Turistik Vize

 

Finlandiya vizesi evrakları güncel şartlara göre değişebilmektedir. Vize Merkezi danışmanlarımızı arayarak Finlandiya Turistik Vizesi için gerekli güncel evrak listesi isteyiniz, güncel prosedürü ve evrak listesini içeren bilgilendirme e-posta adresinize gönderilecektir.

Finlandiya Turistik Vizesi İçin Gerekli Evrakları

1. Vize Talep Dilekçesi (Firmanın antetli kağıdına, Finlandiya Konsolosluğuna hitaben, kaşe ve ıslak imzalı)
2. Pasaport (Seyahat sonrası 3 ay daha geçerli)
3. Eski pasaportlar (Asılları ve ilgili sayfaların fotokopileri)
4. 2 Adet Biyometrik Fotoğraf (yeni, 35x45 ölçülerinde, beyaz fon önünde)
5. Hesap Özeti (Son 3 aya ait, banka kaşesi ve imza sirküleri ile sunulur. Bakiye hakkında lütfen Vize Merkezi temsilcilerimizden bilgi alınız)
6. Gelir Belgeleri (araç ruhsatı, tapu, kira sözleşmesi, tapu fotokopileri
7. Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Fotokopisi
8. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 
Kişinin durumuna ilişkin ek olarak hazırlaması gereken belgeler;

Kişi şirket sahibi ise;
*Güncel Şirket Belgeleri (Faaliyet Belgesi aslı, ticari sicil gazete, son vergi levhası, güncel imza Sirküleri fotokopileri)
*SGK ve Bağ-Kur Hizmet Dökümü
*Kişisel Banka Hesap Özeti
*Şirketin banka hesap dökümleri

Kişi şirket çalışanı ise;
*Güncel Şirket Belgeleri (Faaliyet Belgesi aslı, ticari sicil gazete, son vergi levhası, güncel imza Sirküleri fotokopileri)
*SGK Hizmet Dökümü ve SGK İşe Giriş Bildirgesi
*Kişisel Banka Hesap Özeti
*Maaş Bordroları (Son 3 aylık, imza ve kaşeli)

Kişi Devlet Dairesi çalışanı ise;
*Çalışma Belgesi (Kurum yazısı, mühürlü ve ıslak imzalı)
*Görev Kimlik Kartı (Önü ve arkasının fotokopisi)
*Maaş Bordrosu (3 aylık, ıslak imza ve kaşeli)
*Banka Hesap Özeti
 
Kişi Emekli ise;
*Emeklilik Kartı Fotokopi
*Emekli maaşının yattığı banka dökümü (Son 3 aylık, kaşe ve ıslak imzalı)
*Banka Hesap Özeti
 
Kişi Öğrenci ise;
*Öğrenci Belgesi aslı
*Muvafakatname (Kişi 18 yaşından küçük ise, ebeveyn imzalı, noter tasdikli ve orijinal olmalı)

 

Finlandiya Vize Evrakları Hakkında

Finlandiya vizesi tek-çift veya çok girişli alınabilmekte olup vize sahibine vize başlangıç tarihinden itibaren 6 aylık süre içinde 90 gün kalış hakkı vermektedir. Finlandiya turistik vizesi için gerekli evrak listesi başvuruda bulunan kişilerin kişisel ve meleski durumuna göre farklılık göstermektedir. Şirket sahiplerinin, devlet memurlarının, SGK’lı çalışanların, , emeklilerin, işverenlerin, ev hanımları, öğrencilerin, serbest çalışanların, sanatçıların, çalışmayan kişilerin hazırlamaları gereken belgeler değişmemektedir. Ön bilgilendirme olarak bu sayfada sunulan evrak listesinin güncel hali ve evraklara ait detaylar hakkında kapsamlı bilgi ve bilgilendirme e-mail’i almak için Vize Merkezi danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

Finlandiya vize evrakları hazırlanırken dikkat edilmesi önemli hususlar: evrakların güncel olması, Türkiye’ye geri dönüş garantisi taşıması ve eksiksiz şekilde ibraz edilmiş olmalarıdır. Evraklar seyahatin amacına göre şekillenmektedir, bu bağlamda örneğin Finlandiya’da bir yakınınızda konaklayacaksanız şayet, başvuru yapacağınız vize türü turistik vize değildir. Finlandiya Schengen turistik vize başvurularında otel ve uçak rezervasyonu göstermeniz gerekmektedir ve rezervasyon tarihlerinin vize randevu tarihi itibariyle geçerli olması gerekmektedir.

Evraklarınızı Vize Merkezine teslim ettikten sonra gerekli görünen durumda sizden ek evrak talep edebilmekteyiz bu nedenle temsilcilerimizle yapacağınız görüşmede seyahatinize dair detayları (seyahat amacı, eğer varsa birlikte seyahat ettiğiniz kişiler, geçerli parmak izinizi olup olmaması vb.) paylaşmanız önemlidir. Vize Merkezi tarafından talep edilen ek belgeler tamamen Schengen vize prosedürleri gereğidir.

Vize randevusunda veya randevu sonrasında Konsolosluğun da ek evrak talebi olabilmektedir. Ayrıca Finlandiya Konsolosluğunun mülakat talebiyle de karşılaşabilirsiniz. Bütün bu durumlara önlem almak eksiksiz ve güncel evraklarla başvuru yapmanıza bağlı olduğunu ve vize kararında tek yetkilini Finlandiya Konsolosluğu olduğu unutulmamalıdır.

 

Finlandiya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Finlandiya vizesinin ortalama çıkış süresi 8 ila 15 iş günüdür. Vize başvurunuzu seyahatinizden en fazla 3 ay önce en az 15 gün önce yapabilirsiniz. Ancak seyahatinize 15 gün kala yaptığınız başvurunun yolculuk tarihine yetişmeme olasılığı vardır. Konsolosluğun başvuru yoğunluğu yaşadığı günler veya ek evrak talepleri gibi durumları hesaba katarak seyahatinizden 1 ay önce başvuru yapmanız, vize çıkışını geciktirebilecek bu gibi durumlarda zaman kazanmanızı sağlayacaktır. Lütfen başvuru yapmadan önce Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak randevu yoğunluğu hakkında bilgi alınız.

 

Finlandiya Vizesi Vize Merkezinden Nasıl Alınır?

1.Vize Merkezi Finlandiya Vize departmanımızı arayarak vize türünüze uygun evrakları e-posta olarak gönderilmesini talep ediniz.

2.Finlandiya vizesi evraklarınızı hazırladıktan sonra şubemize elden teslim edin veya kargo ile gönderin.

3.Evraklarınız ulaştıktan sonra vize randevu tarih ve saati  asistanlarımız tarafından tarafınıza yapılmaktadır.

4.Finlandiya vize randevusunda parmak izinizi veriniz

5.Pasaportunuz konsolosluktan çıktıktan sonra teslim alınız.

Finlandiya Vize Ücreti nedir?

Finlandiya Schengen vizesi ücreti kısa süreli ve uzun süreli vize taleplerinde farklılık gösterebilir. Ayrıca vize harç bedelleri ve Vize Merkezi işlem ücretleri güncellenebilmektedir. Detaylı bilgi için lütfen Finlandiya vizesi departmanımızı arayınız veya size en yakın şubemizi ziyaret ederek başvuru koşulları hakkında bilgi alabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
Telefon Et