Çorlu

Telefon/Faks

+90 (850) 460 15 30

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

corlu@vizemerkezi.com

Finlandiya Vize Merkezi, Çorlu

Çorlu Vize Merkezi

Vize Merkezi Çorlu şubesi aracılığı Finlandiya Schengen vize başvurularına dair gerekli ve tüm bilgileri içeren sayfamıza hoş geldiniz.

Finlandiya Schengen vize başvuruları hakkında Çorlu şubesi ile iletişime geçebilmek için corlu@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Aşağıda devamı olan sayfalarımızda başta Tekirdağ Çorlu, Saray, Marmaraereğlisi, Kapaklı, Şarköy, Muratlı, Çerkezköy, Hayrabolu, Ergene, Süleymanpaşa ve Malkara ilçeleri başta olmak üzere Kırklareli, Çanakkale ve Edirne gibi çevrede bulunan illerden gerçekleştirilecek olan Finlandiya Schengen vize işlemlerine dair vize başvuru formuna ve güncel tüm evrak listelerine sahip olabilirsiniz.

Finlandiya Vizesi Kimlere Gerekir?

Finlandiya Schengen vize uygulamasında yer alan 26 ülkeden birisidir. Bu nedenle Finlandiya vizesine sahip olmak isteyen Siyah (Diplomatik), Yeşil (Hususi) ya da Gri (Hizmet) pasaportlardan birisine sahip olan vatandaşların 180 gün içerisinde 90 günü geçmeyecek Finlandiya seyahatlerinde vize almalarına gerek bulunmamaktadır. Daha önceden herhangi bir Schengen vize uygulamasında yer alan bir Schengen vizeniz varsa hala güncelse ve seyahat gün sayısı yeterliyse yeniden vize almanıza gerek bulunmamaktadır. Bordo (Umuma Mahsus) pasaporta sahip olan vatandaşların Finlandiya seyahatlerinden önce Schengen vizesi almaları gerekmektedir.

Finlandiya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Finlandiya Schengen vize başvurularından önce seyahat amacınızı tespit etmeniz ve seyahat gün sayınızı kesinleştimeniz gerekmektedir. Vize Merkezi Çorlu şubesi ile hizmet verilen Finlandiya vize türleri aşağıda listelenmiştir.

Finlandiya Schengen vize başvuruları için gerekli olacak belgelerin listesine erişmek için ilgili vize başlığına tıklayabilirsiniz. Yukarıda bulunan vize türleri arasında seyahatinize uygun vize başlığı bulunmuyorsa ya da seyahat amacınızın hangi vize türü ile eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorulara yanıt alabilmek için, corlu@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz ya da dilerseniz +90 282 255 50 37 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Finlandiya Vize Başvuru Formu Çorlu

Finlandiya vize işlemleri için en gerekli belge olan Finlandiya vize başvuru formu sitemizde kolaylıkla bulunur ve internetten doldurulur. Seyahatinizin iptal olmaması veya seyahatinizde herhangi bir uzama yaşanmaması için vize başvuru formu doldururken gerçeğe aykırı bilgi, hatalı bilgi ya da eksik bilgi girişi yapmamaya dikkat etmelisiniz.
Finlandiya vize başvuru formu için buraya tıklayabilirsiniz.

Finlandiya Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar?

Belgelerinizde herhangi bir eksiklik ya da hata olmaması halinde Finlandiya Schengen vize işlemlerinin karara bağlanma süresi 8 ila 15 iş günü arasında değişmektedir. Bu süre Finlandiya resmi tatilleri, Finlandiya konsolosluk yetkilileri tarafından istenecek ek belge talebi ya da Finlandiya konsolosluk dönemsel yoğunluğu gibi sebeplerle uzayabilmektedir. Seyahatlerinde herhangi bir sorunla karşılaşmak istemeyen ziyaretçilerin seyahatlerinden en az 30 gün önce Çorlu şubesi ile irtibata geçmeleri tavsiye edilmektedir.
corlu@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek ya da +90 282 255 50 37 numaralı telefonu arayarak Çorlu şubesindeki yetkililerle irtibata geçebilirsiniz.

Finlandiya Vizesi Nasıl Alınır?

Finlandiya Schengen vize işlemleri için yapılması gereken 5 aşama söz konusudur. Vize Merkezi Çorlu şubesi aracılığı ile sizlere u aşamaları açıklayarak aşağıda listeledik.

  • Finlandiya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Finlandiya konsolosluk yetkililerinin seyahatiniz için sizden talep edeceği belgelerin listesi sizlerle paylaşılır. Sizlerle paylaşılan bu belgelere nasıl ve nereden ulaşacağınız hususunda sizi bilgilendiririz. Belgelerinizi hazırlayıp Çorlu şubesine ulaştırmanız ile beraber yetkililer evraklarınızı dikkatlice inceleyerek kontrol eder. Hazırlanan evraklarınızda hata ya da eksik olması durumunda aranarak bu durumdan haberdar edilirsiniz.
  • Finlandiya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Finlandiya vize başvurularınızın işleme alınması için vize başvuru ücretinizin ödenmesi gerekmektedir. Finlandiya vize başvuru ücreti tüm harç işlemlerinden, Çorlu şubesinin size sağlayacağı danışmanlık hizmet bedelinden ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Vize başvuru ücretinizi Çorlu şubesine gelerek kendiniz ödeyebilirsiniz ya da şubeden hesap bilgilerini talep ederek şube hesabına transfer edebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Finlandiya vize başvuru işlemleri için randevunuzun alınması gerekmektedir. Randevu işleminiz için yetkililer sizlerle görüşme sağlar ve size en uygun zamana randevunuzu alarak planlamanızı yapar.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Finlandiya vize başvuruları için parmak izi verme zorunluluğunuz bulunmaktadır. Parmak izi verme aşamanız hallolduktan sonra yetkililer evraklarınızı alarak Finlandiya konsolosluğuna teslim eder.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Finlandiya vize başvuru aşamalarınız tamamlandıktan sonra yetkililer pasaportunuzu konsolosluktan teslim alır ve arayarak size haber verir. Pasaportunuzun Çorlu şubesi ile görüşerek kargo yoluyla gönderilmesini talep edebilirsiniz ya da şubeye uğrayarak kendiniz alabilirsiniz.

Finlandiya Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi?

Finlandiya vizesi almak isteyen yaşını tamamlamış olan bireylerin ve daha önce herhangi bir Schengen vizesi için parmak izi vermeyen kişilerin başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izi verme süreciniz için Çorlu şubesinin size sunacağı danışmanlık hizmet bedeli kapsamında sizi bir yetkili karşılar ve size parmak izi vermeniz için rehberlik yapar. Schengen ülkeleri adıkları ortak karar ile 25 Eylül 2014 tarihinden sonra verilen parmak izleri VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden vize almanıza gerek olmadan Finlandiya vize başvurusu yapabilirsiniz.

Bilmeniz gereken bir diğer durum ise Finlandiya konsolosluk yetkilileri gerek gördüklerinde sizi konsolosluğa davet edebilirir.

Finlandiya Vize Merkezi Çorlu İletişim

Vize Merkezi Personel

Finlandiya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 32837