Finlandiya Ticari Vize

Finlandiya ticari vizesi evrakları koşullara göre değişebilmektedir. Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak Finlandiya ticari Schengen vizesi evrak listesinin en güncel halini isteyiniz. Güncel evrak listesi e-posta adresinize gönderilmektedir.

Finlandiya Ticari Vizesi için Gerekli Evraklar

1. Ticari Vize Talep Dilekçesi (Finlandiya Konsolosluğuna hitaben şirketin antetli kağıdına, kaşe ve imzalı)
2. Pasaport (seyahat sonrası en az 3 ay geçerli)
3. 2 Adet yeni Biyometrik fotoğraf (güncel, 35x45 mm, fon beyaz)
4. Finlandiya’daki şirketten Ticari Davetiye (şirketin antetli kağıdına, davetiye gönderen kişinin kimlik kartı ve pasaport fotokopileri ile)
5. Güncel Şirket Belgeleri (orijinal Faaliyet Belgesi, ticari sicil gazete, son vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
6. Kişisel Banka Hesap Dökümü (detaylar hakkında lütfen Vize Merkezi temsilcimizi arayınız)
7. Gelir Belgeleri (kira geliri, konut tapu, araç ruhsatı fotokopileri)
8. T.C. Kimlik (fotokopisi)
 
Finlandiya Ticari Vize Başvuru Sahibi Çalışan ise yukarıdaki belgelere ek olarak hazırlanması gereken belgeler;
 
1. SGK İşe Giriş Bildirgesi
2. Maaş Bordrosu (orijinal, son 3 aylık, imza ve kaşeli)
3. 4 A Hizmet dökümü

Finlandiya Ticari Vize Başvurusu yapan kişi Firma Sahibi  

ise yukarıdaki belgelere ek olarak hazırlanması gereken belgeler;

1.4 B Hizmet belgesi
2.Şirketin banka hesap dökümleri

Finlandiya Ticari Vize Evrakları Hakkında

Finlandiya ticari vizesine sadece iş yeri sahipleri, şirket sahipleri, iş amaçlı seyahat edecek kişiler ve şirket çalışanları başvuruda bulunabilir. Başvurunun en önemli koşulu Finlandiya’da ticari veya iş faaliyeti içinde oldukları firmadan alacakları davetiyeyi orijinal olarak temin etmektir. Finlandiya diplomatik misyonları ve vize işlemi yapan akredite firmalar başvuru sırasındaki evrak kontrolünde veya başvuru yapıldıktan evraklar incelemeye alındıktan sonra burada listelenen evraklara ek evrak talebinde bulunabilirler.

Finlandiya ticari vize başvurusunun eksiksiz evraklar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Eksik evraklarla yapılan başvurular ret kararı ile sonuçlanmaktadır. Sunacağınız evraklardaki tarihler birbiriyle tutarlı olmalıdır. Maaş bordrosu, banka hesap özeti gibi evraklar son 3 aya ait olmalıdır. Pasaportunuzun seyahat sonrası en 3 ay daha geçerli olması koşulu vardır. Şirket görev yazısı, şahsi dilekçe, ticari vize davetiyesi, uçak ve otel rezervasyonu gibi evraklardaki tarihlerin birbiriyle tutarlı olması gerekmektedir. Tarihsel tutarsızlık içeren evrakların yenilenmesi Vize Merkezi tarafından yapılırken, diğer şekilde yapılacak başvurularda belirtilen detaylara dikkat edilmemesi vize başvurunuzun ret ile sonuçlanmasına sebebiyet verebilmektedir.

Finlandiya ticari vizesi hakkında dikkat edilmesi gereken hususlar

*Vizenin çıktıktan sonra, vize etiketi üstündeki kalış süresi, giriş sayısı kısımlarına dikkat ediniz. Vizedeki kalış süresini aştığınız takdirde hukuki yaptırımlarla karşı kaşıya kalabilirsiniz.

*Finlandiya vize başvuru sonucuna karar veren tek yetkili kurum Finlandiya Büyükelçiliğidir. Aracı firmaların ve vize başvuru merkezinin vize konusunda karar bildirme yetkisi katiyen yoktur.

*Finlandiya Konsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda başvuru sahibini vize mülakatına şahsen davet edebilir. Geçerli parmak izi olan yolcular başvurularını üçüncü şahıs ve vize takip firmaları aracılığı ile yapabilirler ancak vize mülakatı gibi özel durumlarda başvuru sahibinin şahsen konsoloslukta bulunması gerekmektedir.

*Seyahat planınız Finlandiya ve diğer Schengen ülkelerini içeriyorsa, seyahat edeceğinizi diğer ülkelerdeki konaklama rezervasyon bilgilerinizi dilekçenizde ve vize başvuru formunda belirtmeyi unutmayınız.

*Finlandiya vizesi almış olmanız ülkeye giriş garantisi taşımamakta olup sınır kontrol görevlileri gerekli gördükleri durumda vize sahibinin ülkeye girişini engelleme hakkına sahiptir. Bu nedenle başvuru evraklarınızın fotokopilerinin yanınızda bulundurulması tavsiye olunur.

*Vize reddi durumunda vize harç, koordinasyon ve işlem ücretlerinin hiçbir koşulda geri ödemesi söz konusu değildir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
Telefon