Çanakkale

Telefon/Faks

+90 (850) 241 14 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

canakkale@vizemerkezi.com

Finlandiya Vize Merkezi, Çanakkale

Değerli ziyaretçilerimiz, 

Vize Merkezi Çanakkale Şubesi olarak Finlandiya ziyaretiniz öncesinde almak zorunda olduğunuz Finlandiya Vizesi ile alakalı hazırlamış olduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızın devamında Finlandiya Schengen vizesi başvuru süreçlerine, vize türlerine ve bu vize türleri için gerekli olacak olan evrak listelerine, vize ücretlerine kolaylıkla erişebileceksiniz.

Çanakkale Merkez başta olmak üzere Bayramiç, Lapseki, Ayvacık, Biga, Yenice, Eceabat, Çan, Bozcaada, Gelibolu, Ezine, Gökçeada ilçelerimiz ve çevre iller olan Edirne, Bursa, Balıkesir, Tekirdağ, İzmir ve tüm Türkiye'den gerçekleştirecek olduğunuz Finlandiya Vize Başvurularınız için vize hizmeti sunmaktayız.

Danışmanlık hizmetimizden faydalanmak ve uzmanlarımızdan başvurularınız için rehberlik talebinde bulunabilmek adına Çanakkale şubemize canakkale@vizemerkezi.com adresi üzerinden e-posta göndererek bilgilendirme maili talebinde bulunabilir ya da 0850 241 14 91 numaralı telefonu tuşlayarak uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Finlandiya Vizesi Kimler İçin Gereklidir? 

Schengen Vize uygulamasına taraf olmuş olan 26 ülke içerisinde Finlandiya'da bulunmaktadır. Finlandiya'ya ziyaretlerini gerçekleştirecek olan Diplomatik (Siyah) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport ya da Hizmet (Gri) Pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 180 günlük süre zarfında 90 gün konaklamayı aşmayacak olan ziyaretlerini vize almalarına gerek olmadan gerçekleştirebilirler.

Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi vatandaşlarımızın ise Finlandiya'ya yapacak oldukları seyahatleri öncesinde vize alma zorunlulukları mevcuttur. Daha öncesinde halen geçerliliği devam eden herhangi bir Schengen vizesi alınmış ise Finlandiya seyahati sahip olduğunuz bu vize ile gerçekleşebilmektedir.

Finlandiya Schengen Vize başvurularında diplomatik yetkiye yalnızca ülkemiz sınırları içerisinde yer alan Finlandiya dış temsilcilikleri sahiplerdir. Finlandiya dış temsilcilikleri aşağıda listelenmiş halde mevcuttur. İlgili konsolosluk sayfasına tıklayarak konsoloslukların tatil günlerine, adreslerine ve iletişim numaralarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Fahri konsoloslukların vize başvuru işlemlerinde herhangi bir diplomatik yetkisi mevcut değildir. Finlandiya Vize başvurularında yetkili olan tek kurum Ankara Büyükelçiliğidir.

Finlandiya  konsolosluklarında görev bölgesi kısıtlaması vardır. Finlandiya Ankara Büyükelçiliğinin görev bölgesi dahilinde olan illerimizin tam listesi konsolosluk sayfasında bulunmaktadır.

Vize Merkezi şubeleri aracılığı ile Finlandiya Vize başvurularınızı rahatlıkla gerçekleştirebilmektesiniz.

Finlandiya Vizesi İçin Gerekli Belgeler 

Finlandiya'ya yapacak olduğunuz seyahatin gerekçesi başvuru yapmanız gereken vize türünü belirlemektedir. Finlandiya seyahat sebebinizi doğru bir şekilde belirlemeli ve ziyaret gerekçenize uygun olan vize türüne başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. 

Finlandiya Vize türlerinin farklılık göstermesi edinilmesi gereken evraklarda da çeşitlilik göstermesine sebep vermektedir. Vize uzmanlarımız tarafından sizler için hazırlanmış olan aşağıda mevcut olan Finlandiya vize türleri başlıklarından seyahatinize uygun olan vize türüne tıklayarak gerekli evrakların listelerine ve ilgili vize türü hakkında birçok bilgiye kolaylıkla erişebilirsiniz. 

Finlandiya Vize Türleri ise aşağıda listelenmiştir;

Yukarıda sizler için ana başlıklar halinde listelenmiş olan vize türleri arasında seyahatinize uygun olan vize türünün hangisi olduğu konusunda bir karar veremiyor ya da ilgili vize türünün bu başlıklar içerisinde yer almadığını düşünüyorsanız eğer vize uzmanlarımızı 0850 241 14 91 numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek uzmanlarımızdan bu konu ile alakalı bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

Ayrıca Finlandiya Vize türlerini detaylı bir şekilde ele almış olduğumuz Finlandiya Vize sayfamızı da inceleyebilirsiniz.

Finlandiya Vizesi Nasıl Yapılır? 

Vize Merkezi Çanakkale şubesi aracılığı ile gerçekleştirecek olduğunuz Finlandiya Vize başvuru süreçlerini aşağıda sizler için adımlar halinde sıralayacağız.

  • Finlandiya Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Evrakların Hazırlanması

Vize uzmanlarımız, seyahat türünüz için özel olarak konsolosluk tarafından belirlenmiş olan evrakların listesini sizlere ulaştıracaklardır. Vize başvurunuz için belirtilen evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlayıp ofisimize iletmeniz gerekmektedir. Tamamlanmış olan evrakları dilerseniz kargo yolu ile dilerseniz de bizzat ofisimizi ziyaret ederek elden teslim edebilirsiniz.
Evrakların uzmanlarımıza ulaşması sonrasında gerekli kontroller uzmanlarımız tarafından yapılacak ve herhangi bir hata ya da eksik var olup olmadığı incelenir. Bir eksik ya da hata olması halinde sizlerle iletişime geçilerek gerekli düzenlemeler yapılacaktır.

  • Finlandiya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi

Talep edilen evrakların tamamlanması ve gerekli düzenlemelerin yapılması ardından vize başvurunuzun gerçekleşebilmesi için Finlandiya Vize başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. Sizlerden talep edilen vize başvuru ücreti içerisinde; tüm harç ücretleri, işlem bedelleri, danışmanlık ücretleri ve diğer giderler mevcut olacaktır. Finlandiya Vize başvuru ücretini dilerseniz ofisimiz ziyaret ederek vize danışmanlarımıza teslim edebilir dilerseniz de banka hesap numaralarımıza havale ya da EFT olarak yatırabilirsiniz.
2019 Yılı güncel vize başvuru ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için Vize Merkezi Çanakkale ofisimizi 0850 241 14 91 numarasını tuşlayarak arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek uzmanlarımızdan bilgilendirme maili göndermeleri için talepte bulunabilirsiniz.

  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması

Gerekli evrakların tamamlanması ve Finlandiya vize başvuru ücretinin ödenmesi sonrasında vize uzmanlarımız sizlerle görüşerek uygunluk durumunuza göre belirlenmiş bir tarih için Finlandiya Konsolosluğundan parmak izi verme işlemi ve dosya sunumu için randevu alacaklardır. 

Belirlenmiş olan randevu tarihinde ve saatinde sizlere eşlik edecek olan vize uzmanımız ile beraber konsoloslukta bulunmanız gerekmektedir. Parmak izi verme işleminizin bitmesi ardından dosya sunumu ve diğer işlemleri uzmanlarımız sizler adına yürütecek ve sizleri durum hakkında düzenli olarak bilgilendireceklerdir.
Eğer 59 aylık bir süreç içerisinde herhangi bir Schengen ülkesine gitmek için vize almış ve VIS programına parmak izi kaydında bulunmuşsanız tekrar parmak izi vermenize gerek yoktur.

  • Pasaportunuzun Tarafınıza Teslim Edilmesi

Konsolosluk tarafından değerlendirilen ve sonuçlandırılan Finlandiya Schengen Vizenizin takibi uzmanlarımız tarafından yapılacak ve pasaportunuz konsolosluktan teslim alınacaktır. Teslim almış olduğumuz pasaportunuzu ofisimize gelerek bizlerden teslim alabileceğiniz gibi istediğiniz adrese ulaşması için kargoya verilmesini de talep edebilirsiniz.

Finlandiya Vizesi Kaç Günde Çıkar? 

Finlandiya Schengen vizesi, ihtiyaç duyulan evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanması ve sorunsuz bir şekilde yürütülmesi durumunda ortalama olarak 8 ila 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak konsolosluklarda oluşabilecek olan yoğunluklar, konsolosluğun ek evrak talebinde bulunması ya da Finlandiya Resmi tatil günleri bu sonuçlanma süresini etkileyebilecek olan etkenler arasında yer almaktadır. Bu durumları göz önünde bulundurarak seyahat planlamanız ve vize başvuru işlemleriniz ile alakalı olarak görüşmek için uzmanlarımız en az 1 ay öncesinde başvuru işlemlerine başlamanızı tavsiye etmektedir.

Vize Merkezi Çanakkale şubemizde hizmet vermekte olan uzmanlarımızı 0850 241 14 91 numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek sizlerle iletişime geçmemiz için bizlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Vize başvurularınızda bizleri tercih ettiğiniz için sizlere teşekkür eder ve Finlandiya ziyaretinizde Vize Merkezi Çanakkale Şubesi olarak iyi yolculuklar dileriz.

Finlandiya Vize Merkezi Çanakkale Ofisi

Vize Merkezi Personel

Finlandiya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 38090