Edirne

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1/12 Merkez / Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 460 15 40

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

edirne@vizemerkezi.com

Finlandiya Vize Merkezi, Edirne

Edirne Vize Merkezi

Finlandiya Vize Merkezi Edirne Sayfamıza Hoşgeldiniz.

Edirne ve çevre illerde ikamet eden T.C. vatandaşları ve Türkiye’de uzun süreli oturum izni olan yabancı vatandaşlar Finlandiya vize işlemlerini Vize Merkezi Edirne Şubesi aracılığı ile yapabilmektedirler.

Finlandiya vize başvurularında bölge ayrımı vardır, bu nedenle ikamet ve çalışmakta olduğunuz yer bilgilerini Vize Merkezi temsilcilerimizle paylaşmanız size daha iyi hizmet verebilmemiz için önemlidir.

Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Keşan, Çanakkale, Çorlu, Babaeski’de ikamet edenler Finlandiya vize işlemlerini Edirne Vize Merkezi Şubemizden yapabileceklerdir.

Finlandiya vize departmanı çağrı merkezini 0 850 460 15 40 ücretsiz olarak arayabilir veya edirne@vizemerkezi.com mail adresi üzerinden vize taleplerinizi iletebilirsiniz.

Vize Merkezi Finlandiya departmanı deneyimli vize danışmanlarıyla başvuru sahibinin durumuna özel vize çözümleri geliştirir. Finlandiya Edirne Vize Merkezi departmanı Finlandiya Konsolosluğunun belirlediği Schengen vize şartları kapsamında Finlandiya vizesi başvurusu yapılarak ihtiyaç duyulan vizenin alınmasında başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti vermektedir.

Finlandiya vize başvuru sahipleri, karışık vize prosedürlerine dair bütün işlemleri Vize Merkezi aracılığı ile gerçekleştirerek vize işlemlerinde zaman kaybının önüne geçebilmektedirler.

Finlandiya vizesi başvurusunu Edirne Vize Merkeziyle asistanlığında yapmak için aşağıdaki adımları takip edin:

  1. Adım: Edirne Vize Merkezi Finlandiya bölümü Çağrı Merkezimizi arayarak durumunuza uygun gerekli evrak listesini e-mail olarak talep ediniz.
  2. Adım: Bilgilendirme e-mailinde belirtilen evraklarınızı hazırlayınız
  3. Adım: Hazırlamış olduğunuz Finlandiya vizesi için gerekli evrakları Edirne Şubemize kurye veya kargo ile veya şahsen ulaştırınız.
  4. Adım: Evraklarınız Edirne Şubemize ulaştıktan sonra Finlandiya vize randevunuz hızla alınacak ve gerekli bildirim tarafınıza yapılacaktır.
  5. Adım: Size bildireceğimiz randevu saati ve tarihinde biyometrik verinizi beyan ediniz.

Vize sonucu Finlandiya Konsolosluğu tarafından açıklandıktan sonra pasaportunuzu teslim alabilirsiniz.

Finlandiya Vize Merkezi Edirne Şubesi Çalışma Saatleri

Finlandiya vize işlemlerini Edirne’den başvuru yaparak gerçekleştirecek kişiler, şubemizi mesai saatleri içerisinde randevu almadan ziyaret edebilirler. Zaman sıkıntısı yaşayan başvuru sahipleri ise temsilcilerimizi arayarak randevu talep ederek ofisimize gelebilirler.

Vize Merkezi – Edirne ofisimizi;

  • Pazartesi, Cuma: 08.30 / 18.30 saatleri arasında,
  • Cumartesi günü 10.00 / 14.00 saatleri arasında ziyaret edebilir Finlandiya vize prosedürleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Almanya vizesi başvurularınız için Ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu almanız zorunlu değildir.

Edirne Finlandiya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Hakkında

Edirne Finlandiya vizesi için gerekli evraklar hakkında ön bilgilendirmeye Vize İşlemleri sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Güncel evrak listesini almak ve eğer varsa durumunuza özel evraklar hakkında bilgi almak için lütfen Çağrı Merkezimizi arayınız.

Finlandiya Vize Merkezi Edirne temsilcilerimiz seyahat amacınıza ve mesleğinize uygun gerekli evrakları size bilgi e-mail’i olarak göndermektedirler. Evrak detayları ve Finlandiya vize prosedürü hakkında detaylı bilgiyi Vize Merkezi Finlandiya departmanımızı arayarak öğrenebilirsiniz. Finlandiya vizesi için gerekli evraklara ait detaylar seyahat amacı, seyahatin süresi gibi faktörlere göre değişebilmektedir. Ayrıca evrakların orijinal veya fotokopi olarak ibrazı döneme bağlı olarak bazı güncellemeler söz konusu olabilir. Vize Merkezi vize dünyasındaki güncellemeleri takip ederek başvuru sahiplerini güncel konjonktüre uygun şekilde yönlendirmektedir.

Konsolosluk inisiyatifinde veya güncel koşullar çerçevesinde ek evrak talepleri ortaya çıkabilmektedir. Bu gibi istisnai durumlar başvuru sahibine telefon ve e-mail yoluyla tarafımızdan hemen iletilmektedir.

Finlandiya vizesi için gerekli evrakların güncel olmasına dikkat ediniz. Seyahat tarihinize bağlı olarak randevu tarihinden 1 ay öncesine ait evraklarla yapılan başvurularda belgelerin güncel hali talep edilebilmektedir. Banka hesap dökümleri, maaş bordroları, davetiye ile seyahat ediliyorsa davetiyenin geçerlilik süresi, şirket izin ve görev yazılarında belirtilen tarihlerin seyahat tarihleriyle uyumu gibi unsurlara özellikle dikkat edilmelidir. Vize Merkezi başvuru sahibinin sunduğu Finlandiya vizesi gerekli evraklarını detaylı şekilde inceleyerek başvuru sahibine gereken yönlendirmeleri yapmaktadır.

Finlandiya Schengen Vize Başvuru Formu Hakkında

Finlandiya vize başvuru formu Schengen vize başvuru formatında olup Finlandiya Konsolosluğunun vize başvuru sahibini yakından tanımak için oluşturduğu bir formdur. Finlandiya vize başvuru formu eksiksiz ve Finlandiya vizesi için gerekli belgelerle uyumlu ve doğru bilgileri içermelidir. Vize Merkezi Edirne Şubesi Finlandiya vize başvuru formunun doldurulması, Finlandiya vize talep dilekçelerinin yazılması, evrak detayları, başvurunun Finlandiya Schengen vize şartlarına uyumu konularında başvuru sahiplerine destek olmaktadır. Finlandiya vizesi ve başvuru formu ve koşulları hakkında her türlü soruyu Vize Merkezi Finlandiya departmanımıza danışabilirsiniz.

Edirne Finlandiya Vize Randevusu

Finlandiya vize randevusu Finlandiya Konsolosluğu tarafından akredite edilen vize başvuru merkezlerinde yapılmaktadır. Edirne Vize Merkezi Finlandiya üzerinden gerçekleştireceğiniz vize başvurularında, vize randevusu tarafımızdan alınmaktadır. Finlandiya vize başvurularında işlemleri hızlandırmak adına randevular evrak tesliminden önce de alınabilmektedir. Böyle bir durumda başvuru sahibi Finlandiya vize işlemlerini Vize Merkezi aracılığı ile yapmayı taahhüt ederek pasaport bilgilerini Vize Merkezi ile paylaşmalıdır. Alınan randevu tarihi ve saati vize başvuru sahibine tarafımızdan mail ve telefon ile bildirilmektedir.

Finlandiya vizesi için gerekli evrakların Finlandiya Konsolosluğuna ibrazı vize randevusunda yapılır. Ayrıca biyometrik veri ibrazı olan parmak izi verme işlemi de Finlandiya vize randevusunda yapılmaktadır. Önceki Schengen vizelerinde geçerli parmak izi olan vize başvuru sahiplerinin gerekli evraklarının ibrazı Vize Merkezi asistanlarımız tarafından yapılabilmektedir. Parmak izinizin geçerli olup olmadığına dair bilgilendirme, pasaport bilgileriniz Vize Merkezi Edirne şubesi ile paylaşıldıktan sonra size bildirilmektedir.

Finlandiya Edirne Vize Merkezi Vize Ücreti

Finlandiya vize ücreti Finlandiya Konsolosluk vize harç bedeli ve Vize Merkezinin koordinasyon bedellerini içermektedir. Finlandiya vize ücreti seyahatin amacı, süresi, vize türüne göre farklılıklar içermektedir. Seyahat süreniz ve seyahat amacınız hakkındaki bilgileri temsilcilerimizle paylaşarak Finlandiya vize ücreti hakkında doğru ve güncel bilgi alabilirsiniz. Vize ücretleri hakkında bilgiyi Finlandiya Vize departmanımızı arayarak öğrenebilirsiniz. Finlandiya Konsolosluğu 6 ile 12 yaş arası çocuklardan vize ücreti talep etmemektedir.

Edirne Finlandiya vizesi kaç günde çıkar?

Finlandiya vize başvuruları Edirne ve İstanbul’dan yapıldığında işlem süresi genellikle 7 iş günüdür. Vize başvurularının yoğun olduğu dönemlerde veya istisnai durumlarda işlem süresi uzayabilmekte olduğundan Finlandiya vize başvurusunun seyahate en az 1 ay kala yapılması tavsiye olunur. Finlandiya vizesi için Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Çanakkale, Denizli, Isparta, Manisa, Muğla’dan yapılan başvurularda işlemler Vize Merkezi aracılığı ile gerçekleştiriliyorsa kargo sürelerinin dikkate alınması gerekmektedir. Finlandiya vizesinin ortalama çıkış süresi olan 7 iş günü vize randevusundan yani evrak teslimi ve biyometrik veri ibrazından sonraki süreyi içermekte olup kargo süreleri hariç tutulmaktadır.

Finlandiya Vize Merkezi Edirne İletişim

Vize Merkezi Personel

Finlandiya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5774