Konya

Telefon

+90 (332) 225 43 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Finlandiya Vize Merkezi, Konya

Konya Vize Merkezi

Finlandiya Vize Merkezi Konya Sayfamıza Hoş geldiniz.

Konya ve çevre illerde ikamet eden T.C. vatandaşları ve Türkiye’de uzun süreli oturum izni olan yabancı vatandaşlar Finlandiya vize işlemlerini Vize Merkezi Konya Şubesi aracılığı ile yapabilmektedirler.

Finlandiya vize başvurularında bölge ayrımı vardır, bu nedenle ikamet ve çalışmakta olduğunuz yer bilgilerini Vize Merkezi temsilcilerimizle paylaşmanız size daha iyi hizmet verebilmemiz için önemlidir.

Afyonkarahisar, Amasya, Ağrı, Ardahan, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elâzığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Tunceli, Uşak, Van, Yozgat, Gümüşhane, Karaman, Kars, Hakkari, Hatay, Iğdır, Kahramanmaraş, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kütahya, Malatya, Mardin, Mersin, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Şanlıurfa, Siirt, Şırnak, Sivas, Kırşehir'de ikamet edenler Finlandiya vize işlemlerini Konya Vize Merkezi Şubemizden yapabileceklerdir.

Finlandiya vize departmanı çağrı merkezini 0332 225 43 91 ücretsiz olarak arayabilir veya [email protected] mail adresi üzerinden vize taleplerinizi iletebilirsiniz.

Vize Merkezi Finlandiya departmanı deneyimli vize danışmanlarıyla başvuru sahibinin durumuna özel vize çözümleri geliştirir. Finlandiya Konya Vize Merkezi departmanı Finlandiya Konsolosluğunun belirlediği Schengen vize şartları kapsamında Finlandiya vizesi başvurusu yapılarak ihtiyaç duyulan vizenin alınmasında başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti vermektedir.

Finlandiya vize başvuru sahipleri, karışık vize prosedürlerine dair bütün işlemleri Vize Merkezi aracılığı ile gerçekleştirerek vize işlemlerinde zaman kaybının önüne geçebilmektedirler.

Finlandiya vizesi başvurusunu Konya Vize Merkeziyle asistanlığında yapmak için aşağıdaki adımları takip edin:

  1. Adım: Konya Vize Merkezi Finlandiya bölümü Çağrı Merkezimizi arayarak durumunuza uygun gerekli evrak listesini e-mail olarak talep ediniz.
  2. Adım: Bilgilendirme e-mailinde belirtilen evraklarınızı hazırlayınız
  3. Adım: Hazırlamış olduğunuz Finlandiya vizesi için gerekli evrakları Konya Şubemize kurye veya kargo ile veya şahsen ulaştırınız.
  4. Adım: Evraklarınız Konya Şubemize ulaştıktan sonra Finlandiya vize randevunuz hızla alınacak ve gerekli bildirim tarafınıza yapılacaktır.
  5. Adım: Size bildireceğimiz randevu saati ve tarihinde Biyometrik verinizi beyan ediniz.

Vize sonucu Finlandiya Konsolosluğu tarafından açıklandıktan sonra pasaportunuzu teslim alabilirsiniz.

Finlandiya Vize Merkezi Konya Şubesi Çalışma Saatleri

Finlandiya vize işlemlerini Konya’dan başvuru yaparak gerçekleştirecek kişiler, şubemizi mesai saatleri içerisinde randevu almadan ziyaret edebilirler. Zaman sıkıntısı yaşayan başvuru sahipleri ise temsilcilerimizi arayarak randevu talep ederek ofisimize gelebilirler.

Vize Merkezi – Konya ofisimizi;

  • Pazartesi, Cuma: 08.30 / 18.30 saatleri arasında,
  • Cumartesi günü 10.00 / 14.00 saatleri arasında ziyaret edebilir Finlandiya vize prosedürleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Almanya vizesi başvurularınız için Ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu almanız zorunlu değildir.

Konya Finlandiya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Hakkında

Konya Finlandiya vizesi için gerekli evraklar hakkında ön bilgilendirmeye Vize İşlemleri sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Güncel evrak listesini almak ve eğer varsa durumunuza özel evraklar hakkında bilgi almak için lütfen Çağrı Merkezimizi arayınız.

Finlandiya Vize Merkezi Konya temsilcilerimiz seyahat amacınıza ve mesleğinize uygun gerekli evrakları size bilgi e-maili olarak göndermektedirler. Evrak detayları ve Finlandiya vize prosedürü hakkında detaylı bilgiyi Vize Merkezi Finlandiya departmanımızı arayarak öğrenebilirsiniz. Finlandiya vizesi için gerekli evraklara ait detaylar seyahat amacı, seyahatin süresi gibi faktörlere göre değişebilmektedir. Ayrıca evrakların orijinal veya fotokopi olarak ibrazı döneme bağlı olarak bazı güncellemeler söz konusu olabilir. Vize Merkezi vize dünyasındaki güncellemeleri takip ederek başvuru sahiplerini güncel konjonktüre uygun şekilde yönlendirmektedir.

Konsolosluk inisiyatifinde veya güncel koşullar çerçevesinde ek evrak talepleri ortaya çıkabilmektedir. Bu gibi istisnai durumlar başvuru sahibine telefon ve e-mail yoluyla tarafımızdan hemen iletilmektedir.

Finlandiya vizesi için gerekli evrakların güncel olmasına dikkat ediniz. Seyahat tarihinize bağlı olarak randevu tarihinden 1 ay öncesine ait evraklarla yapılan başvurularda belgelerin güncel hali talep edilebilmektedir. Banka hesap dökümleri, maaş bordroları, davetiye ile seyahat ediliyorsa davetiyenin geçerlilik süresi, şirket izin ve görev yazılarında belirtilen tarihlerin seyahat tarihleriyle uyumu gibi unsurlara özellikle dikkat edilmelidir. Vize Merkezi başvuru sahibinin sunduğu Finlandiya vizesi gerekli evraklarını detaylı şekilde inceleyerek başvuru sahibine gereken yönlendirmeleri yapmaktadır.

Finlandiya Schengen Vize Başvuru Formu Hakkında

Finlandiya Schengen vize başvuru formu Schengen vize başvuru formatında olup Finlandiya Konsolosluğunun vize başvuru sahibini yakından tanımak için oluşturduğu bir formdur. Finlandiya vize başvuru formu eksiksiz ve Finlandiya vizesi için gerekli belgelerle uyumlu ve doğru bilgileri içermelidir. Vize Merkezi İKonya Şubesi Finlandiya vize başvuru formunun doldurulması, Finlandiya vize talep dilekçelerinin yazılması, evrak detayları, başvurunun Finlandiya Schengen vize şartlarına uyumu konularında başvuru sahiplerine destek olmaktadır. Finlandiya vizesi ve başvuru formu ve koşulları hakkında her türlü soruyu Vize Merkezi Finlandiya departmanımıza danışabilirsiniz.

Konya Finlandiya Vize Randevusu

Finlandiya vize randevusu Finlandiya Büyükelçiliği Konya tarafından akredite edilen vize başvuru merkezlerinde yapılmaktadır. Konya Vize Merkezi Finlandiya üzerinden gerçekleştireceğiniz vize başvurularında, vize randevusu tarafımızdan alınmaktadır. Finlandiya vize başvurularının yoğun dönemlerde işlemleri hızlandırmak adına randevular evrak tesliminden önce de alınabilmektedir. Ancak böyle bir durumda başvuru sahibi Finlandiya vize işlemlerini Vize Merkezi aracılığı ile yapmayı taahhüt etmiş olacaktır. Alınan randevu tarihi ve saati vize başvuru sahibine tarafımızdan mail ve telefon ile bildirilmektedir.

Finlandiya vizesi için gerekli evrakların Finlandiya Konya Büyükelçiliğine ibrazı vize randevusunda yapılır. Ayrıca Biyometrik veri ibrazı olan parmak izi verme işlemi de Finlandiya vize randevusunda yapılmaktadır. Önceki Schengen vizelerinde geçerli parmak izi olan vize başvuru sahiplerinin gerekli evraklarının ibrazı Vize Merkezi asistanlarımız tarafından yapılabilmektedir. Parmak izinizin geçerli olup olmadığına dair bilgilendirme, pasaport bilgileriniz Vize Merkezi Konya şubesi ile paylaşıldıktan sonra size bildirilmektedir.

Finlandiya Vize Ücreti

Finlandiya vize ücreti Finlandiya Konya Büyükelçiliği Konsolosluk vize departmanının belirlediği harç ücreti, vize başvuru merkezi ve Vize Merkezinin koordinasyon bedellerini içermektedir. Finlandiya vize ücreti seyahatin amacı, süresi, vize türüne göre farklılıklar içermektedir. Vize ücretleri hakkında bilgiyi Finlandiya Vize departmanımızı arayarak öğrenebilirsiniz.

Finlandiya vizesi kaç günde çıkar?

Finlandiya vize başvuruları Konya ve İstanbul’dan yapıldığında işlem süresi genellikle 7 iş günüdür. Vize başvurularının yoğun olduğu dönemlerde veya istisnai durumlarda işlem süresi uzayabilmekte olduğundan Finlandiya vize başvurusunun seyahate en az 1 ay kala yapılması tavsiye olunur. Finlandiya vizesinin ortalama çıkış süresi olan 15 iş günü vize randevusundan yani evrak teslimi ve Biyometrik veri ibrazından sonraki süreyi içermektedir.

Finlandiya Vize Merkezi Konya İletişim

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp