Finlandiya Ticari Vize

Finlandiya Ticari Vize

Finlandiya ticari vizesi evrakları koşullara göre değişebilmektedir. Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak Finlandiya ticari Schengen vizesi evrak listesinin en güncel halini isteyiniz. Güncel evrak listesi e-posta adresinize gönderilmektedir. Finlandiya’ya kısa süreli seyahatler için vize başvuruları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetki verilmiş vize başvuru merkezleri ile akredite seyahat acenteleri aracılığıyla kabul edilmektedir. Finlandiya vize işlemlerinizi kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmek için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişim kurabilirsiniz. 0212 970 05 40

Finlandiya Ticari Vize Başvurusu

Finlandiya ticari vizesi almak için Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının seyahat öncesi vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Finlandiya ticari vize başvurusu için T.C. Hususi, Hizmet ve Diplomatik resmi pasaport sahibi Türk vatandaşlarının 90 günü geçmemek kaydıyla vizeden muafiyetleri bulunmaktadır.

Finlandiya için ticari vize başvurusu yapmak adına sadece şirket sahipleri, iş yeri sahipleri, iş amaçlı seyahat etmek isteyen kişiler ve şirket çalışanları başvuruda bulunabilmektedir. Başvurunun en önemli koşulu ise Finlandiya’da ticari veya iş faaliyeti içinde oldukları firmadan alacakları davetiyeyi orijinal olarak sunmaktır. Finlandiya diplomatik misyonları ve vize işlemi yapmak üzere akredite olmuş firmalar başvuru sırasındaki evrak kontrolünde veya başvuru sonrası evrak incelemesinin ardından listelenmiş evraklara ek evrak talebinde bulunabildiklerini göz önünde tutmak gerekir.

Finlandiya için ticari vize başvurusunun eksiksiz evraklar ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Eksik evraklarla yapılan başvuruların ret kararı ile sonuçlanması muhtemeldir. Sunacağınız evraklardaki beyanlar birbiriyle tutarlı olmalıdır. Banka hesap özeti, Maaş bordrosu, gibi evraklar son 3 aya ait olmalıdır. Pasaportunuzun seyahat sonrası en 3 ay daha geçerli olması da koşullar arasındadır. Şirket görev yazısı, ticari vize davetiyesi, şahsi dilekçe, otel ve uçak rezervasyonu gibi evraklardaki tarihlerin birbiriyle tutarlı olmasına çok dikkat etmelisiniz.

Vize Merkezi olarak Finlandiya ticari vize başvurusu yaparken evraklarınız ile ilgili revize edilmesi gereken noktalarda sizlere profesyonel destek sağlamaktayız. Tüm bu hususlar sonucunda yapmış olduğunuz başvurularda belirtilen detaylara dikkat etmemeniz vize başvurunuzun yüksek oranda ret ile sonuçlanmasına sebebiyet verebilmektedir.

Finlandiya Ticari Vize için Gerekli Evraklar

Finlandiya Ticari Vizesi için hazırlanması gereken belgeler, Türkçe, İngilizce veya Fince olan gerekli evrakların orijinallerinin sunulması gereklidir. Fotokopi olan evrakların sadece, orijinali ile yanıdır kaşeli olanları kabul edilmektedir. Büyükelçilik pasaport dışında ibraz edilen hiçbir evrağı başvuru sahiplerine geri vermemektedir.

 1. Vize başvuru formu. Başvuru sahibi tarafından imzalanmış (18 yaşından küçükler için anne ve babanın imzası ya da yasal koruyucunun imzası) vize başvuru formu.
 2. Pasaport. Seyahat sonrası için en az 3 ay geçerliliği ve 2 boş sayfası olan, kişisel bilgilerinin, damga ve vizelerin olduğu tüm sayfaların fotokopileri.
 3. Fotoğraf. 2 adet arka fonu beyaz 35x45mm ebatlarında biyometrik fotoğraf.
 4. Kimlik fotokopisi. Başvuru sahibinin nüfus cüzdanı fotokopisi.
 5. Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği. Başvuru sahibinin tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği.
 6. Seyahat Sağlık Sigortası. Seyahat süresini kapsayan seyahat sağlık sigortası, orijinali ya da fotokopisi
 7. Gelir belgeleri. Son 3 aya ait banka hesap dökümü (son 3 aylık hesap hareketliliğinizi içeren, en az 35.000 TL bakiyesi bulunan, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleriyle birlikte sunulmalı) Tek Kalemde yüklü miktar yatırımlar gelir kaynağı ispatlanamama durumunda vize başvurunuzda sorun teşkil edebilmektedir.

