Finlandiya Vizesi

Finlandiya Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Finlandiya’ya kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş başvuru merkezleri ve akredite turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir.
 

Finlandiya Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Finlandiya Schengen Vizesine Başvurmalı mıdır?

Finlandiya Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Finlandiya’ya seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Finlandiya Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir.
 

Finlandiya Vize Başvurumu Seyahat Amacına Göre Nasıl Yaparım?

Finlandiya Turist Vizesi, Finlandiya Ticari Vizesi, Finlandiya Kongre-Konferans Vizesi, Finlandiya Transit Denizci Vizesi, Finlandiya Öğrenci Vizesi, Finlandiya Transit Vizesi dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirilir.

Finlandiya vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibat kurun!

 

Finlandiya Schengen Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Finlandiya Schengen vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. Sitede yer alan Finlandiya vizesi sayfasından seyahat amacınıza uygun kategorideki butonu tıklayarak ayrıntılı bilgiye ve gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz.

Başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin!

 

Finlandiya Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Finlandiya vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 7-11 iş günü içinde vize çıkar. Ancak Konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumların gözönünde bulundurularak, Finlandiya seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 4 hafta önce başvurunun yapılması doğrudur.

 

Vize Merkezi Temsilcileri Finlandiya Seyahat Planınıza Nasıl Yardımcı Olur?

Finlandiya vize işlemleri için gerekli olan Finlandiya seyahat sağlık sigortası ve Finlandiya otel- uçak bileti rezervasyonları gibi işlemlerinizi de gerçekleştirir.

 

Finlandiya Vize Başvurusu için Randevu Almam Zorunlu mu?

25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Finlandiya Schengen Vizesi başvurusunda bulunan kişilerin biyometrik veri işlem kaydı yaptırması gerekir. Bütün ülkelerin dahil olmaya başladığı biyometri veri sistemine son 5 yıl içinde kayıt yaptıran kişiler için tekrar biyometrik veri merkezine gitmeleri gerekmez. Parmak izi bilgilerini beyan edebilmeniz için size uygun olan randevu tarihi ve saati temsilcilerimiz tarafından planlanacaktır.

 

Finlandiya Vizesi için Hemen İletişime Geçin!

Vize Merkezi Finlandiya Vize Temsilcileri, Finlandiya vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.

Finlandiya Schengen Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Finlandiya vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz.

Finlandiya vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayabilir veyaavrupa@vizemerkezi.com adresi üzerinden temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.

Finlandiya vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.
 

Finlandiya vize işlemleri hakkında

Finlandiya seyahatinde bulunacak Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat edecekleri Pasaportlarında geçerli bir Schengen vizeleri yok ise ülkeye girişlerini mümkün kılabilmeleri için Finlandiya Schengen vizesi almaları gerekecektir. Bordo pasaporta sahip vatandaşlarımızın Finlandiya’ya giriş yapabilmeleri için Finlandiya vizesi alarak seyahat etmeleri gerekirken Yeşil, Gri ve Kırmızı/Siyah Pasaporta sahip vatandaşlarımızın ise Finlandiya vize işlemlerinde bulunmalarına gerek yoktur. Söz konusu pasaporta sahip vatandaşlarımız Finlandiya’ya vizesiz olarak giriş yapabileceklerdir. Finlandiya’da maksimum 90 gün konaklama gerçekleştirecek vatandaşlarımızın ise Finlandiya Schengen vizesi için müracaat gerçekleştirmeleri gerekeceğini hatırlatırız. Finlandiya’da 90 günden daha fazla bir süre konaklama yapılacak olunması halinde ise Finlandiya Ulusal Vizeleri olan Finlandiya Konsolosluğu D Tipi vizesi için müracaat gerçekleştirilmelidir. Finlandiya’ya eğitim amaçlı seyahat edecek, Finlandiya vatandaşı ile evlilik yaparak Finlandiya’ya yerleşecek vatandaşlarımız Finlandiya Konsolosluğunun bu vize kategorilerine başvuru gerçekleştirmeleri gerekeceğini tavsiye ediyoruz. Değerli Ziyaretçilerimiz, durumunuzda ilgili olan Finlandiya vize başvuruları için lütfen Finlandiya Konsolosluğu ile iletişime geçin.
 

Finlandiya Vize başvuruları hakkında

Finlandiya vizesi için başvuru gerçekleştirecek vatandaşlarımız eğer Schengen vizesi için başvuru gerçekleştirecekse vize başvurularını direk olarak Finlandiya Konsolosluklarına gerçekleştiremeyeceklerdir. Finlandiya Konsoloslukları kısa süreli 90 gün kalışlı Schengen C tipi vize başvuruları Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ve seyahat acenteleri aracılığı üzerinden yapılması koşuluyla kabul etmektedir. Bu sebeple Finlandiya Schengen vize başvurularınız için lütfen Finlandiya vize başvuru merkezleri ile iletişime geçiniz. Finlandiya vize başvuru merkezleri, Schengen vize müracaatlarını randevu sistemi ile kabul etmektedir. Finlandiya vize başvuru merkezlerinden online randevu alarak veya Çağrı Merkezi hizmetlerini arayarak Finlandiya vize randevularınızı alabilirsiniz. Finlandiya vizesi yetkili vize başvuru merkezi randevu sisteminde yoğunluk yaşanması halinde randevularınız ileri bir tarihe verilebilmektedir. Bu sebeple Finlandiya’ya giriş yapacağınız tarihten en geç 20 gün önce Finlandiya vize işlemlerine başlamış olmanızın gerekliliğinizi önemle hatırlatırız. Finlandiya vizesi için en erken başvuru yapılabilecek süre ise 3 aydır.

 

Finlandiya vizesi için gerekli evraklar hakkında

Finlandiya vizesi için gerekli evraklar başvuru yapılacak Finlandiya Konsolosluğunun vize kategorilerine göre değişmektedir. Yine Finlandiya vizesi için gerekli evraklar Finlandiya’ya seyahat gerçekleştirecek kişinin mesleğine ve yaşına göre de farklılık gösterecektir.
Finlandiya seyahatinin içeriği netleşmiş olan vatandaşlarımız, Lütfen ziyaret etmekte olduğunuz bu web sitesinin konu başlıklarını dikkatlice inceleyin ve durumunuza uygun Finlandiya vizesi kategorisine ait evrakları güncel tarihli olacak şekilde hazırlayın.

 

Finlandiya vize başvurularının sonuçlanma süresi hakkında

Finlandiya vize başvurularının sonuçlanma süresi birden fazla etmenle değişiklik gösterebilmektedir.
Finlandiya vize başvurularının ideal sonuçlanma süresi ise 10 iş günüdür. Ancak söz konusu süre Finlandiya Konsolosluğunun resmi tatil günlerine kapalı olacağı, Finlandiya Konsolosluğunun vize başvurularını değerlendirme süresinde ek süreye ihtiyaç duyabileceği gibi faktörler göz önünde bulundurulmadan belirtilmiştir.

 

Yükleniyor...