Finlandiya Büyükelçiliği Ankara

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları veya Türkiye’de uzun süreli oturma iznine sahip üçüncü ülke vatandaşlarının Finlandiya vizesi başvurularını sonuçlandıran tek kurum Finlandiya Ankara Büyükelçiliğidir. Finlandiya’nın Türkiye’deki en yetkili diplomatik misyonu olan Finlandiya Ankara Büyükelçiliği Finlandiya ve Türkiye arasındaki sosyal, siyasi ve ticari ilişkilerin geliştirilmesinden sorumludur. Türkiye’de yaşayan Finlandiya vatandaşları pasaport ve kimlik yenileme, doğum, ölüm evlenme, nüfus kaydı, noterlik işlemleri konusunda Finlandiya Ankara Büyükelçiliğinden destek alabilmektedirler.

Finlandiya Büyükelçiliği Görev Bölgesi

Finlandiya Büyükelçiliği Ankara Türkiye’nin her yerinden yapılan vize başvurularını kabul etmektedir.  Vize başvuruları Finlandiya Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen seyahat acentesi ve vize başvuru merkezlerine yapılmaktadır. Bununla birlikte Finlandiya vizesi başvurularını değerlendiren ve sonuçlandıran tek kurum Ankara Finlandiya Büyükelçiliğidir.

Finlandiya Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Pazartesi, Perşembe / 08:30 – 16:30
Cuma / 08: 30 - 15:15

Finlandiya Büyükelçiliği Ankara İletişim
 
Adres: Kader Sok. No: 44 Gaziosmanpaşa ANKARA

E- Posta: consolatogenerale.Ankara@esteri.it
 

Finlandiya Ankara Büyükelçiliği Vize Başvuru Formu

Finlandiya vizesi için Schengen vize başvuru formu Türkçe veya İngilizce doldurulabilmektedir. Finlandiya Schengen vize başvuru formunun eksiksiz doldurulması, ilgili yerlerde vize başvuru sahibinin imzasının olması gerekmektedir. Vize başvuru formunun itina ile doldurulması gerekmekte olup başvuru evraklarınızın formda verdiğiniz bilgileri destekler nitelikte olması gerekmektedir. Finlandiya vize başvuru formu online bir form değildir; bilgisayar ortamında doldurulduğundan çıktısı alınmalıdır veya çıktısı alındıktan sonra okunaklı bir el yazısı ile doldurulmalıdır. Form evraklarla teslim edildikten sonra seyahat amacında bir değişiklik yapılması düşünüldüğünde başvuru geri çekilememektedir ve seyahat amacıyla uyumlu olmayan form bilgileri ve evraklar vize ret sebebidir. Finlandiya vize başvuru formu için buraya tıklayınız
 
Finlandiya Ankara Büyükelçiliği Dilekçe Örneği

Finlandiya vizesi başvurularında hazırlanacak dilekçe seyahat amacına ve vize türüne göre değişmektedir. Dilekçede seyahat tarihleri, seyahat amacı, vize talep edilen tarihler, varsa sponsor bilgileri gibi bilgiler yer almalıdır.
 
Finlandiya Ankara Büyükelçiliği Vize Çıkış Süresi

Finlandiya vize başvurularının sonuçlanma süresi 8 ila 15 iş günü arasında değişmektedir ancak bu evraklarınız eksiksiz olarak ibraz edildiğinde çıkış ön görülen süredir. Büyükelçilik vize bölümünün ek evrak talebi olduğunda veya başvuru sahibinin vize mülakatına davet edildiği durumlarda vize sonuçlanma süreleri uzayabilmektedir.
  
Finlandiya Büyükelçiliği Ankara 2018 Tatil Günleri
 
Türkiye’de bulunan Finlandiya diplomatik temsilcilikleri, Türkiye ve Finlandiya’nın resmi tatil günlerinde kapalı olduğu için hizmet vermemektedir.

1 Ocak Pazartesi Yeni Yıl
30 Mart Cuma Kutsal Cuma
2 Nisan Pazartesi Paskalya
23 Nisan Pazartesi Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
1 Mayıs Salı Emek ve Dayanışma Günü
10 Mayıs Perşembe Hz.İsa'nın Göğe Yükselişi
14 Haziran Perşembe Ramazan Bayramı Arefesi
15 Haziran Cuma Ramazan Bayramı
22 Haziran Cuma Yaz Dönümü Arefesi
20 Ağustos  Pazartesi Kurban Bayramı Arefesi
21-24 Ağustos Salı-Cuma Kurban Bayramı
30 Ağustos Perşembe Zafer Bayramı
29 Ekim  Pazartesi Cumhuriyet Bayramı
6 Aralık Perşembe Finlandiya Bağımsızlık Günü
24-26 Aralık Pztsi-Çarşamba Noel
 

 

Finlandiya Büyükelçiliği Finlandiya Ulaşım

 

Yükleniyor...
Telefon