Kayseri

Telefon

+90 (850) 460 15 65

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Finlandiya Vize Merkezi, Kayseri

irlanda vize merkezi kayseri

Finlandiya vizesi almak isteyenler için Vize Merkezi aracılığı ile vize başvuru formunun bulunduğu, vize başvuru süreçleri hakkında bilgilerin bulunduğu ve aklınıza gelen tüm soruların yanıtının yer aldığı sayfamıza hoş geldiniz.

Finlandiya Schengen vize başvurularına dair Vize Merkezi Kayseri şubesi ile iletişime geçebilmek için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Başta Kayseri, Özvatan, Hacılar, Akkışla, Sarız, Bünyan, Sarıoğlan, Talas, İncesu, Melikgazi, Tomarza, Felahiye, İncesu, Yeşilhisar, Pınarbaşı, Yahyalı ve Kocasinan ilçelerimiz olmak üzere Yozgat, Nevşehir ve Niğde gibi çevredeki şehirlerimizden gerçekleştirilecek olan vize başvurusu için tüm bilgilere erişebilirsiniz.

Finlandiya Vizesi Kimlere Gerekir? Kayseri

Finlandiya vizesi almak isteyen Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Bunun nedeni ise Finlandiya’nın Schengen vize uygulamasında yer almasıdır. Finlandiya seyahati yapmak isteyen Yeşil (Hususi), Siyah (Diplomatik) ve Gri (Hizmet) pasaport sahipleri ise 6 ay içerisinde ayı aşmamak şartı ile Finlandiya vizesi almalarından muaf tutulmuştur. Bu durumlara ek olarak önceki tarihlerde alınan bir Schengen vizeniz var ise geçerliliğini koruyorsa ve seyahat gün sayısı halen devam ediyorsa Finlandiya vizesi almanıza gerek olmadan seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Finlandiya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? Antalya

Finlandiya vize başvurusu yapmak istiyorsanız öncelikle seyahat amacınızı belirlemeniz gerekmektedir. Vize Merkezi Kayseri şubesi tarafından sizler için hizmet verdiğimiz vize kategorilerini aşağıda listeledik.

Finlandiya vizesi için gereken başvuru evraklarına ilgili kategori bağlantılarına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Finlandiya vize başvurusu için gereken belge listelerine nasıl ulaşacağınız hakkında bilgi sahibi edilirsiniz. Finlandiya vizesi için gereken belgeleriniz tamamlandıktan sonra uzmanlarımız bu belgeleri inceler ve bir yanlışlık olması halinde arayarak size haber verir. Böylelikle belge hatası sebebiyle seyahatinizde meydana gelebilecek aksaklıkların önüne geçmş olursunuz. Seyahat gerekçenize göre Finlandiya vize kategorisi yoksa veya seyahat gerekçenizin hangi kategori ile bağdaştığını bilmiyorsanız, bu ve bunun gibi aklınıza takılan tüm sorulara yanıt almak için [email protected] adresimize e-posta gönderebilir ya da +90 850 460 15 65 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Finlandiya Vize Başvuru Formu Kayseri

Finlandiya vize başvurusu için en gerekli belge olan Finlandiya vize başvuru formu, internetten online olarak doldurulur, örneği alınır ve hazırlık aşamasındaki dosyalarınızın arasına konulur. Finlandiya vize başvurusunu doldururken girişi yapılan eksik, yanlış veya gerçeği yansıtmayan bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına ya da reddedilmesine neden olabilmektedir. Uzman yetkililerimiz sizlerden gelen bilgilerle bu konu da size gereken desteği vererek formunuzu doldurur ve hazır hale getirir.

Finlandiya Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Kayseri

Finlandiya vize başvuruları işleme alınmasından itibaren 8 ila 15 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. Bu tamamlanma süresi Finlandiya resmi tatilleri, konsolosluk dönemsel yoğunlukları ve Finlandiya konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi gibi sebeplerle uzayabilir. Bu yüzden seyahatinizde gecikme yaşamamanız adına seyahatinizden en az 4 hafta önce bizimle iletişime geçmenizi önermekteyiz.
Bizimle iletişime geçmek için [email protected] adresimize e-posta gönderebilir yada +90 850 460 15 65 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Finlandiya Vizesi Nasıl Alınır? Kayseri

Schengen vize uygulamasında bulunan Finlandiya vizesi bir takım prosedür ve şartlara göre verilmektedir. Vize Merkezi Kayseri şubemiz tarafından sizlere bu aşamaları sırasıyla listeledik:

  • Finlandiya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Finlandiya vizesi için konsolosluk tarafından istenen belgeleri biliyor olmanız ve hazırlamanız gerekmektedir. İstenen belgelerin listesi eksiksiz bir şekilde bilgilerinize sunulur. Bu belgeleri hazırladıktan sonra kargo yolu ile bize ulaştırmayı seçebilir ya da kendiniz ofisimizi ziyaret ederek teslim edebilirsiniz.
  • Finlandiya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Finlandiya vize başvurusu için yapılması gereken ön şart vize başvuru ücretini ödemektir. Vize başvuru ücreti ise tüm harç bedellerinden, danışmanlık hizmet bedelimizden ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Yetkililerimizle iletişim kurarak Finlandiya vizesi için fiyat bilgisi alabilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Schengen vize uygulamasında yer aldığı için Finlandiya vize başvurusu için parmak izi vermeniz gerekmektedir. Parmak izinizi verdikten sonra hazırlanan dosyalarınızı yetkilimiz konsolosluğa sunarak başvurunuzu işleme almasını sağlar.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Finlandiya vize başvurunuzun işleme alınıp tamamlanması ile birlikte yetkilimiz konsolosluğa gider pasaportunuzu alır ve arayarak size haber verir. Pasaportunuzu kendiniz ofisimizden alabilir ya da kargo ile gönderilmesini isteyebilirsiniz.

Finlandiya Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Kayseri

Finlandiya vizesi almak isteyen 12 yaşını aşan bireylerin ve daha önce Schengen vizesi için parmak izi vermeyenlerin başvuru merkezine şahsen gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Kurumumuzdan alacağınız danışmanlık hizmet bedeli dahilinde sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberlik yapar böylece parmak izi verme aşamanız hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlanmış olur. 25 Eylül 2014 tarihinden sonra herhangi bir Schengen vizesi için verdiğiniz parmak iziniz varsa yeniden parmak izi vermenize gerek kalmadan Finlandiya vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

İhtiyaç duyduklarında Finlandiya konsolosluk yetkilileri sizi konsolosluğa birebir görüşmeye çağırabilirler. Bu sürekli yapılan bir uygulama olmayıp ender karşılaşılan bir durumdur.

Finlandiya Vize merkezi Kayseri

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp