Trabzon

Telefon

+90 (850) 460 17 50

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Finlandiya Vize Merkezi, Trabzon

Trabzon Vize Merkezi

Vize Merkezi Trabzon şubemiz tarafından hazırlanan Finlandiya vize başvurularına dair tüm bilgilere ulaşabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.

Bize ulaşmak için [email protected] adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Sayfamızın devamında başta Trabzon Çaykara, Akçaabat, Vakfıkebir, Ortahisar, Arsin, Yomra, Köprübaşı, Tonya, Sürmene, Araklı, Of, Maçka, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Düzköy, Şalpazarı, Dernekpazarı ve Hayrat ilçelerimiz başta olmak üzere Eskişehir, Gümüşhane, Bayburt, Giresun ve Rize gibi komşu illerimizden yapılacak olan Finlandiya vize başvuruları için başvuru formuna, güncel evrak listelerine, hangi aşamaları seyrederek pasaportunuza sahip olacağınıza dair bilgilere ulaşabilirsiniz.

Finlandiya Vizesi Kimlere Gerekir?

Schengen vize uygulamasına taraf olan ülkelerden bir diğeri de Finlandiya’dır. Bu nedenle önceden alınan Schengen vizeniz varsa seyahat süresi yeterliyse ve geçerliliği devam ediyorsa yeniden vize almanıza gerek olmadan Finlandiya seyahati gerçekleştirebilirsiniz. Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak koşulu yapacakları Finlandiya seyahatleri için vize alma işleminden muaftırlar. Bordo (Umuma Mahsus) pasaporta sahip olanların Finlandiya seyahatleri öncesinde geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir.

Finlandiya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Finlandiya seyahati yapmak isteyenler Vize Merkezi Trabzon şubemiz tarafından aşağıda ilettiğimiz kategoriler için Finlandiya vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Seyahatinizde gerekecek belgeler için ilgili kategori bağlantılarına tıklayabilirsiniz. Finlandiya seyahatiniz için gerekecek olan belgeleri hazırlarken hangi belgeyi nasıl ve nereden alacağınız konusunda bilgi sahibi edilirsiniz. Hazırlanan belgeleriniz arasında eksik, yanlış veya gerçeğe uymayan belge olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz. Böylece belge hatası ya da eksikliğinden dolayı seyahatinizde meydana gelebilecek olumsuzlukların önüne geçmiş olursunuz.

Seyahatiniz için istenen belgeler için gerekli bir kategori bulunmuyorsa ya da seyahatiniz için gerekli olan kategorinin hangisi olduğunu seçmekte zorlanıyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için, +90 850 460 17 50 numaralı telefonumuzu arayarak veya [email protected] adresimize e-posta göndererek bizimle iletişim sağlayabilirsiniz.

Finlandiya Vize Başvuru Formu Trabzon

Finlandiya ziyareti yapacak olanların doldurması gereken Finlandiya vize başvuru formu, evraklarınız hazırlık halindeyken internetten online olarak doldurulur, bir adet çıktısı alınır ve evraklarınızın arasına konulur. Vize başvuru formunuzu doldururken yapacağınız yanlış, eksik veya gerçeği yansıtmayan bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir.

Sizler için bünyemizde bulunan uzmanlarımız sizden gelecek olan bilgilerle formunuzu doldurarak hazırlar.Finlandiya vize başvuru formu için buraya tıklayabilirsiniz.

Finlandiya Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Trabzon

Finlandiya vize başvurularının tamamlanma süresi 8 ila 15 iş takvimi arasında değişmektedir. Bu kesin zaman olmamakla beraber konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi, Finlandiya resmi tatilleri ve konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu nedenle Finlandiya seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamanız için seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

+90 850 460 17 50 numaralı telefonumuzdan ya da [email protected] adresimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Finlandiya Vizesi Nasıl Alınır?

Başvurusu gerçekleştirilen Finlandiya vize başvuruları 4 aşamada tamamlanmaktadır. Vize Merkezi Trabzon şubemiz ile sizlere bu aşamaları sırasıyla listeledik:

  • Finlandiya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Finlandiya seyahatiniz için gereken belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. Gereken belgeleri hazırladıktan sonra isterseniz kargo ile bize gönderebilir isterseniz de ofisimize uğrayarak kendiniz teslime edebilirsiniz.
  • Finlandiya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Finlandiya vize başvurunuzun işleme alınması için yapılması gereken ön şart vize başvuru ücretinizin ödenmesidir. Finlandiya vize başvuru ücreti tüm harç bedellerinden, işlem ücretlerinden, danışmanlık hizmet bedelinden ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Vize başvuru ücretinizi isterseniz banka hesabımıza transfer ederek isterseniz de ofisimize uğrayarak kendiniz ödeyebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Finlandiya vize başvurusu için parmak izi verilme şartı bulunmaktadır. Parmak izinizi verdikten sonra yetkililerimiz belgelerinizi konsolosluk görevlilerine teslim eder ve başvurunuzun işleme alınmasını sağlar.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Finlandiya vize başvurunuzun tamamlanması ile birlikte yetkilimiz konsolosluğa giderek pasaportunuzu alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzun kargo ile size ulaştırılmasını isteyebilir ya da isterseniz ofisimize uğrayarak kendiniz alabilirsiniz.

Finlandiya Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi?

12 yaşının üstündeki bireylerin ve önceden Schengen vizesine sahip olmayanların şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak iziniz verilirken sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberlik yapar. Yetkilimizin rehberliği ile parmak izi verme aşamanız hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlanmış olur. 25 Eylül 2014 tarihinden önce alınan bir Schengen vizeniz varsa verilen parmak izleri VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek olmadan Finlandiya vize başvurusu yapabilirsiniz.

Finlandiya konsolosluk yetkilileri sizi gerek duyduklarında yüz yüze görüşmek için konsolosluğa çağırabilirler. Bu sürekli yapılan bir durum olmayıp nadiren karşılaşılan bir olaydır.

Finlandiya Vize Merkezi iletişim

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp