Finlandiya Vizesi

C. P. 05/06/20, 15:44
Merhabalar, Finlandiya’ya turistik bir seyahatim söz konusu yalnız araştırmalarım sonucu kafam oldukça karıştı. Danışmanlık alarak vize sürecimi sizlerle sürdürmek istiyorum. Öncelikle ilk sorum şuan çalışmıyorum. Finlandiya vizesi başvurumda hangi belgeleri hazırlamam gerekiyor. Çalışmadığım için iş yeri belgeleri alamayacağım. Kira gelirlerim mevcut, bunları nasıl belgeleyebilirim? Hangi evrakları sunmam gerekir? Ayrıca Finlandiya vize ücreti 2020 yılında herhangi bir değişiklik oldu mu? Vize ücreti ne kadar ödemem gerekecek? Bilgi için şimdiden teşekkür ederim.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar, öncelikle Finlandiya’ya seyahat edecek olan başvuru sahipleri gidiş amacını belirlemeli ve amaca uygun olarak statüsüne uygun gerekli evrak listesini eksiksiz olarak hazırlaması gerekmektedir. Başvuru sahibinin vize Finlandiya başvurusunda bulunurken beyan ettiği bilgiler esas alınarak online vize başvuru formu vize merkezi tarafından eksiksiz olarak doldurulmaktadır. Başvuru formu doldurulduktan ve onaylandıktan sonra bilgilerde herhangi bir değişiklik yapılamamaktadır. Başvuru formunuzun doldurulması ve onaylanması konsolosluğa iletilmesi anlamına gelmekle birlikte formda herhangi bir değişiklik söz konusu değildir. 

Başvuru sahibinin herhangi bir yere bağlı olarak çalışmama durumunda başvuru sahibi gelir belgelerini ibraz etmesi gerekmektedir. Kira geliri bulunması durumunda mutlaka tapu fotokopisi ve kira sözleşmesi sunulmalı, aynı zamanda banka hesap dökümleri ile birlikte zorunlu belgelerin sunulması gerekmektedir. Finlandiya’ya vize 2020 başvurularında gerekli belgeler hazırlanırken eksik veya hatalı olmaması adına mutlaka Vize Merkezi'ni arayarak vize uzmanımız ile iletişime geçmeniz önerilmektedir. Vize Finlandiya başvurularında başvuru sahibi tüm gelir belgelerini eksiksiz olarak sunması vize onay olasılığını yükseltmektedir. Bu sebeple başvuru sahiplerinin gelir belgelerini eksiksiz olarak sunmaları önerilmektedir. Finlandiya’ya vize 2020 yılında belli başlı değişiklikler söz konusudur. Bunların başında vize ücreti gelmektedir. 

03.02.2020 tarihi itibari İle Finlandiya vizesi ücreti konsolosluk harcı 80 €, Finlandiya başvuru merkezi hizmet bedeli 25 € ve Vize Merkezi danışmanlık ücreti 30 € olmak üzere toplam 135 € olarak ödenmektedir. Ücretlere ek olarak seyahat sağlık sigortası başvuru sahibinin gidiş dönüş tarihine ve yaşına göre değişiklik göstermekle birlikte Vize Merkezi tarafından temin edilebilmektedir.

Saygılarımızla

Vize Merkezi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.