Seyahatin amacını gösteren evraklar;

İş toplantıları için. Fin şirketinden veya ortak Türk şirketinden davetiye ya da destekleme yazısı

Fuara katılım. Fuara katılım kartı ya da katılıma ilişkin belge

Aşağıdaki belirtilen durumlara göre gerekli evrakların sunulması gereklidir.

Başvuru sahibi çalışan ise;

İşveren tarafından yazı (başvuru sahibinin net maaş bilgisini içeren) SGK işe giriş bildirgesi ve hizmet dökümü

Başvuru sahibi çiftçi ise;

Ziraat Odası'ndan onaylı Ciftçilik Belgesi

Başvuru sahibi işveren ya da özel şirket sahibi ise;

Ticaret Odası kaydı, Ticaret Sicili Gazetesi fotokopisi, vergi levhası

Önemli Not: Finlandiya Büyükelçiliği ek bilgi ya da ek evrak isteme hakkına sahiptir, gerekli görüdüğü takdirde başvuru sahibi görüşmeye çağırılır.

Finlandiya Ticari Vizesi Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 • Vizenin çıktıktan sonra, vize etiketi üstündeki kalış süresi, giriş sayısı kısımlarına dikkat ediniz. Vizedeki kalış süresini aştığınız takdirde hukuki yaptırımlarla karşı kaşıya kalabilirsiniz.
 • Finlandiya vize başvuru sonucuna karar veren tek yetkili kurum Finlandiya Büyükelçiliğidir. Aracı firmaların ve vize başvuru merkezinin vize konusunda karar bildirme yetkisi katiyen yoktur.
 • Finlandiya Konsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda başvuru sahibini vize mülakatına şahsen davet edebilir. Geçerli parmak izi olan yolcular başvurularını üçüncü şahıs ve vize takip firmaları aracılığı ile yapabilirler ancak vize mülakatı gibi özel durumlarda başvuru sahibinin şahsen konsoloslukta bulunması gerekmektedir.
 • Seyahat planınız Finlandiya ve diğer Schengen ülkelerini içeriyorsa, seyahat edeceğinizi diğer ülkelerdeki konaklama rezervasyon bilgilerinizi dilekçenizde ve vize başvuru formunda belirtmeyi unutmayınız.
 • Finlandiya vizesi almış olmanız ülkeye giriş garantisi taşımamakta olup sınır kontrol görevlileri gerekli gördükleri durumda vize sahibinin ülkeye girişini engelleme hakkına sahiptir. Bu nedenle başvuru evraklarınızın fotokopilerinin yanınızda bulundurulması tavsiye olunur.
 • Vize reddi durumunda vize harç, koordinasyon ve işlem ücretlerinin hiçbir koşulda geri ödemesi söz konusu değildir.

evrak listesi için bize ulaşın

Finlandiya ile ilgili sizden gelen sorular

7 sorudan en popüler 7 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Finlandiya Ticari Vize Randevusu
  B. Koçakoğlu, 02 Şub 2024, 09:34

  İşim gereği Finlandiya’da konferansa katılacağım ve Finlandiya vizesi almam gerekiyor. VFS Global Web adresin’den randevu biçimlerinde turistik – ticari – aile – gibi şıklar var. Benim bu durumda ticari vize türünü mü seçmem gerekiyor ? Ticari vize türü ise evraklarda nelere dikkat etmem gerekiyor? Finlandiya ticari vize randevusu ve evraklar konusunda yardımcı olmanızı rica ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Finlandiya ticari vize kaç günde çıkar?
  Ç. Afşar, 02 Şub 2024, 09:25

  Finlandiya ticari davetiyem 1-5 Haziran arasında, ne zaman başvuruda bulunmalıyım. Finlandiya ticari vizesi ortalama kaç günde çıkar? Finlandiya ticari vizesi almamız çok mu zor? Dikkat etmem gereken hususlar nelerdir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Finlandiya ticari vizesi için gerekli evraklar
  Ç. Çınar Ermiş, 24 Oca 2024, 15:38

  Merhaba, kendime ait otomotiv üretimi yapan bir fabrikam var. Finlandiya’da düzenlenecek iş adamları toplantısına katılmam gerekiyor. Katılım sağlayacağım Finlandiya x şirketinden evrak istiyor muyuz? Alacağım evrak vize sonucunu etkiler mi? Finlandiya ticari vizesi için gerekli evraklar nelerdir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Finlandiya ticari vize başvurusu
  S. Deniz Genç, 24 Oca 2024, 15:21

  Merhaba, merkezi Sakarya’da olan bir mühendislik firmasında çalışmaktayım. Firma bizi Finlandiya’da düzenlenecek Otomotiv fuarına göndermek istiyor. Bu durumda Finlandiya ticari vize başvurusu mu yapmamız gerekiyor? Finlandiya vize başvurusunda bölge ayrımı var ise hangi şehirden başvuru yapılması gerekir. Son olarak hangi evrakları hazırlamamız gerekiyor? Konuyla ilgili detaylı bilgi vermenizi rica ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Finlandiya Ticari Vize
  B. E., 09 Haz 2020, 14:59

  Merhabalar, İstanbul da bir asansör firmasında makine mühendisi olarak ortalama 7 yıldır görev almaktayım. Finlandiya da çalışmakta olduğumuz bir firma tarafından makine kurulumu için davet edildim. Yalnız Finlandiya’ya yapacağım vize başvurumun ne tür başvuru olduğunu anlayamadım. İlk defa vize başvurusu yapacağım. Araştırmalarım sonucu Finlandiya ticari vize diye bir vize türü ile karşılaştım. Benim başvuru yapmam gereken vize kategorisi bu mudur? Aynı zamanda vize başvurumda şahsi ve iş yeri evrakları olarak ne tür belgeler sunmam gerekiyor? Teşekkürler. İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Finlandiya Ticari Vize Ücreti
  N. c., 07 Haz 2020, 22:43

  Selamlar, Finlandiya’da çalıştığımız bir firmanın daveti üzerine 3 çalışanımızı 2 ay sonra ticari amaçla Finlandiya’ya göndermek istiyoruz. Daha önce sizinle şahsi bir vize işlemim için çalışmıştık ve memnun kalmıştım. Şirket olarak da sizinle çalışmayı düşünüyoruz. Birkaç sorum olacak öncelikle Finlandiya ticari vize ücreti ne kadar? Ve ticari gidecek çalışanlarımız için şirket olarak hangi belgeleri sunmamız gerekiyor? Vize işlemleri için seyahatten ne kadar önce başvurumuzu yapmamız gerekiyor? Bilgi almak istiyorum. Teşekkürler iyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Finlandiya Ticari Davetiye
  N. Ç, 07 Haz 2020, 22:31

  Selamlar, İstanbul Gebze’de bir fabrikada kalite kontrol ustası olarak 5 senedir çalışmaktayım. Finlandiya’da çalıştığımız iş ortağımız şirkete ürün kontrolü yapmak için ticari bir seyahatim söz konusu. Finlandiya ticari davetiye gönderen şirket başvurumu en kısa sürede yapmam gerektiği ve işin acil olduğunu tarafıma iletti. Yapacağım başvuru kaç günde sonuçlanır? Ve ticari vize başvurumda bana ne kadar süreli vize verirler? Ticari davetiye vize almamı olumlu yönde etkiler mi? Bilgi alabilir miyim? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Finlandiya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp