Danimarka Schengen Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Danimarka Vize Merkezi’ni arayarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere gönderecektir.

Danimarka Vizesi

Vize Merkezi aracılığı ile Danimarka Schengen vize başvurularına dair gerekli ve güncel bilgilerin hazırlandığı sayfamıza hoş geldiniz.
Danimarka Schengen vize işlemleri için Vize Merkezi yetkilileri ile iletişime geçmek için ve siz en yakın şubeyi öğrenmek için ‘İletişim’ kısmına tıklayabilirsiniz.

Danimarka Vizesi Kimlere Gerekir?

Danimarka, Schengen vize uygulamasında yer alan 26 ülkeden birisidir. Bu nedenle Danimarka vizesine sahip olmak isteyen Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet) veya Yeşil (Hususi) pasaportlardan birisine sahip olan vatandaşların 180 gün içinde 90 günü geçmeyecek seyahatlerinde vize almalarına gerek görülmemektedir. Başka bir ülke için alınan Schengen vizeniz varsa yeniden vize almanıza gerek olmadan Danimarka seyahati gerçekleştirebilirsiniz. Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahibi olan vatandaşların ise Danimarka seyahatlerinden önce vize almaları gerekmektedir.

Danimarka Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Danimarka vize başvuruları için gerekli olan belgeler seyahat gerekçesine, seyahat gün sayısına ve meslek bilgilerine göre değişmektedir. Bu nedenle önce seyahat gerekçenizi tespit etmeniz, konaklama gün sayınızı kesinleştirmeniz ve meslek bilgilerinizi yetkililerimizle paylaşmanız gerekmektedir. Vize Merkezi aracılığı ile hizmet verilen Danimarka vize türleri aşağıda sizin için listelenmiştir.

 • Danimarka Turistik Vize Başvurusu
 • Danimarka Ticari Vize Başvurusu
 • Danimarka Aile ve Arkadaş Ziyareti Vize Başvurusu

Danimarka konsolosluk yetkililerinin seyahat amacınıza göre sizden isteyeceği belgeleri öğrenmek için ilgili vize katgorisine tıklayabilirsiniz. Seyahat amacınıza yönelik bir vize kategorisi yukarıda yer almıyorsa ya da seyahat amacınızın hangi kategori ile eşleşeceğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan sorulara yanıt alabilmek için ya da size en yakın şubeyi öğrenmek için ‘İletişim’ kısmına tıklayabilirsiniz

Danimarka Vize Başvuru Formu

Başvurunuzun özeti niteliğinde olması ve konsolosluk yetkililerinin inceleyeceği ilk belge olması nedeniyle başvuru belgeleriniz arasında en önemli belgeye sahip olan Danimarka vize başvuru formu, sayfamızdan kolaylıkla bulunur ve çevrimiçi olarak doldurulur. Vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmaması ya da vize başvurunuzun uzamaması için başvuru formunuza hatalı, gerçeğe aykırı ya da eksik bilgi girişi yapmamaya özen göstermelisiniz. Vize başvurunuz için gerekli olacak bilgileri isterseniz yetkililerimiz ile paylaşarak formunuzun doldurulmasını talep edebilirsiniz.
Danimarka vize başvuru formunu buraya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Danimarka Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar?

Danimarka vize başvrurularının karara bağlanma süresi 15 iş gününü geçmez. Ancak hatalı, eksik belge hazırlamanız halinde, Danimarka resmi tatillerinde, konsolosluk tarafından istenebilecek ek belge talebi veya konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi sebeplerle bu süre uzayabilir. Yabancı uyruklu vatandaşların ise vize çıkış tarihleri daha uzun olabilmektedir. Bu gibi nedenler sebebiyle seyahatlerinde olumsuzluk yaşamak istemeyen başvuru sahiplerinin seyahatlerinden en az 30 gün önce yetkililerimiz ile iletişime geçmeleri ya da en yakın şubemize uğramaları tavsiye edilmektedir.
Yetkililerimiz ile görüşme yapabilmek için ve size en yakın şubemizin adresini öğrenebilmek için ‘İletişim’ kısmına tıklayabilirsiniz.

Danimarka Vizesi Nasıl Alınır?

Her ülkenin uygun gördüğü gibi Danimarka’nın da vize işlemleri için uygun gördüğü bir takım aşamalar söz konusudur. Vize merkezi aracılığı ile Danimarka vize başvuruları için gerekli olan aşamaları sizler için aşağıda açıklayarak listeledik.

 • Danimarka Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Danimarka vize işlemleri için konsolosluk yetkililerinin sizden isteyeceği belgeler yetkililerimiz aracılığı ile size iletilir ve bu belgeleri nasıl ve nereden temin edeceğiniz konusunda yetkililerimiz sizleri bilgilendirir. Böylece fazla ya da eksik belge hazırlamadan belgeleriniz zamanında hazırlamış olursunuz ve başvuru süreciniz hız kazanmış olur. Hazırlamış olduğunuz belgelerinizi bize iletmeniz ile Danimarka vizesi hakkında tecrübe sahibi olan uzmanlarımız belgelerinizi dikkatle inceler.
 • Danimarka Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Danimarka vize işleminizin değerlendirilmeye alınması için yapmanız gereken ilk aşama vize başvuru ücretinin ödenmesidir. Vize başvuru ücreti tutarı size sağlanacak olan danışmanlık hizmet bedelinden, konsolosluk harcından, seyahat sigorta ücretinden ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Danimarka vize başvuru ücretinizin ödenmesini EFT / havale yolu ile, şubelerimize uğrayıp kendiniz ödeyerek veya yetkililerimize göndereceğiniz evraklarınızın arasında göndererek gerçekleştirebilirsiniz.
 • Randevunuzun Alınması: Danimarka vize başvuruları randevu esasına göre planlanmaktadır. Yetkililerimiz sizinle görüşerek sizin için en uygun zamana randevunuzu konsolosluktan alır.
 • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Schengen vize ayrımında yer alması sebebiyle Danimarka vize başvuruları için parmak izi verme zorunluluğu bulunmaktadır. Parmak izinizi verdikten sonra yetkililerimiz hazırladığınız dosyalarınızı sizden alarak Danimarka konsolosluğuna iletir ve dosyanızın takibini yapar.
 • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: En son aşama olarak Danimarka konsolosluk yetkilileri başvurunuzu tamamladıktan sonra pasaportunuz yetkililerimizce teslim alınır. İsterseniz kargo ile pasaportunuzu size ulaştırırız isterseniz de başvuru gerçekleştirdiğiniz ofisimize uğrayarak pasaportunuzu kendiniz teslim alabilirsiniz.

Danimarka Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi?

Schengen vize uygulamasına üye ülkelerden birisi olması sebebiyle Danimarka vize başvuruları için 12 yaşının üzerindeki çocukların ve daha önce Schengen vizesi için parmak izi vermeyen vatandaşların şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izi verme aşamanızda ise size sağlanacak danışmanlık hizmet bedeli kapsamında sizi bir yetkilimiz karşılar ve size rehberlik yapar. Son 3 yıl önce aldığınız bir Schengen vizeniz varsa vermiş olduğunuz parmak izi VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek olmadan Danimarka vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.
Şahsen bulunmanız gerekecek bir diğer durum ise konsolosluk yetkilileri gerek gördüklerinde başvuru sahiplerini konsolosluğa görüşmeye davet edebilir. Bu Danimarka konsolosluk yetkililerinin sık sık yaptığı bir durum olmayıp nadiren de olsa yaptığı bir uygulamadır.

Bölge Ayrımına Göre Danimarka Vize İşlemleri Nereden Yapılır?

Danimarka vize başvuruları İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep ve Antalya’da yer alan vize başvuru merkezlerinde değerlendirilmektedir. İzmir, Gaziantep, Antalya ve Ankara’dan yapılacak vize başvuruları için randevunuzun alınması gerekmektedir. Randevusu bulunmayan başvuru sahiplerinin başvuruları değerlendirilmeye alınmamaktadır. Diğer illerde yaşayan vatandaşların başvurularından önce yetkililerimizle iletişime geçmelerini tavsiye ediyoruz.
‘İletişim’ kısmına tıklayarak yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Danimarka Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Danimarka konsolosluk yetkilileri bireysel vize başvurularını kabul etmemektedir. Konsolosluk yetkililerinin uygun gördüğü vize merkezlerinden ya da vize hizmeti sunan aracı kurum aracılığı ile vize başvurunuzu yapmanız gerekmektedir. Vize Merkezi olarak Danimarka vize hizmeti sunmaktayız.
Herhangi bir sebepten ötürü kimliğinizde yer alan bilgileriniz değiştiyse pasaportunuzda yer alan bilgilerinizin de değişmesi gerekmektedir.
Son 3 aylık bir SGK dökümüne sahip değilseniz çalıştığınız iş yeri ile ilişkinizi temsil eden noter onaylı bir iş sözleşmenizin olması gerekmektedir.
Aile ve arkadaş ziyareti vizesi alacaksanız Danimarka belediyesi onaylı davet mektubu almanız gerekmektedir. Eğer belediyeden bu mektubu temin edemiyorsanız ziyaret edeceğiniz kişiden İngilizce ya da Danca yazılı olan bir davet mektubu almanız gerekmektedir. Bu mektupla beraber davet edecek kişinin oturum kartı fotokopisi, Danimarka pasaportunun fotokopisi, Danimarka’da yaşadığı evin kira sözleşmesi ya da ikametgahını bulundurmanız gerekmektedir. Davet mektubunu e-mail olarak ya da fax yoluyla almanızda bir sakınca bulunmamaktadır.

Danimarka Konsolosluğunun Tatil Olacağı Günler ve Danimarka Resmi Tatilleri

 • 24 Aralık - 1 Ocak Noel ve Yeni Yıl Tatili
 • 30 Mart - 2 Nisan Paskalya Bayramı
 • 23 Nisan - Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
 • 1 Mayıs İşçi Bayramı
 • 15 Haziran Ramazan Bayramı
 • 20 - 24 Ağustos Kurban Bayramı
 • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Türkiye’de Bulunan Danimarka Konsoloslukları ve Büyükelçilikleri

 • Ankara Büyükelçiliği
 • İstanbul Başkonsolosluğu

Danimarka ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
M.A. 18/11/18, 11:48
Selamun Aleykum
Ben bir Türk vatandaşıyım, kardeşimi ziyaret etmek istiyorum ve ben Suriye'den geliyorum ve onu oraya götürüyorum.
Vize alabilir miyim?
Cevabı Görüntüle
H.Y. 21/11/18, 18:12
İyi günler. Kızım Erasmus programıyla Danimarka'ya gidecek. Yeşil pasaportu var ancak vize başvurusu istendi. 2165 kron yatırıldı ve şimdide 1500 tl ücret daha isteniyor. Bu ücretler niçin alınıyor öğrenmek istiyorum. Çok teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
A.A. 24/12/18, 13:06
Merhaba, dil eğitimi için ve aynı zamanda Part-Time çalışmak için Danimarka'ya gitmek istiyorum.
Cevabı Görüntüle
A.O. 02/10/17, 00:27
Merhabalar, Danimarka vatandaşıyım ve Türkiye’de tanışıp evlendiğim eşimle 5 yıldır Alanya da yaşıyorum. Danimarka’ya geri döneceğim ve esimin beni Danimarka’da ziyaret etmesi için ona vize başvurusunda bulunmam gerekiyor. Lütfen bana ilgili belgeleri sıralayıp yazıp gönderebilir misiniz?
Saygılar
Cevabı Görüntüle
A.Y. 17/10/18, 14:27
Merhaba,
2 gün sonra gitmek ve 1 hafta kalmak üzere Danimarka konsolosluğuna vize müracaattında bulundum. Uçak biletlerim de vize dosyamda mevcuttur.
Planladığım seyahate 2 gün kaldı ve bu güne kadar cevap alamadım, daha fazla gecikecek ise uçak biletlerimi iptal ettirmem lazım. Bu durumda ne yapabilirim? Anlayışınız için teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.
Telefon
x