sahip olan Finlandiya vize başvuru formu, internetten online olarak doldurulur, bir adet çıktısı alınır ve sonra başvuru belgelerinizin arasına konulur. Finlandiya vize başvuru formu doldurulurken yapılan eksik, yanlış veya gerçeğe aykırı bilgi girişleri yaparsanız başvurunuz uzayabilir hatta reddedilebilir. Uzman yetkililerimiz bu konu da size yardımcı olarak sizden gelen bilgilerle formunuzu doldurarak hazır hale getirir ve sizi bu dertten kurtarır.

Finlandiya Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Diyarbakır

Finlandiya vize başvuruları 8 ila 15 iş günü arasında karara bağlanmaktadır. Bu süre Finlandiya konsolosluk dönemsel yoğunluğuna göre, Finlandiya resmi tatillerine göre ve konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebine göre bu süre uzayabilmektedir. Bu nedenle Finlandiya için yapmak istediğiniz seyahatte hiç bir sorun yaşamamanız için seyahatinizden en az 30 gün önce bizimle iletişime geçemenizi öneriyoruz.
[email protected] adresimize e-posta göndererek veya +90 850 460 15 77 numaralı telefonumuzu arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Finlandiya Vizesi Nasıl Alınır? Diyarbakır

Finlandiya hükümetinin vize işlemleri için yerine getirilmesini istediği bazı şartlar ve aşamalar söz konusudur. Vize Merkezi Diyarbakır şubemiz ile sizlere bu aşamaları teker teker listeledik.

  • Finlandiya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Finlandiya vize işlemleri için sizden istenen belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. İstenen belgeleri kargo ile gönderebilirsiniz ya da kendiniz ofisimize gelerek teslim edebilirsiniz. Bize ulaştırılan belgeler, her ülke için ayrı uzmanlığa sahip olan yetkililerimiz tarafından incelenerek kontrol edilir. Uzmanlarımızın kontrol ettiği belgeler arasında gerçeğe uymayan, eksik veya yanlış belgenizin olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz. Böylece belge yanlışlığı ya da eksikliği sebebiyle seyahatinizde oluşabilecek aksaklıkların önüne geçmiş olursunuz
  • Finlandiya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Finlandiya vize başvurularının işleme alınması için öncelikle vize başvuru ücretinizi ödemeniz gerekmektedir. Vize başvuru ücreti ise tüm harç bedellerinden, sorunsuz bir seyahat için bizden alacağınız danışmanlık hizmet bedelimizden ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Finlandiya vize başvuru ücreti için yetkililerimize ulaşarak ücret talep edebilirsiniz. Vize başvuru ücretinizi isterseniz ofisimize uğrayarak kendiniz ödeyebilir isterseniz de banka hesabımıza yatırabilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Finlandiya’nın Schengen vize uygulamasında yer almasından dolayı vize başvuruları için parmak izi verilmesi gerekmektedir. Parmak izinizi verdikten sonra yetkilimiz dosyanızın konsolosluğa teslim edilip başvurunuzun işleme alınmasını sağlayarak geriye kalan prosedürleri tamamlar.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Finlandiya vize başvurunuzun tamamlanmasının ardından yekilimiz pasaportunuzu konsolosluktan alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzu ofisimize uğrayarak alabilirsiniz veya kargo yolu ile gönderilmesini tercih edebilirsiniz.

Finlandiya Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Diyarbakır

Schengen vize uygulamasına taraf olması nedeniyle Finlandiya vize başvuruları için 12 yaşını aşan bireylerin ve önceden herhangi bir Schengen vize uygulaması için parmak izi vermeyenlerin şahsen vize başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekir. Parmak izinizin verilmesi sırasında size bir yetkilimiz rehberlik eder ve bu sayede parmak izi verme işleminiz sorunsuz bir şekilde tamamlanmış olur. Schengen vizeleri için verilen parmak izleri 25 Eylül 2014 tarihinden sonra alınan karar ile VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek olmaz.

Gerek gördüklerinde Finlandiya konsolosluk yetkilileri sizi konsolosluğa davet edebilirler. Konsolosluğa davet edilme durumu sık sık rastlanılan bir durum olmayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Finlandiya Vize Merkezi Diyarbakır İletişim

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp