Finlandiya Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi

Finlandiya Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi evrakları koşullara göre güncellenebilmektedir. Vize Merkezi danışmanlarımızı arayarak Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi için gereken güncel evrak listesi isteyiniz. Finlandiya Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi için gereken evrakların listesi ve Finlandiya vize işlemlerine dair güncel bilgiler e-posta adresinize gönderilecektir.

Finlandiya Aile/Arkadaş Ziyareti Schengen Vizesi için gerekli evraklar

1. Vize Talep Dilekçesi (Finlandiya Konsolosluğuna hitaben İngilizce şirketin antetli kağıdına, kaşe ve imzalı)
2. Pasaport (vize bitiminden sonra en az 3 ay geçerli)
3. 2 Adet güncel Biometrik Fotoğraf (35x45mm, beyaz fon arkalı)
4. Davetiye (Finlandiya’daki aile yakınınızdan veya arkadaşınızdan seyahat sebebin içeren, belediye onaylı, davetiye gönderen kişinin pasaport ve kimlik kartı fotokopileri ile)
5. Gelir Belgeleri (tapu belgesi, kira sözleşmesi, araç ruhsatı, gayrimenkul belgesi fotokopileri)
6. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (aile ve adres bilgileri içeren)
7. Kimlik Fotokopisi
 
Kişisel duruma göre hazırlanması gereken ek belgeler

Lütfen dikkat: Banka hesabında bulunması gereken bakiye bilgisi için lütfen temsilcilerimizi arayınız

Kişi şirket sahibi ise;
Güncel Şirket Evrakları (Ticaret Sicil Gazetesi, Vergi Levhası, İmza Sirküleri fotokopileri, faaliyet belgesi aslı)
4 B Hizmet dökümü ve Bağ-Kur Hizmet Dökümü
Şirketin Banka Hesap Dökümü (son 3 aya ait imzalı kaşeli)
Kişisel banka hesap dökümü (son 3 aya ait imzalı kaşeli)
 
Kişi Şirket Çalışanı ise;
Güncel Şirket Evrakları (orijinal Faaliyet Belgesi, Ticaret Sicil Gazetesi, Vergi Levhası, İmza Sirküleri fotokopileri)
SGK İşe Giriş Bildirgesi ve SGK Hizmet Dökümü
4 A Hizmet dökümü
Maaş Bordrosu (son 3 aylık, imza ve kaşeli, orijinal)
Şahsi Banka Hesap Dökümü
 
Kişi Devlet Dairesi Çalışanı ise;
Çalışılmakta olan kurumdan çalışma belgesi
Görev Kimliği Kartı (ön-arka fotokopisi)
Maaş Bordrosu (son 3 aylık, imza ve kaşeli, orijinal)
Banka Hesap Dökümü
 
Kişi Emekli ise;
Emeklilik Kartı fotokopi
Emekli maaşının yattığı Bankadan Hesap Dökümü (son 3 aylık, kaşe ve imzalı)
Banka Hesap Dökümü
 
Kişi Öğrenci ise;
Öğrenci Belgesi (Orijinal, güncel)
Muvafakatname (Kişi 18 yaşından küçükse anne baba onaylı, orjinal belge)

Kişi Ev hanımı ise;

Seyahat masraflarını üstlenen kişinin mesleki evrakları
Varsa evlilik cüzdanı

 

Finlandiya Aile Ve Arkadaş Vizesi Davetiye Mektubu

Finlandiya’da yaşayan akrabasını, aile bireylerini veya arkadaşlarını ziyaret edecek kişiler Finlandiya aile ve arkadaş vizesi başvurusu yapmalıdırlar.  Başvuru sahibinin Finlandiya’daki yakınından temin edeceği davet mektubu bu vize türü için büyük önem taşır. Davet mektubu olmadan yapılacak bir başvuru aile ve arkadaş vizesi kapsamında olmayacaktır. Eğer oradaki yakının evinde konaklama olmayacak ise bu otel rezervasyonu yapılması zorunludur. Vize başvuru formunda vize türü ve seyahat amacına uygun bildirimde bulunmamak vize reddine neden olacağınız unutmayınız. Finlandiya vizesi davetiyesi, davet eden kişinin yaşadığı şehir veya bölgedeki belediyeden onaylı olmalıdır. Daveti gönderen kişi Finlandiya kimlik kartı ve pasaport bilgisinin fotokopisini de davetiye ile birlikte göndermektedir. Davetiyenin orijinal olması talep edilmektedir ancak bu gibi prosedürler duruma göre değişebileceğinden Vize Merkezi temsilcilerini arayarak davetiye mektubuyla ilgili güncel bilgileri alarak başvurmanızı tavsiye ederiz. Eğer Finlandiya’daki yakınınız, Finlandiya vatandaşı değilse oturum kartı ve pasaportunun fotokopisini de davetiye ile göndermek durumundadır. Davetiye mektubu belli bir süreyi kapsamakta olup ancak üstünde belirtildiği süre zarfında geçerlidir, her daim geçerli olan bir evrak değildir. Bu açıdan vize talep dilekçesinde belirttiğiniz seyahat tarihlerinizin davetiye belirtilen süreler içinde olması gerekmektedir.

Finlandiya vizesi nasıl alınır?

Finlandiya aile ve arkadaş ziyareti vizesi Schengen vizesi kapsamında yer alır. Başvuru kuralları gereği Umuma Mahsus pasaport sahiplerinin pasaport geçerlilik süreleri vize bitişinden sonra 3 ay olmalıdır. Bundan sonra Finlandiya vizesi için başvurusu yapabilmek için gerekli evrakların temin edilmesi ve düzenlenmesi gerekmektedir. Vize evrakları ve vize belgeleri yolculuğunuzun amacına göre değişiklik göstermektedir ki bu da vize türünüzün adıyla beraber anılır. Finlandiya’ya aile ziyareti veya arkadaş ziyareti amaçlı vize başvurusu sonucunda alacağınız size 180 gün içinde en fazla 90 gün kalma hakkı vermektedir. Vize belgeleri aynı zamanda çalışma/çalışmama durumunuza göre değişmektedir. Çalışanlar şirket evraklarını ibraz ederken, sigortalı çalışmayan kişiler seyahat harcamalarını üstelenecek bir sponsordan alınacak evrakların ibraz edilmesiyle başvurularını yapabilmektedirler. Evrakların ibrazı vize randevusunda yapılır. Finlandiya vizesi tek, çift veya çok girişli olarak alınabilmektedir. Tek girişli Schengen vizesi ile seyahat ettiğinizde Schengen bölgesinden ayrıldıktan sonra yeniden giriş hakkınız olmamaktadır. Vize Merkezi Finlandiya aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvurularınızı takibini başından sonuna kadar takip etmektedir. Çağrı merkezimizi arayarak güncel evrak listesini talep edin ve başvuru işleminizi hemen başlatın. Son beş yıl içinde aldığınız Schengen vize işlemlerinde verdiğiniz parmak izi geçerli ise sadece gerekli belgeleri göndererek de başvuru yapabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
Telefon