İstanbul

Telefon

+90 (212) 970 05 40

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Finlandiya Vize Merkezi, İstanbul

İstanbul Vize Merkezi

Finlandiya Vize Merkezi sayfamıza hoşgeldiniz.

İstanbul ve çevre illerde ikamet eden T.C. vatandaşları ve Türkiye’de uzun süreli oturum izni olan yabancı vatandaşlar Finlandiya vize işlemlerini Vize Merkezi İstanbul Şubesi aracılığı ile yapabilmektedirler.

Artvin, Antalya, Aydın, Bartın, Balıkesir, Bilecik, Burdur, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce, Denizli, Edirne, Isparta, Giresun, Kocaeli, Karabük, Kırklareli, Kastamonu, Manisa, Muğla, Samsun, Rize, Ordu, Sakarya, Sinop, Tekirdağ, Yalova, Trabzon, Zonguldak illerinde ikamet edenler Finlandiya vize başvurularını İstanbul Vize Merkezi aracılığı ile yapabilirler.

Finlandiya vize departmanımızı ücretsiz olarak arayabilir veya [email protected] mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Vize Merkezi Finlandiya departmanı tecrübeli vize danışmanlarıyla başvuru sahibinin durumuna özel vize çözümleri üretmektedir. Finlandiya Vize Merkezi departmanı Finlandiya Konsolosluğunun belirlediği Schengen vize koşulları çerçevesinde Finlandiya vizesi başvurusu yapılarak ihtiyaç duyula vizenin alınmasında başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti vermektedir.

Finlandiya vize başvuru sahipleri, karışık vize prosedürlerine dair bütün işlemleri Vize Merkezi aracılığı ile gerçekleştirerek vize işlemlerinde zaman kayıplarının önüne geçebilmektedirler.

Finlandiya vizenizi İstanbul’dan kolayca alabilmek içi lütfen aşağıdaki adımları takip edin.

  1. Adım: Vize Merkezi Finlandiya Çağrı Merkezimizi arayarak durumunuza/mesleğinize uygun gerekli evrak listesini e-mail olarak talep ediniz.
  2. Adım: Bilgilendirme e-mailinde belirttiğimiz evraklarınızı hazırlayınız
  3. Adım: Hazırlamış olduğunuz Finlandiya vizesi için gerekli evrakları İstanbul Şubemize kargo, kurye ile veya şahsen ulaştırınız.
  4. Adım: Evraklarınız bize ulaştıktan sonra Finlandiya vize randevunuz hızla alınacak ve gerekli bildirim tarafınıza yapılmaktadır.
  5. Adım: Size bildireceğimiz randevu saati ve tarihinde biyometrik verinizi beyan ediniz.

Vize sonucu Finlandiya Konsolosluğu tarafından açıklandıktan sonra pasaportunuzu teslim alabilirsiniz.

Finlandiya Vize Merkezi İstanbul Şubesi Çalışma Saatleri 2024

Finlandiya vize işlemlerini İstanbul’dan başvuru yaparak gerçekleştirecek kişiler, ofisimizi mesai saatleri içerisinde randevu almadan ziyaret edebilirler. Zaman sıkıntısı yaşayan başvuru sahipleri ise temsilcilerimizi arayarak randevu talep ederek ofisimize gelebilirler.

Vize Merkezi – İstanbul ofisimizi;

Pazartesi, Cuma: 08.30 / 18.30 saatleri arasında,

Cumartesi günü 10.00 / 14.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Finlandiya vizesi başvurularınız için Ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu almanız zorunlu değildir.

Finlandiya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Hakkında

Finlandiya vizesi için gerekli evraklar hakkında ön bilgilendirmeye Finlandiya Vize İşlemleri sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Ancak güncel evrak listesini almak ve eğer varsa durumunuza özel evraklar hakkında bilgi almak için Çağrı Merkezimizi aramanızı tavsiye ediyoruz.

Finlandiya Vize Merkezi temsilcilerimiz seyahat amacınıza ve mesleğinize uygun gerekli evrakları size bilgi e-mail’i olarak göndermektedirler. Evrak detayları ve vize prosedürü hakkında detaylı bilgiyi Vize Merkezi Finlandiya departmanımızı arayarak öğrenebilirsiniz. Finlandiya vizesi için gerekli evraklara ait detaylar seyahatin amacı, seyahatin süresi gibi faktörlere göre değişebilmektedir. Ayrıca evrakların orijinal veya fotokopi olarak ibrazı döneme bağlı olarak bazı güncellemeler söz konusu olabilir. Vize Merkezi vize dünyasındaki güncellemeleri takip ederek başvuru sahiplerini güncel konjonktüre uygun şekilde yönlendirmektedir.

Konsolosluk insiyatifinde veya güncel koşullar çerçevesinde ek evrak talepleri ortaya çıkabilmektedir. Bu gibi istisnai durumlar başvuru sahibine telefon ve e-mail yoluyla tarafımızdan hemen iletilmektedir.

Finlandiya vizesi için gerekli evrakların güncel olmasına dikkat ediniz. Seyahat tarihine bağlı olarak randevu tarihinden 1 ay öncesine ait evraklarla yapılan başvurularda belgelerin güncel hali talep edilebilmektedir. Banka hesap dökümleri, maaş bordroları, davetiye ile seyahat ediliyorsa davetiyenin geçerlilik süresi, şirket izin ve görev yazılarında belirtilen tarihlerin seyahat tarihleriyle uyumu gibi unsurlara özellikle dikkat edilmelidir. Vize Merkezi başvuru sahibinin sunduğu Finlandiya vizesi gerekli evraklarını detaylı şekilde inceleyerek başvuru sahibine gereken yönlendirmeleri yapmaktadır.

Finlandiya vize başvuru işlemlerinizi seyahatinden en fazla 3 ay öncesinden veya seyahatinize en az 1 ay kala başlatabilirsiniz.

Finlandiya Vize Başvuru Formu Hakkında

Finlandiya vize başvuru formu Schengen vize başvuru formatında olup Finlandiya Konsolosluğunun vize başvuru sahibini yakından tanımak için oluşturduğu bir formdur. Finlandiya vize başvuru formu eksiksiz ve Finlandiya vizesi için gerekli belgelerle uyumlu ve doğru bilgileri içermelidir. Vize Merkezi Finlandiya vize başvuru formunun doldurulması, Finlandiya vize talep dilekçelerinin yazılması konularında da siz değerli başvuru sahiplerine destek olmaktadır. Finlandiya vizesi ve başvuru formu ve koşulları hakkında her türlü soruyu Vize Merkezi Finlandiya departmanımıza danışabilirsiniz.

Finlandiya Vize Randevusu Hakkında

Finlandiya vize randevusu Finlandiya Konsolosluğu tarafından akredite edilen vize başvuru merkezlerinde yapılmaktadır. İstanbul Vize Merkezi Finlandiya üzerinden gerçekleştireceğinizi vize başvurularında, vize randevusu tarafımızdan alınmaktadır. Finlandiya vize başvurularının yoğun dönemlerde işlemleri hızlandırmak adına randevular evrak tesliminden önce de alınabilmektedir. Ancak böyle bir durumda başvuru sahibi Finlandiya vize işlemlerini Vize Merkezi aracılığı ile yapmayı taahhüt etmiş olacaktır. Alınan randevu tarihi ve saati vize başvuru sahibine tarafımızdan mail ve telefon ile bildirilmektedir.

Finlandiya vizesi için gerekli evrakların Finlandiya Konsolosluğuna ibrazı vize randevusunda yapılır. Ayrıca biyometrik veri ibrazı olan parmak izi verme işlemi de Finlandiya vize randevusunda yapılmaktadır. Önceki Schengen vizelerinde geçerli parmak izi olan vize başvuru sahiplerinin gerekli evraklarının ibrazı Vize Merkezi asistanlarımız tarafından yapılabilmektedir. Parmak izinizin geçerli olup olmadığına dair bilgilendirme, pasaport bilgileriniz Vize Merkezi İstanbul şubesi ile paylaşıldıktan sonra size bildirilmektedir.

Finlandiya Vize Merkezi istanbul ofisi

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp