Finlandiya Vize

Finlandiya Vize

Finlandiya Vizesi Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Finlandiya’ya kısa süreli seyahat edecek kişiler Finlandiya vizeişlemlerini Vize Merkezi danışmanlığında kolay ve zahmetsiz şekilde gerçekleştirebilirler. Finlandiya vizesi başvurusu hakkında detaylı güncel bilgi için çağrı merkezimizi arayınız.

Finlandiya Vizesi Schengen Mi?

Finlandiya, Schengen bölgesi üye devletlerinden biri olarak, Finlandiya’ya yapılacak kısa süreli ziyaretler için yapılan vize başvurularında Schengen vizesi vermektedir. Finlandiya Schengen vizesi ile vizenin kapsamında bulunan 26 ülkeye seyahat edilebilmektedir. Finlandiya vizesi alarak Avusturya, Fransa, Almanya, Danimarka, Norveç, İsveç, İsviçre, Lihtenştayn, Lüksemburg, Polonya, Portekiz, Çek Cumhuriyeti, İzlanda, Hollanda, Malta, İtalya ve hatta AB üyesi olup Schengen bölgesinde bulunmayan Bulgaristan, Hırvatistan veya Romanya’ya da seyahat edebilirsiniz.

Finlandiya Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamili vatandaşlardan ülkeye girişlerinde vize prosedürü uygulamaktadır. Finlandiya vizesi Schengen vize kuralları gereği Finlandiya Konsolosluğu tarafından değerlendirilmekte olup vizenin onayında veya reddinde tek karar Konsolosluğa aittir. Bununla birlikte Finlandiya vizesi başvuruları, akredite başvuru merkezlerine yapılmaktadır ancak bu kurumların vizeye onay veya ret verme yetkisi yoktur. Bordo pasaport sahibi vatandaşlar Kuzey Avrupa’nın bu muhteşem ülkesini ziyaret etmek için, vize başvuru işlemlerini Vize Merkezi danışmanlığında yapabilmektedirler.

Değerli ziyaretçimiz, Vize Merkezi, Finlandiya vizesi başvurularında vize danışmanlık firması olarak bireysel ve kurumsal olarak hizmet vermektedir. Vize Merkezi'nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Finlandiya Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Finlandiya turist vizesi, Finlandiya aile ve arkadaş ziyareti vizesi, Finlandiya ticari vizesi, Finlandiya Kongre veya Konferans katılım Vizesi, Finlandiya Öğrenci Vizesi ve Finlandiya Transit Vizesi başvuruları Schengen vize kategorisinde yer almakta olup, Finlandiya’ya 90 günden kısa süreli yapılacak ziyaretler için alınmaktadırlar. Finlandiya vizesi için gerekli evraklar burada belirtilen vize türlerine göre seyahat amacına ve kişinin mesleki veya sosyal durumuna göre şekillenmektedir. Hemen belirtmekte fayda var ki; Finlandiya vizesi için gerekli belgeler konsolosluk inisiyatifinde dönemsel olarak yenilenebildiğinden güncel evrak listesi için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayınız.

Vize evrakları, başvuruda bulunan kişinin seyahatinin amacıyla uyumlu, seyahatin bütün masraflarını destekler özellikte ve ülkeden ayrılıp Türkiye’ye geri dönüşünü garanti edecek nitelikte hazırlanması gerekmektedir. Finlandiya vize başvuru formu seyahat amacını özetleyen ve diğer evrakları destekler nitelikte olmalı ve gerçeğe uygun bilgileri içermelidir Gerçeğe aykırı olan bilgiler vize reddine neden olabilmektedir.

evrak listesi için bize ulaşın

Finlandiya Vizesi Almak Zor Mu?

Finlandiya vize evraklarınızı prosedüre uygun şekilde bütün evrak detaylarına dikkat ederek hazırladığınız Finlandiya vizesi almak zor değildir. Vize Merkezi danışmanlığında yapacağınız vize başvurunuzda, temsilcilerimiz güncel vize şartlarına göre evrak dosyanızı incelemekte, başvurudaki püf noktaları hakkında size bilgi vermektedirler. Evrakları hazırlamak kolaydır ancak evrak detaylarına uygun olarak temin edilmeleri, bazı durumlarda seyahat amacına uygun hale getirilmeleri ve yeniden düzenlemeleri zaman alan süreçlerdir. Vize Merkezi Finlandiya vize işlemlerinde zaman kaybını minimuma indirerek başvurunuzu sizin adınıza gerçekleştirmektedir.

Finlandiya Vizesi Nasıl Alınır?

Finlandiya vize başvurusu yapabilmeniz için pasaportunuzun talep ettiğinizi vizenin bitiş tarihinden sonra en az 3 ay geçerli olması gerekmektedir. Aşağıdaki adımları takip ederek vizenizi sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz. Finlandiya vizesi işlemlerinde bölge ayrımı uygulanmadığı için bulunduğunuz yere en yakın Vize Merkezi ofisimiz aracılığı ile hızla başvuru yapabilirsiniz.

1. Eğer geçerli pasaportunuz varsa ve seyahat amacınızı belirlediyseniz kişisel durumunuza uygun evrakları talep etmek için çağrı merkezimizi arayınız. Gerekli evrakların listesi mail adresinize gönderilecektir. Evraklarınız hazırladıktan sonra Vize Merkezi şubemize kargo veya elden ulaştırabilirsiniz. Evraklarınız güvencemiz altındadır.

2. Evraklarınızın elimize ulaştıktan sonra vize randevunuzu alınması, evrakların incelenmesi, eğer varsa ek veya destekleyici evrakların size hemen bildirilmesi, başvuru formunun ve dilekçelerin istenen şekilde hazırlanmasında vereceğimizi destek, seyahat sağlık sigortanızın hazırlanması ve gerektiği takdirde uçak ve otel rezervasyonlarınız yapılması Vize Merkezinin çalışma alanı içinde yer almaktadır.

3. 25.09.2014 tarihinden sonra aldığınız Schengen vizelerinde geçerli parmak iziniz (VIS) varsa, randevuya dahi gelmeden evraklarınızı sadece kargo ile göndererek işlem yapabilirsiniz. Asistanlarımız sizin adınıza evrak teslimini gerçekleştirecektir.

4. Pasaportunuz çıktıktan sonra iş veya ev adresinize kargo ile gönderebiliriz veya şubelerimize gelerek alabilirsiniz.

Finlandiya Vize Randevusu Zorunlu Mu?

25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Schengen Vizesi almak için başvuru yapan kişilerin biyometrik veri (parmak izi verme) işlem kaydı yaptırmaları gerekmektedir. Bütün Schengen ülkelerinin dahil olduğu biyometri veri sistemi vize başvurusunda bulunan kişilerin parmak izi bilgilerini ortak bir veri tabanında tutmaktadır. Bu tarihten sonra parmak izi vererek Schengen vizesi almış kişilerin biyometrik verisinin geçerliliği vize etiketindeki VIS ibaresi ile belirtilmiştir. Buna göre geçerli parmak izi olan kişiler Finlandiya vize randevusuna gelmeleri şart değildir ve üçüncü kişiler ve kurumlar onlar adına başvuru yapabilmektedirler. İlk kez Finlandiya’ya gidecek kişilerin parmak izi ibrazında bulunmaları zorunludur.

Finlandiya vize randevusu Vize Merkezi temsilcileri tarafından organize edilmektedir. BU konuda detaylı bilgiyi çağrı merkezimizden alabilirsiniz

Finlandiya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Finlandiya vizesi eksiksiz vize evrakları ile yapılan başvurularda 8 ila 15 iş günlük bir süre içinde çıkmaktadır. Finlandiya Konsolosluğunda başvuru yoğunluğunun olduğu durumlarda veya başvuru sahibinden eksik evrak talebi veya mülakat talebi olduğunda vizenin çıkış süresi uzayabilmektedir. Seyahat amacınıza uygun eksiksiz evraklar vizeniz öngörülen sürede çıkmasını sağlayabilmektedir. Finlandiyanın resmi diplomatik temsilcilikleri Türkiye çapında bölge ayrımı yapmadan çalışmaktadır, bu nedenle Türkiye’nin neresinde bulunursanız bulunun Vize Merkezinin İstanbul, Ankara, İzmir, Edirne, Bursa şubelerine başvuru yapabilirsiniz. Evraklarını kargo ile gönderecek yolcuların işlem süresi açısından kargo sürelerini de dikkat almaları gerekmektedir. Ortaya çıkabilecek istinai durumlarda vizenin çıkış süresinin seyahat tarihine yetişebilmesi için başvuru sahiplerinin seyahatlerinden en az 4 hafta önce başvuru yapmaları yerinde olur. Finlandiya vize işlemlerine yolculuk tarihinden 3 ay önce başvuru yapma imkanı vardır.

Finlandiya Konsolosluğu İstanbul’da mı?

Finlandiya Devletinin İstanbul’da Fahri Konsolosluğu bulunmakta olup Finlandiya Fahri Konsoloslukları vize işlemleri yapmamaktadırlar. Finlandiya vize işlemlerinde en yüksek merci Finlandiya Ankara Büyükelçiliğidir. Ancak Başvurular bütün illerden vize merkezi aracılığı ile kabul edilmektedir.

Finlandiya Vize İşlemleri Hakkında

Finlandiya seyahatine çıkacak T.C. vatandaşları ve oturum izni sahibi üçüncü ülke vatandaşlarının pasaportlarında geçerli bir Schengen vizesi mevcut değil ise ülkeye giriş yapabilmeleri için Finlandiya Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Bordo pasaportu olan kişiler Finlandiya’ya ve Schengen bölgesine giriş yapabilmek için vize alarak seyahat etmeleri gerekirken Yeşil, Siyah ve Gri pasaportu olan kişilerin vize başvuru yapmadan ülkeye giriş yaparak en fazla 90 gün kalış hakları bulunmaktadır. Söz konusu pasaporta sahip kişiler Finlandiya’ya vize almadan giriş yapabileceklerdir.

Finlandiya’da 90 günden daha fazla bir süre kalınması planlanıyorsa Finlandiya D Tipi vize başvurusu doğrudan Finlandiya Ankara Büyükelçiliğine yapılmalıdır. Finlandiya’ya uzun süreli kurs ve eğitim amaçlı seyahat edecek öğrenciler, Finlandiya vatandaşı ile evlilik yaparak veya aile birleşimi ile Finlandiya’ya yerleşecek kişiler Finlandiya Büyükelçiliğine doğrudan başvuru yapabileceklerdir.

Finlandiya Vize Ücreti

Finlandiya vize ücreti yapacağınız seyahatin amacına ve talep ettiğinizi kalış süresine göre değişebilmektedir. 90 günden kısa süre seyahatler için başvuru yapacağınız Schengen vizesi C tipi, 90 günden fazla kalmayı planlıyorsanız D tipi vize başvurularının ücretleri farklılık göstermektedir. Finlandiya vize ücreti konsolosluk vize bölümü harç ücreti ve Vize Merkezi koordinasyon ve işlem ücretlerini içermektedir. Vize ücretine dair toplam kalemleri çağrı merkezimizi arayarak talep edeceğiniz bilgilendirme mail’ini görebilirsiniz. Vize reddi durumunda Schengen vize kuralları gereği geri iade ödemesi yapılmamaktadır ve vize başvuru formunu imzalayarak bu durumu teyit etmiş olursunuz. Finlandiya vize ücretleri, Büyükelçilik inisiyatifinde güncellenebilmektedir. Güncel bilgi için lütfen Vize Merkezi danışmanlarımızı arayınız. 0212 970 05 40

finlandiya vizeni bize bırak

Finlandiya ile ilgili sizden gelen sorular

11 sorudan en popüler 11 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Finlandiya aile arkadaş ziyaret vize randevusu
  Ç. Emre Özbek, 01 Şub 2024, 18:37

  Merhabalar, ben ara tatilde Finlandiya’da ikamet eden arkadaşımın yanına ziyarete gitmek istiyorum. VFS Global Finlandiya vize başvuru ekranında randevu alırken vize türünü ne seçmem gerekiyor ki Finlandiya aile arkadaş ziyaret vize randevusu oluşturabileyim ya da siz benim adıma randevu oluşturabilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Finlandiya aile arkadaş ziyaret vizesi kaç günde çıkar?
  K. Özel, 01 Şub 2024, 18:14

  Merhaba, Finlandiya aile arkadaş ziyareti için vize başvuruda bulundum. Finlandiya aile arkadaş ziyaret vizesi kaç günde çıkar? İnternette okuduğum bilgilere göre turistik vize başvurularında 90 günlük vize veriyorlar. Aile Arkadaş Ziyaret vizem içinde mi bu süre geçerli olacak? Konuyla ilgili detaylı bilgiye ihtiyacım var. Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Finlandiya aile arkadaş ziyaret vizesi için gerekli evraklar
  S. Kerem Akışık, 01 Şub 2024, 06:54

  Finlandiya’ya orada yaşayan arkadaşımın daveti ile gitmek istiyorum. Finlandiya aile arkadaş ziyaret vizesi için gerekli evrakları mı yoksa turistik vizesi için mi evrak hazırlamam gerekiyor? Vize türü ziyaret vizesi ise başvuru için Finlandiya aile arkadaş ziyaret vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Bana yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Finlandiya aile arkadaş ziyaret vize başvurusu
  Ş. Sağol, 01 Şub 2024, 06:31

  Finlandiya’da bulunan eşimin ailesinin yanına oğlumu göndermek istiyorum. Çocuğum 18 yaşını henüz doldurmadı. Finlandiya aile arkadaş ziyaret vize başvurusu yapabilir miyim? Oğlumun vize alması için nasıl yol izlemem gerekiyor; bu konuda detaylı bilgi verebilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Finlandiya Vizesi Kaç Günde Çıkar?
  E. S., 11 Haz 2020, 22:19

  Finlandiya’daki ablamın daveti üzerine aile ziyaret vizesine başvuru yapmak istiyorum. Davetiyem geldi ve evraklarımı tamamlıyorum. Ortalama seyahatime 1, 1 bucuk ay kaldı. Vize evraklarımı tarafınıza ne zaman ulaştırmam gerekmektedir? Finlandiya vizesi kaç günde çıkar? Vize randevumu siz benim yerime alıp işlemlerimi benim yerime halledebilir misiniz? Randevu esnasında başvuruya gelmem gerekecek mi? İlk defa vize başvurusu yapacağım. Bilgi alabilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Finlandiya Vize Randevu
  B. K., 11 Haz 2020, 21:52

  Kızımla birlikte önümüzdeki ay sonu Finlandiya’ya turistik vize başvurusu yapmak istiyoruz. Ben emekliyim, kızım öğrenci. Kızımın sponsoru ben olacağım. Emekli maaşım mevcut ve birkaç kira gelirim var. Vize başvurusu için araştırma yaptım yalnız Finlandiya vize randevu alamadım ve online doldurmam gereken bir form varmış bunu dolduramadım. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle size yazıyorum ve danışmanlık almak istiyorum. Vize randevumuzu siz bizim yerimize alabilir misiniz? Randevu esnasında bize eşlik edecek bir arkadaşınız olacak mı? Aynı zamanda kendi evraklarıma ek olarak kızım için hangi belgeleri sunmam gerekiyor?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Finlandiya Vize işlemleri
  S. K., 10 Haz 2020, 23:14

  Merhabalar, İstanbul’da yaşıyorum ve 2 yıldır bir şirkette muhasebe personeli olarak çalışmaktayım. Finlandiya’ya önümüzdeki ay turistik bir seyahatim olacak. Finlandiya vize işlemleri esnasında sunmam gereken evraklar nelerdir? Şirketten hangi belgeleri temin etmem gerekiyor? Vize işlemleri ortalama kaç gün sürer? Evraklarımı seyahatten ne kadar süre önce size ulaştırmam gerekir? Vize başvurumu nereden nasıl yapmam gerekir? Danışmanlık talep ediyorum. Cevap için şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Finlandiya Vizesi Nereden Alınır
  Z. K., 09 Haz 2020, 14:07

  Selamlar, 2 yıldır bir şirkette finans sorumlusu olarak çalışıyorum. Arkadaşlarımla beraber 1 ay sonrası için Finlandiya’ya turistik bir seyahat düşünüyorum. Bir arkadaşımın geçerli vizesi mevcut diğeri yeşil pasaport sahibi kendim için turistik vize başvurusunda bulunmam gerekiyor. Yalnız Finlandiya vizesi nereden alınır? sorusunu sormak istedim. Bana bu süreçte yardımcı olacak bir danışman firma ile çalışmak istiyorum. Bana nasıl yardımcı olabilirsiniz? Çalışan olarak vize başvurusu yaptığımda vize başvurusu için randevu nereden alacağım? Benim için randevu siz alabiliyor musunuz? Bilgi alabilir miyim? Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Finlandiya Vizesi
  C. P., 05 Haz 2020, 15:44

  Merhabalar, Finlandiya’ya turistik bir seyahatim söz konusu yalnız araştırmalarım sonucu kafam oldukça karıştı. Danışmanlık alarak vize sürecimi sizlerle sürdürmek istiyorum. Öncelikle ilk sorum şuan çalışmıyorum. Finlandiya vizesi başvurumda hangi belgeleri hazırlamam gerekiyor. Çalışmadığım için iş yeri belgeleri alamayacağım. Kira gelirlerim mevcut, bunları nasıl belgeleyebilirim? Hangi evrakları sunmam gerekir? Ayrıca Finlandiya vize ücreti 2020 yılında herhangi bir değişiklik oldu mu? Vize ücreti ne kadar ödemem gerekecek? Bilgi için şimdiden teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Finlandiya pasaport süresi
  Murat, 12 Ara 2017, 11:00

  Finlandiya vizesi için pasaport süresi ne kadar olmalı? Benim bordo pasaportum var arkadaşımın yeşil pasaportu var? İkimiz de vize almalı mıyız?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Finlandiya vizesi almak zor mu?
  E. Gezer, 16 Eki 2017, 17:47

  Merhaba defalarca Shengen vizesi almış biri olarak, kendim Diyarbakır'da oturuyorum benim adıma vize başvuru yapma yetkiniz var mıdır? Teşekkürler

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Finlandiya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp