Ticari Vize Dilekçe Örneği

Ticari Vize Dilekçe Örneği

Finlandiya’ya Ticari (iş toplantısı, konferans, alan araştırması vb.) amaçla seyahat eden kişilerin yapacakları seyahat ile ilgili Finlandiya İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Finlandiya Ticari Vizesi talep dilekçesi sunmaları gereklidir. Bulgaristan Ticari vizesi talep dilekçesi yazılırken aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir.

 • Finlandiya Ticari Vizesi talep dilekçesi personelini iş seyahatine gönderecek şirketin yetkilisi tarafından şirket antetli kağıdına yazılmalı ve şirket yetkilisinin kaşesini ve imzasını taşımalıdır.
 • Finlandiya Ticari Vizesi talep dilekçesinde seyahatin amacı açıkça yazılmalıdır. Örneğin; kişi şirketin iş ortağı başka bir şirketle toplantı yapmak üzere seyahat edecekse Finlandiya’daki şirket ile ilgili bilgilere yer verilmelidir. Kişi iş konferansına katılacaksa Finlandiya Ticari Vizesi talep dilekçesinde konferans ile ilgili bilgi olmalıdır.
 • Finlandiya Ticari Vizesi talep dilekçesinde seyahate çıkacak kişinin firmadaki görevi ( Satış Müdürü, Kurumsal İletişim Uzmanı vb.) açıkça ifade edilmelidir.
 • Finlandiya'ya seyahat edecek kişinin seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihleri ile varsa ek seyahati hakkında Finlandiya Ticari Vizesi talep dilekçesinde net bilgiler verilmelidir.
 • Finlandiya Konsolosluğu’na Ticari Vize talep dilekçesi hazırlanırken seyahat edecek kişinin seyahat süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı bilgisi yer almalıdır.
 • Finlandiya Ticari Vizesi talep dilekçesinde yer alan bilgiler dosyaya konulan evraklarla desteklenmelidir. 

Aşağıda yer alan dilekçeler örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

Finlandiya Ticari Vize Dilekçe Örneği

Finlandiya ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Finlandiya Ticari Vize Dilekçe Örneği
  A. L., 10 Haz 2020, 22:53

  Merhabalar, İstanbul’da bir fabrikada genel sorumlu olarak çalışmaktayım. Finlandiya’da çalıştığımız bir şirket ile iş toplantısı için Finlandiya’ya ticari bir seyahatim söz konusu olacak. Ortalama 2 ay sonra seyahatim var. Lakin birkaç sorum olacak. Öncelikle vize işlemlerimde yazmam gereken Finlandiya ticari vize dilekçe örneği sizde mevcut mu? Dilekçe yazılırken nelere dikkat edilmesi gerekmektedir. Dilekçenin oldukça önemli olduğu bilgisini aldım ve bu dilekçeyi sizden temin edebilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Finlandiya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp