Finlandiya aile arkadaş ziyaret vizesi kaç günde çıkar?

Bilgi Sayfasına Dön
 • K. Özel 01 Şub 2024, 18:11
  Merhaba, Finlandiya aile arkadaş ziyareti için vize başvuruda bulundum. Finlandiya aile arkadaş ziyaret vizesi kaç günde çıkar? İnternette okuduğum bilgilere göre turistik vize başvurularında 90 günlük vize veriyorlar. Aile Arkadaş Ziyaret vizem içinde mi bu süre geçerli olacak? Konuyla ilgili detaylı bilgiye ihtiyacım var. Teşekkür ederim.
  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • Vize Merkezi 01 Şub 2024, 18:14

  Merhaba, Finlandiya vize sonuçlanma süresi genel olarak aynıdır. Finlandiya aile arkadaş ziyaret vizesi kaç günde çıkar? Sorunuzun cevabı kısa süreli tüm vizeler için de geçerlidir. Finlandiya aile, arkadaş vizesi sonuçlanma süresi 15-20 iş günü olarak cevaplanabilir.

  Türk Vatandaşlarının, Finlandiya'ya seyahat edebilmesi için Schengen vizesine başvurmaları gerekmektedir. Schengen vizesi, turistik veya aile, arkadaş ziyareti ya da ticari amaçla alınan vize talep eden kişilere tanımlanmaktadır. Schengen vizesinin, Schengen ülkelerinde 180 gün içinde 90 gün geçerliliği vardır.

  Finlandiya Konsolosluğu'nun vize uyum kriterlerine göre belirlenen zorunlu evrakları doğru ve eksiksiz hazırlanıp sunulması durumunda Finlandiya vizesi almak zor olmayacağı gibi çıkış süresini de kolaylaştıracaktır. Ek evrak talepleri sürecin uzamasına sebep olacaktır.

  Finlandiya aile arkadaş ziyaret vizesi kaç günde çıkar?

  Finlandiya aile, arkadaş vize başvurularında vize işlem süresi diğer Schengen ülkelerine göre farklı olabilmektedir. Cevabımızın girişinde de belirttiğimiz üzere doğru vize dosyası ortalama 15-20 gün içerisinde cevaplanmaktadır.

  Finlandiya Konsolosluğu’nun çalışma ve randevu yoğunluğu nedeniyle işlem süresi uzayabilir veya kısalabilir. Bu nedenle, Finlandiya aile, arkadaş vize başvurunuzu seyahat tarihinizden 3 veya 6 ay öncesinde randevu talebinde bulunmanız sizin için doğru zaman olacağını bildirmek isteriz.

  Finlandiya aile, arkadaş ziyaret vizesi kaç günde sonuçlanır? sorunuza istinaden güncel bilgiyi vermeye çalıştık. Başvuru sürecinizi hızlandırmak ve size destek verebilmemiz için uzmanlarımızı arayabilirsiniz. +90212 970 05 40

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
Bilgi Sayfasına Dön
Yorum Ekle

Soruya Yanıt Ver

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp