Finlandiya Transit Vize

Finlandiya Transit Vize

Finlandiya’ya seyahat edecek umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Finlandiya vizesi almaları gerekmektedir. Finlandiya vizesi aynı zamanda Schengen bölgesinde belirli tarihler içerisinde seyahat etme imkanı tanımaktadır. Finlandiya Schengen vizesi kısa süreli bir vize türü olup 180 gün içinde 90 gün boyunca Finlandiya ve Schengen bölgesi içerisinde dolaşım ve konaklama imkanı tanımaktadır.

Hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahibi olan Türk vatandaşları Finlandiya vizesinden muaftırlar. Umuma mahsus (bordo) sahiplerinin vize başvurusu yaparak Schengen vizesi almaları gerekmektedir.

Finlandiya Transit Vize Başvurusu

Finlandiya transit vizesi, seyahat etmek isteyen kişiye Schengen bölgesi üzerinden transit geçiş yapması için verilen bir vize türüdür. Kişinin gitmek istediği ülkeye giriş vizesine sahip olması gerekmektedir. Finlandiya Transit Vize Başvurusu yapmak için Vize Merkezi’ni arayıp alanında profesyonel temsilcilerimizden destek alabilirsiniz.

Türk vatandaşlarının Finlandiya üzerinden transit bölgesini terk etmemek şartıyla Finlandiya için transit vize uygulaması yoktur. Transit geçiş yapacak kişinin transit vize başvurusunda bulunmasına herhangi bir engel olmasa da yanında konsolosluğun belirtmiş olduğu belgeleri bulundurması gerekebilir, bu belgeler konsolosluk tarafından istenebilmektedir.

Finlandiya için transit vize koşulları olarak kişi, havaalanında transit bölümü terk edip havaalanının diğer bölümlerine geçmemesi gerekir ve bu şekilde vizesiz olarak devam edeceği uçağı bekleyebilir. Transit geçiş yapacak kişinin bu vizeye tabi olup olmadığını ve istenen güncel Finlandiya transit vize evrak listesini öğrenebilmesi için transit geçiş yapılacak havaalanı yetkililerinden bilgi alınması önerilmektedir. Schengen vizesi bulunmadan Schengen ülkelerinden transit geçiş yapmak isteyen üçüncü ülke vatandaşlarından da transit vize istenebilmektedir.

Finlandiya transit vize başvurusu yaparken, ülkede ne kadar, kaç saat, kaç gün kalınacağına bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Seyahat öncesi havaalanı görevlilerinden bilgii alınması önem arz etmektedir. Ülkelerin vize uygulamaları ve prosedürleri değişebilmektedir. 2024 güncel vize uygulamaları hakkında bilgi almak için Vize Merkezi temsilcilerimiz bir telefon uzağınızdadır.

Finlandiya Transit Vize için Gerekli Evraklar

 • Pasaportun aslı: İçerisinde 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve planlanan dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerli olmalıdır.
 • Pasaport fotokopileri: Yeni pasaportun ve varsa daha önceden alınmış eski pasaportların bütün işlenmiş sayfalarının fotokopileri (kimlik bilgileri, geçerlilik süreleri, varsa vizeli ve mühürlü sayfalar, vb.) varsa eski Schengen, İngiltere, Amerika ve Kanada vizelerinin fotokopileri.
 • Vize Başvuru Formu: Başvuru sahibi tarafından kişisel olarak eksiksiz, dikkatlice doldurulmuş ve imzalanmış Schengen vize başvuru formu. Başvuru sahibi 18 yaşının altındaysa başvuru formuna her iki velinin (veya yasal velinin) imzası gerekmektedir.
 • Bir adet fotoğraf: Standartlara uygun (yüz görünür), yeni çekilmiş(6 aydan daha eski olmayan), arka fon beyaz bir adet biyometrik fotoğraf (35x45 ebat)
 • Vize ücreti: Vize ücreti nakit olarak başvuru merkezimizde ödenmektedir. 0-12 yaş arası ücretsizdir.
 • Acente/Firma Yetkilendirme Yazısı: Başvuru sahibi tarafından doldurulmuş ve imzalanmış olmalıdır. (Başvuru şahsen yapıldığında gerek yoktur.)
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Tüm seyahat süresini kapsayan, ülkeye geri dönüş, acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı masraflarını kapsayan, 30000 € teminat tutarında, Schengen bölgesinde geçerlidir ibaresi bulunan bir seyahat sağlık sigortası.
 • Ziyaret edilecek üçüncü ülke için vize
 • Gidilecek ülkeye vize gerekmiyorsa: Seyahat amacınızı gösteren evraklar; gidilecek ülkeye ait davetiye, otel rezervasyonu, tapu v.b. ve mali durumunuzu gösteren son dönemlere ait evraklar: Banka hesap dökümleri, tapular, ruhsatlar, kira kontratları, maaş bordroları vb.
 • Uçak bileti rezervasyonu: Türkiye’ye geri dönme durumunda gidiş dönüş.
 • Muvafakatname: Reşit olmayan başvuru sahipleri için gerekli noter onaylı yazı. Anne veya babası ya da her ikisi olmadan seyahat edecek çocuklar için yeni tarihli ve noter tarafından onaylanmış orijinal muvafakatname . Ebeveyn(ler)in kimlik fotokopisi ile birlik te sunulmalıdır.
 • Yabancılar için ikamet belgesi: Türk vatandaşı olmayanlardan oturum izni.

Finlandiya Vizesi Vize Merkezi Aracılığıyla Nasıl Alınır?

Finlandiya vizesi Vize Merkezi aracılığıyla nasıl alınır sorusunun yanıtı için 5 uygulamanız gerek adım bulunmaktadır. Kolaylıkla Finlandiya vizesi alabilmeniz için ülke uzmanlarımızla size profesyonel destek sağlıyoruz.

Finlandiya vize başvurusu yaparken danışmanlarımızdan destek almak adına ilk olarak yapmanız gereken başvuracağınız vize türünün gerektirdiği vize evraklarını öğrenmek ve başvuru gününe kadar bu belgeleri bir araya getirmektir. Bunun için bizi arayıp, gerekli evrakları öğrenebilirsiniz.

Finlandiya vize işlemleri için yapmanız gereken ikinci adım ise hazırlamış olduğunuz evrakları tarafımıza ulaştırmanız. Bunu iki şekilde yapabilirsiniz; kargo yoluyla bize gönderebilir ya da size en yakın Vize Merkezi şubemize gelerek elden teslim edebilirsiniz.

Finlandiya vize başvurusu yaparken üçüncü adımı ülke uzmanlarımızın sorumluluğundadır. Temsilcilerimiz hazırlamış olduğunuz evraklar ile konsolosluğa başvuru yapacak ve sizin adınıza randevu gün ve saati alacaktır.

Tüm bu aşamalar sonucunda randevu gün ve saatinde temsilcimiz eşliğinde mülakata gideceksiniz, evrak tesliminin ardından geriye kalan konsolosluğun kararını beklemektedir. Verilen karar evraklarınız tam olsa bile konsolosluğun inisiyatifindedir.

Finlandiya vizesi Vize Merkezi aracılığıyla nasıl alınır için aşamaları açıkladık. Profesyonel destek almak ve vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. 0212 970 05 40

vize merkezi iletişim

Finlandiya ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Finlandiya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp