Danimarka Schengen Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Danimarka Vize Merkezi’ni arayarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere gönderecektir.

Danimarka Vizesi

Danimarka’ya kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ve akredite turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir. Danimarka vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibata geçin!

Vize Merkezi, Danimarka vizesi işlemlerinde uzman kadrosuyla profesyonel danışmanlık hizmeti verir. Danimarka Vize Merkezi, Danimarka vizesi başvuru sürecini profesyonel bir yaklaşımla ele alarak ihtiyacınız olan vizeyi almanızda size yardımcı olur. Vize Merkezi’nin Danimarka vizesi işlemleri departmanı, deneyimli kadrosu ile vize başvuru dosyanızı sonuca odaklı şekilde hazırlamanız için size danışmanlık eder. Danimarka Konsolosluğu, Danimarka vizesinin sonucu hakkında karar verme yetkisine sahip olan tek yetkili kurumdur. Danimarka Konsolosluğu tarafından belirtilen Danimarka vize evrak listesine ve Danimarka vizesi hakkında en güncel bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz. Danimarka vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman bir kadroya sahip olan Vize Merkezidir.

DANİMARKA VİZESİ

Danimarka vize işlemleri konusunda profesyonel kadrosuyla hizmet veren Vize Merkezi, alanında uzman kadrosuyla talepleri hızlı ve sorunsuz tamamlamayı vadediyor. Güvenli ve geniş hizmet yelpazemizde Danimarka Vize Merkezi Departmanı, 90 güne kadar olan kısa süreli vizeleri için takip edilmesi gereken süreci ve hazırlanması gereken tüm belgeler ile ilgili kapsamlı danışmanlık hizmeti sunuyor.

Ofislerimizden veya çağrı merkezimizin telefon numaralarını arayarak müşteri temsilcilerimizden Danimarka vize başvurusu yapmak için ilk adımı atabilirsiniz. Ayrıca bu ülke için hangi evrakların nasıl hazırlanması gerektiğini öğrenebilir, Danimarka vize ücretlerine ve merak edilen tüm soruları sorarak cevaplarını öğrenebilirsiniz.

Danimarka Vize Merkezi, başvurunun ilk aşamasından pasaport ve vizenin teslimine kadar tüm aşamalarda müşterilerinin yanında yer alıyor. Vize başvurularını profesyonel yaklaşımıyla sürdüren Vize Merkezi, sonuç odaklı hizmetleriyle tüm aşamaların tamamlanmasını sağlıyor.


Yaklaşık altı milyonluk nüfusuyla Kuzey Avrupa’nın Güney kesimlerindeki resmi adıyla Danimarka Krallığı, özellikle coğrafi konumu nedeniyle ticari olarak Avrupa’nın en aktif bölgelerinden biri üzerinde bulunuyor. Baltık Denizi’nin çıkış noktası olan ve Kuzey Avrupa’yı Orta Avrupa’yı bağlayan ülke turizm açısından da ilgi çekici özellikleriyle de dikkat çekiyor.

Ekonomik alanda işbirliğini güçlendirmek için kurulan Avrupa Birliği’ne (AB) üye olan Danimarka, ayrıca Schengen Anlaşması’nın da katılımcılarından biri. Anlaşma kapsamında, imza atan tüm ülkeler, taraf olan diğer ülkelerin vatandaşlarına kendi topraklarında serbest dolaşım, oturum ve çalışma hakkı veriliyor. Bu sözleşme ile ayrıca vize uygulamalarında da bazı işbirlikleri sağlanıyor. Bu sözleşme kapsamında verilen Schengen Vizesi bazı ortak kullanım hakları verse dahi her ülke kendine özgü kurallar da uygulayabiliyor. Anlaşmaya dâhil olmayan ülkelerin vatandaşları Schengen Bölgesi’nde bulunan bir ülkeye seyahat ederken bu vizeyi alarak belirli kurallar çerçevesinde bölgede bulunan diğer bir bölgeye geçiş yapabiliyor.

Danimarka anlaşma dışında kalan ülkelere farklı vize politikaları uygulayabiliyor. Bu ülkelerden biri olan Türkiye’nin vatandaşları, Kuzey Avrupa ülkesine gidebilmeleri için vize alma zorunlulukları bulunuyor. Vize isteklerini seyahat türlerine göre yapılması gerekirken, tamamlanması talep edilen belgeler ve izlenmesi istenen aşamaların en doğru ve eksiksiz şekilde yapılması başvuru yapılan Türkiye’deki Danimarka Konsolosluğu veya Büyükelçiliği’nin olumlu vize cevabı vermesinde etki eder.      


Danimarka Schengen Vizesi

Danimarka’ya seyahat edebilmek için alınması gereken Danimarka Schengen Vizesi, ülkenin kendi vatandaşı olmayanlar ve Schengen Anlaşması’na dâhil olmayan ülkelerin vatandaşlarından topraklarına giriş izni veren bir belgedir. Sayesinde ülkesine gelen yabancıların kayıt altına alınabildiği, izlenebildiği ve göç durumlarının takip edilebildiği vize ayrıca güvenlik önlemi olarak da talep ediliyor. Talip olanların seyahat nedenlerine göre istekte bulunduğu ve alabildiği Danimarka Schengen Vizesi iki farklı süre sınırına göre sunuluyor. 90 günden kısa süreleri kapsayan seyahatler ve bu sayıyı aşan konaklama durumları için farklı olarak sınıflandırılan vize türlerinden en uygunu için başvuru yapılması gerekir.

Danimarka’nın verdiği Schengen Vizesi ile bu anlaşmayı imzalayan başka ülkelere gitmek için kullanılabiliyor. Ancak bu hakkın kullanımı kurallara göre olmalı. Zira aksi durumlarda ülkeye yapılacak yeni vize başvurularının olumsuz olarak yanıtlanma ihtimali bulunuyor. Alınan Danimarka Vizesi ile önce bu ülkeye giriş yapılmalı ve bildirimi yapılan süre kadar bu ülkede konaklanmalı. Geçiş yapılacak olan ülke veya ülkelerde ise vizesine sahip olunan ülkede geçirilen süre aşılmamalı. Danimarka Schengen Vizesine sahip olan kişiye gittiği ülkede yaşama veya çalışma hakkı vermez.

Danimarka Vize Türleri

Vize talepleri kişinin ülkeye gidiş amacına göre verilir. Başvuru yapılırken de buna uygun vize talebinde bulunmak yolculuğun daha sorunsuz bir şekilde geçmesi için uyulması gereken bir kural. Danimarka vizeleri pek çok ülke için geçerli olduğu gibi Kısa Süreli ve Uzun Süreli olarak iki ana türe ayrılıyor. Kısa süreli vizeler, 90 günü aşmayacak geziler yapılacağı zaman talep edilir. Bunlardan en çok bilinenleri, tatil veya turistik amaçlar için yabancı bir ülkeye gidileceği zaman alınması gereken Danimarka Turistik Vizesi, bir iş anlaşması yapılacağı durumlarda bu istenen Danimarka Ticari Vize ve ülkenin vatandaşı olan veya Oturma İzni bulunan birinin yanına gidileceği durumlarda alınabilecek olan Danimarka Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi… En çok kullanılan bu vize çeşitlerinin dışında Danimarka’daki kısa süreli eğitim ve araştırma görevlerinde veya kültürel, sportif ve konferans gibi etkinliklere gidileceği zaman aynı isimli vizeler de alınabiliyor.   

90 günden fazla sürecek olan Danimarka ziyaretlerinde ise uzun süre konaklama hakkı veren vize türlerinden biri için başvuru yapılmalı. Bir akrabanın yanına gitmek istendiğinde Danimarka Aile Birleşimi Vizesi, ücret kazanılacak bir görevle gidileceğinde Danimarka Çalışma Vizesi ve ülkede eğitim görülecekse de Danimarka Öğrenci Vizesi alınması en doğru karar olacaktır.  

Türkiye’den ayrıca Danimarka’nın vize işlemlerinde temsil ettiği üç ülke için de vize başvurusu yapılabiliyor. Bunlardan ilk ikisi İzlanda ve Faroe Adaları… Diğeri ise Danimarka’ya bağlı özerk bir bölge olan Grönland. Bu bölge Danimarka’ya bağlı olunsa da ülkeye girişlerde Schengen Vizesi kullanılamıyor. Ayrıca bir vize alınması gerekiyor.

Danimarka Schengen Vize Başvurusu

Danimarka için yapılacak tüm vize başvuruları ülkenin Türkiye’deki resmi temsilciliklerinde değerlendiriliyor. Ancak başvuru süreci kısa süreli vizeler için doğrudan şahıs tarafından ilgili Danimarka Konsolosluğu’na yapılamıyor. Bunun için önce yetkilendirilmiş aracı kuruma ulaşmak gerekir. Başvuru dosyası bu merkezler tarafından ilgili temsilciliğe sunulur ve sürecin sonunda teslim alınıp sahibine geri verilir. Tüm vize başvuruları kişisel olarak yapılır ve güvenlik nedenleriyle başkalarının görüşmede olmasına izin verilmez.

Danimarka Vize Başvuru sürecine başlayabilmek için önce ziyaret amacı netleştirilmeli. Zira bu karara göre gerekli bazı belgelerin hazırlanması gerekecek. Talep edilen tüm evraklar doğru ve eksiksiz bir şekilde derlendikten sonra başvuru dosyası ilgili Vize Merkezi’ne Danimarka Konsolosluğu’na sunulabilmesi için teslim edilir. Talep edilen vize ile ilgili değerlendirme süreci de bu evraklar teslim edildikten sonra başlar. Eksik veya yanlış paylaşılan bilgi olmadığı sürece yapılan başvurular ile ilgili karar verildiğinde bilgisi ve pasaport ile vizenin teslimatı da hizmet alınan aracı kurum tarafından yapılır. Danimarka Konsolosluğunun ek evrak talep etme hakkı bulunuyor.

Danimarka Vizesi Başvuru Formu

Vize başvurularında pek çok belgenin hazırlanması gerekir. Tüm bu belgelerin sunumu içinse Danimarka Vize Başvuru Formunun doldurulması en önemli zorunluluklardan biridir. Bu belge bir anlamda diğer tüm evrakların özet bilgilerini ve talep edilen vize ile ilgili ayrıntıları içeriyor. İngilizce olarak doldurulması gereken formda doğum tarihinden telefon numaralarına kadar kişisel bilgiler ile seyahatin amacı ve ülkede ne şekilde konaklama yapılacağına kadar pek çok bilginin yazılması gerekiyor. Formda talep edilen vize çeşidi, süresi ve kaç giriş hakkı istendiği de ifade edilmesi gerekiyor. Bu forma girilen tüm bilgilerin gerçekleriyle eşleşmesi gerekir. Zira yanlış veya tutarsız eşleşmeyen bilgiler yapılan vize talebinin reddedilmesine neden olur. Danimarka Vize Başvuru Formu doldurulduktan sonra başvuru sahibi tarafından ıslak imza ile onaylanması gerekir. Bu onay ile paylaşılan tüm bilgilerin doğruluğu da kabul edilmiş olunur.  

Danimarka Schengen Vizesi için Gerekli Evraklar

Danimarka Vize başvurusu yapabilmek için öncelikle ülkeye yapılacak gezinin dönüş tarihinden itibaren üç (3) ay daha geçerli bir pasaporta sahip olma zorunluluğu bulunuyor. Bu belgede ayrıca ekli sayfaların olmaması, vize vurulabilmesi için iki (2) boş sayfanın bulunması ve hasarsız olması da istenir. 3.5x4.5 santimetre boyutlarında olan ve renkli, arka fonu beyaz, başvuru sahibinin yüzünü net bir şekilde gösteren fotoğraflar ise başvuru formunda ayrılan yerine yapıştırılmalı. Sadece İstanbul’dan yapılan başvurular için geçerli olan Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, yolculuk için yeterli gelire sahip olunduğunu gösteren belgeler, yapılacak seyahatin tarihlerini kapsayan Seyahat Sağlık Sigortası, yolculuğun yapılacağı uçak seferinin veya diğer ulaşım araçlarının bilet rezervasyonu, aynı şekilde Danimarka’da kalınacak otel rezervasyonu ise hazırlanması gereken diğer temel evraklardan bazıları.

Vize talebini yapan kişinin mesleki durumlarına göre de bazı belgelerin tamamlanmasını gerektirir. Elbette 18 yaşın altındaki yolcular için ailelerinin vereceği onaylı izin belgesinin de başvuru dosyasına eklenmesi unutulmamalı. Ayrıca bazı vize türlerinde Danimarka’daki ilgili okul, işyeri veya akrabadan da onaylanmış bir davetiye olması da gereklilikler arasında bulunuyor. Danimarka temsilciliklerinin gerekli durumlarda ek evrak isteme hakları bulunur. Tüm gerekli evrakların bilgilerine Vize Merkezi’nden ulaşabilirsiniz.

Danimarka Vize Ücreti

Vize taleplerine karşılık ödenen ücretler Danimarka Konsolosluğu tarafından belirlenir. Fiyatlar vizenin türüne ve başvuru sahibinin yaşına göre değişebilir. Danimarka beş yaşına kadar olan çocuklardan vize ücreti almıyor. 11 yaşına kadar olanlardan ise bu yaşın üzerindekilere göre daha az ücret alıyor. Daha uzun süreli ve özel vizelerin fiyatları da daha yüksek olabiliyor. Konsolosluğa ödenen para, ret durumlarında geri iade edilmiyor. Ayrıca yetkili aracı acente ve eğer varsa hizmet alınan vize danışmanlık şirketine de hizmet bedeli ödenir.  Fiyatların en güncel bilgileri için Danimarka Konsolosluk internet sitesinden veya Vize Merkezi’nden ulaşılabilir.  

Danimarka Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar

Vize onay süreci, vize için gerekli evrakların Türkiye’deki Danimarka Konsolosluğu’na teslim edilmesiyle birlikte başlar. Başvurularla ilgili olumlu veya olumsuz karar alma yetkisi sadece bu resmi temsilciliklerde vardır. Başvuru yapıldıktan sonra ek evrak talep edilirse değerlendirme süresi de uzayabilir. Danimarka Ticari, Aile Ziyareti ve Turistik vizeler için ortalama değerlendirme süresi 12 gündür.

Sonuca bağlanan vize başvurularının olduğu pasaportlar sadece 13:00 ve 16:00 saatleri arasında başvurunun iletildiği vize başvuru merkezinden alınabiliyor. Başvurular internet üzerinden hangi aşamada oldukları takip edilebiliyor.

Vize başvurularının ülkeye gidiş tarihinden en geç üç (3) ay öncesinden yapılması tavsiye edilir. Zira geç yapılan başvurularda ortaya çıkabilecek olumsuz cevaplarda başvurunun yeniden yapılmasını gerektirir. Bu durumda ise istenen zamanda vizenin alınmama durumu ortaya çıkabilir.

Danimarka Vizesi Nereden Alınır

Danimarka için yapılacak olan tüm vize başvuruları ülkenin Türkiye’deki temsilcilikleri olan Danimarka Krallığı Ankara Büyükelçiliği ve Danimarka Krallığı İstanbul Başkonsolosluğuna yapılır. Şahıslardan doğrudan başvuru kabul etmeyen bu temsilciliklere vize dosyaları yetkilendirilmiş kurumlar aracılığı ile iletilir. Herkes yaşadığı bölgede bulunan ilgili vize merkezine başvurularını iletmeli. Zira her temsilciliğin sorumlu olduğu farklı şehirler var. Örneğin, Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu sadece İstanbul, Kocaeli, Tekirdağ, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Kırklareli ve Edirne’den gelen başvuruları değerlendiriyor. Danimarka’nın Türkiye’deki resmi iki temsilciliği dışındaki Fahri Konsolosluklarının vize başvurusu kabul etme ve değerlendirme yetkisi bulunmaz. Vize ret durumlarında da başvuru sahibinin tek muhatabı bu temsilciliklerdir. Danimarka vatandaşlığı veya Oturma İzni talepleri de sadece bu diplomatik temsilciliklere iletilebiliyor.

daha fazla göster

Danimarka ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
B. DEMİRYAY 16/08/17, 15:41
Merhabalar. Ben üniversite öğrencisiyim. Bu yıl ocak ayında 3 haftalığına Danimarka'ya gitmek istiyorum. Orada 2 teyzem ve 1 dayım var onlarda ikametgah etmek istiyorum. Danimarka ziyaret vizesi için başvuru yapmak istiyorum ne gibi evraklar gereklidir?
Cevabı Görüntüle
O. KARACA 21/06/17, 20:09
Aile ve Arkadaş Ziyaret vizesini sadece kendim için almak istiyorum.Emekli ve yeşil pasaport sahibiyim.Vize Merkezinin bu iş için talep ettiği ücret ne kadardır ?
Cevabı Görüntüle
e. yılmaz 20/04/17, 16:52
Merhaba. Devlet memuruyum Mayıs ayında Danimarka'dan başlayarak İskandinav yarımadasını gezip Stockholm'den geri dönüş yapmak istiyorum bu seyahatim için sadece Danimarka vizesi yeterli midir? Ayrıca vize ücreti ne kadardır? ( daha önce Schengen vizesi almiştım) bana kaç aylık vize verilir?
Cevabı Görüntüle
g. kutlay 14/04/17, 11:51
Danirmarka vize başvuru formunu nasıl doldurabilirim?
Cevabı Görüntüle
Y. Gündüz 26/03/17, 15:45
Merhaba, Danimarka konsolosluğu aile dilekçesi kabul ediyor mu? Öğrenciyim ve Danimarka'da yapılacak bir e-spor turnuvasına davet aldım. Tüm evraklarım hazır fakat geçen sefer vizem reddedilmişti ve sebep olarak banka hesabımdaki paranın yetersiz olduğu öne sürülmüştü fakat tüm masraflarımı ailem karşılayacaktı. Bu sefer aynı şeyin olmamasını istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler!