Finlandiya Vatandaşıyla Evli Olanlar

Finlandiya Vatandaşıyla Evli Olanlar

Finlandiya vatandaşı ile evli olanlar sayfamız üzerinden konu ile ilgili gerekli bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz. Sürece dair ayrıca merak ettiğiniz konuların bulunması durumunda alanında uzman danışmanlarımız ile iletişime geçerek merak ettiğiniz soruları yöneltebilirsiniz. Vize Merkezi olarak Finlandiya vize talebinde bulunacak olan kişilerin vize başvuru işlemleri sırasında profesyonel olarak danışmanlık desteği verdiğimizi hatırlatmak isteriz. Kurumumuz desteği ile vize talebi oluşturma adımlarını tamamlayarak başvuru sahiplerinin işlemler sırasında yapmış oldukları hatalardan dolayı vize taleplerinin reddedilmesi ihtimalinin önüne geçebilirsiniz.

Finlandiya Vatandaşı ile Evli Olanlar

Finlandiya vatandaşlığını alabilmek için bir kısa bir de uzun prosedür getirilmiştir. Kısa prosedüre göre vatandaşlık için; 18 yaşında olmak, 5 yıl aralıksız Finlandiya´da bulunuyor olmak, anayasada yer alan 3 dilden en az birini bilmek, toplumsal uyumu ispat etmek ve en az bir buçuk yıl (468 gün)çalışmış olmak gerekmektedir. Toplumsal uyumu en az bir ortaöğretim ya da yaşadığınız bölgenin bir uyum kursu veya 400 saatlik bir meslek eğitimi diplomasıyla ispat etmeniz gerekmektedir.

Finlandiya vatandaşı ile evli olanlar ve Finlandiya vatandaşı bir çocuğun ebeveyni olanlar için prosedür daha yumuşaktır. O kişi (dillerden birini bilmesi ve 5 yıllık yasal ikametinin yanında) sadece toplumsal uyumunu ispatlamalıdır. Uzun prosedürde ise vatandaşlığa başvuran kişinin 10 yıllık yasal ikametinin (kesintiye uğramadan) yanında ülke dillerinden birini bilmesi ve toplumsal uyumun ispatlaması beklenmektedir. Kısa prosedürdeki en az 468 gün çalışmış olma şartı burada aranmamaktadır.

Yasa tasarısı “naturalizasyon” yoluyla vatandaşlık kazanılmasını da kapsam olarak daraltmakta; temelde bilim, spor, sosyal ve kültürel alanda katkı sağlayan, Finlandiya´nın uluslararası platformdaki algısına olumlu katkı yapan insanlar için vatandaşlık verilmesini amaçlamaktadır. Özellikle ülke dilini bilmek, toplumsal uyumun ispatı ve yabancıları/göçmen vize başvurusunda bulunanların en az 469 gün ülkede çalışmış olma şartı vardır.

Finlandiya Vatandaşlık İşlemleri

Finlandiya vatandaşı olmak isteyen kişilerin hangi yol ile vatandaşlık başvurusunda bulunacağını belirledikten sonra söz konusu durumun şartlarını yerine getirmesi gerekmektedir. Vatandaşlık başvurularının şahsen yapılması şartı aranmaktadır. Kurum olarak vatandaşlık başvuruları konusunda başvuru sahiplerine herhangi bir danışmanlık hizmeti verdiğimizi hatırlatmak isteriz. Vize Merkezi olarak Finlandiya seyahati gerçekleştirecek olan kişilerin vize başvuru işlemleri konusun da destek vermekteyiz. Başvurunun doğru ve eksiksiz bir şekilde gerçekleştirme aşamasında danışmanlık desteği verdiğimizi hatırlatırız.

Kurum olarak Finlandiya vatandaşı ile evli olanlara ya da evlilik ile vatandaşlık vizesine başvuruda bulunacak kişilere profesyonel danışmanlık desteği vermediğimizi ve bu konuda yetki sahibi olmadığımızı hatırlatmak isteriz. Söz konusu vatandaşlık başvurularının ilgili birime şahsen yapılması zorunluluğu olduğunu bildirmek isteriz. Kurum olarak Finlandiya’ya yapılacak olan vize taleplerinin konsolosluğun uygun gördüğü şekilde gerçekleştirilmesi konusunda destek vermekteyiz.

Finlandiya ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Finlandiya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp