Altunizade

Adres

Altunizade Mah. Kısıklı Cad. No:21/1 Daire:5 Altunizade Üsküdar/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (216) 706 01 60

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

altunizade@vizemerkezi.com

Finlandiya Vize Merkezi, Altunizade

Altunizade Vize Merkezi

Değerli ziyaretçilerimiz,

Vize Merkezi Altunizade şubesi olarak Finlandiya Vize Merkezi, Altunizade ile alakalı hazırlamış olduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızın devamında gerçekleştirecek olduğunuz Finlandiya Schengen vizesi başvuru süreçlerine, vize türlerine ve bu vize türleri için gerekli olacak olan evrak listeler vize ücretlerine kolaylıkla erişebileceksiniz.

Vize Merkezi Altunizade şubesi olarak, İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye’den gerçekleştirecek olduğunuz Finlandiya Vizesi Altunizade için danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Altunizade Finlandiya vize başvurusu, Kadıköy Finlandiya vizesi, Tuzla Finlandiya vizesi, Anadolu Yakası Finlandiya vizesi ve Bostancı Finlandiya vizesi başvurusu konularında danışmanlık hizmeti sağlayacaktır.

Altunizade Vize Merkezi olarak sunmakta olduğumuz danışmanlık hizmetimizden faydalanmak ve uzmanlarımızdan başvurularınız için rehberlik talebinde bulunabilmek adına bizlere altunizade@vizemerkezi.com adresi üzerinden e-posta göndererek bilgilendirme maili talebinde bulunabilir, uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Finlandiya Vizesi Kimler İçin Gereklidir?

Finlandiya'ya seyahat edecek olan yolcularımız, sahip oldukları pasaportun türüne göre vize uygulamasına tabi tutulmaktadır. Diplomatik (Siyah) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport ya da Hizmet (Gri) Pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları kısa süreli ziyaretlerini vize almalarına gerek olmadan gerçekleştirebilirler. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi olan vatandaşlarımızın ise Finlandiya'ya yapacak oldukları seyahatleri öncesinde vize alma zorunlulukları mevcuttur.

Finlandiya Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Gerçekleştirilecek olan Finlandiya Vize başvurularının olumlu sonuçlanabilmesi için doğru vize türüne başvuru yapmalı ve o doğrultuda gerekli evrakları tamamlamanız gerekmektedir. Konsolosluk tarafından belirlenmiş olan Finlandiya Vize başvuruları için gerekli evrak listelerini düzenlemiş olduğumuz ve vize türleri hakkında detaylı bilgiler paylaşmış olduğumuz sayfalarımız aşağıda listeler halinde mevcuttur.

Belirtilen vize türlerinin hangisinin seyahat gerekçenize uygun olduğu konusunda rehberlik talep etmek ve sizlere özel olarak hazırlanmış bilgilendirme maili talebinde bulunabilmek için Vize Merkezi Altunizade şubesini +90 (216) 706 01 60 numaralı telefon aracılığı ile arayarak uzmanlarımızla görüşebilir ya da altunizade@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek talebinizi bildirebilirsiniz.

Finlandiya Vizesi Nasıl Yapılır?

Ülkemizden gerçekleşecek olan Finlandiya Schengen Vize başvurularında diplomatik yetkiye yalnızca Finlandiya Ankara Büyükelçiliği sahiptir. Yapılacak olan Finlandiya Schengen vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme yetkisi yalnızca Ankara Büyükelçiliğinde bulunmaktadır. Ayrıca ülkemiz sınırları içerisinde İstanbul ve İzmir’de Finlandiya Fahri Konsoloslukları da yer almaktadır ancak vize başvurularında herhangi bir diplomatik yetkileri bulunmamaktadır. Vize Merkezi Altunizade şubesi olarak sizler adına Finlandiya Vize başvurularınızı kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Deneyimli vize uzmanlarımız, hiçbir zahmete girmenize gerek kalmadan sizler adına çözüm odaklı bir çalışma yürüterek dört adımda Finlandiya Schengen Vize başvurularınızı gerçekleştirmektedir.

  1. Finlandiya Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Evrakların Hazırlanması: Uzmanlarımız rehberliğinde belirlemiş olduğunuz vize türü için gerekli olan evrak listeleri tarafınıza iletilecektir. Belirtilen evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlamanız vize başvuru sürecinizi büyük ölçüde etkilemektedir. Bu süreçte uzmanlarımız sizlere rehberlik edecek ve herhangi bir eksik ya da hata olmaması için titizlikle çalışacaklardır.
  2. Finlandiya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Konsolosluk tarafından belirlenmiş olan Finlandiya Vize başvuru ücretini ödemeniz başvuru işlemlerine başlamamız için gereken ikinci önemli adımdır. Belirlenmiş olan başvuru ücreti içerisinde; tüm harç ücretleri, işlem bedelleri, danışmanlık ücretleri ve diğer giderler mevcut olacaktır. Güncel vize başvuru ücretlerini Vize Merkezi Altunizade ofisimizi +90 (216) 706 01 60 numarasını tuşlayarak arayabilir ya da altunizade@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek uzmanlarımızdan bilgilendirme maili göndererek öğrenebilirsiniz.
  3. Biyometrik Verilerinizin ve Başvuru Dosyasının Sunulması: Sizler adına Finlandiya konsolosluklarının ve sizlerin uygunluk durumuna göre en yakın tarih için randevu alınacaktır. Belirlenmiş olan randevu tarihinde ve saatinde sizlere bir uzmanımızın eşliğinde konsoloslukta bulunmanız gerekmektedir. Biyometrik veri sunumunuz esnasında sizlere eşlik etmekte olan vize danışmanımız Finlandiya Schengen Vize başvuru dosyanızı gerekli yerlere teslim edecek ve değerlendirme sürecinin başlaması için gerekli işlemleri gerçekleştirecektir. Eğer geçtiğimiz 59 aylık bir süre içerisinde herhangi bir Schengen ülkesine gitmek için vize almış ve VIS programına parmak izi kaydında bulunmuşsanız tekrar parmak izi vermenize gerek yoktur. Bütün işlemler sizler adına tarafımızca gerçekleştirilecektir.
  4. Pasaportunuzun Tarafınıza Teslim Edilmesi: Gereken değerlendirmeler ve kontroller Konsolosluk tarafından yapıldıktan sonra vize başvurunuz sonuçlanacaktır. Finlandiya Schengen Vize başvurunuzun takibi uzmanlarımız tarafından yapılacak ve pasaportunuz konsolosluktan teslim alınacaktır. Teslim almış olduğumuz pasaportunuz sizlere en kısa zamanda kargo yolu ile ulaştırılacaktır.

Finlandiya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Finlandiya Schengen vizesi, ihtiyaç duyulan evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanması ve sorunsuz bir şekilde yürütülmesi durumunda ortalama olarak 8 ila 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak konsolosluklarda oluşabilecek olan yoğunluklar, konsolosluğun ek evrak talebinde bulunması ya da Finlandiya Resmi tatil günleri bu sonuçlanma süresini etkileyebilecek olan etkenler arasında yer almaktadır. Bu durumları göz önünde bulundurarak seyahat planlamanız ve vize başvuru işlemleriniz ile alakalı olarak görüşmek için uzmanlarımız en az 1 ay öncesinde başvuru işlemlerine başlamanızı tavsiye etmektedir. Vize Merkezi Altunizade şubemizde hizmet vermekte olan uzmanlarımızı +90 (216) 706 01 60 numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da altunizade@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek sizlerle iletişime geçmemiz için bizlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Vize başvurularınızda bizleri tercih ettiğiniz için sizlere teşekkür eder ve Finlandiya ziyaretinizde Finlandiya Vize Merkezi, Altunizade Şubesi olarak iyi yolculuklar dileriz.

Finlandiya Vize Merkezi Altunizade Ofis İletişim

Vize Merkezi Personel

Finlandiya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 40029