Diyarbakır

Telefon/Faks

+90 (850) 460 15 77

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

diyarbakir@vizemerkezi.com

Danimarka Vize Merkezi, Diyarbakır

Vize Merkezi Diyarbakır şubesi aracılığı ile Danimarka Schengen vize işlemleri için gerekli ve güncel bilgilerin hazırlanan sayfamıza hoş geldiniz.

Danimarka Schengen vize işlemlerine dair Diyarbakır şubesi ile iletişime geçmek için bizi arayabilirsiniz ya da diyarbakir@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

İlerleyen sayfalarımızda başta Diyarbakır Çınar, Lice, Çermik, Dicle, Kulp, Silvan, Sur, Kocaköy, Ergani, Hazro, Eğil, Yenişehir, Bağlar, Bismil, Hani, Çüngüş ve Bağlar ilçeleri başta olmak üzere Mardin, Elazığ, Muş ve Bingöl gibi çevrede yer alan illerden yapılmak istenen Danimarka Schengen vize başvuruları için vize başvuru formuna ve güncel evrak listelerine sahip olabilirsiniz.

Danimarka Vizesi Kimlere Gerekir? Diyarbakır

Schengen vize uygulamasında yer alması nedeniyle Danimarka ziyareti gerçekleştirecek Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi vatandaşların ziyaretlerinden önce güncel bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil) veya Gri (Hizmet) pasaportlarından birisine sahip olan vatandaşların 6 ay içerisinde 90 günü geçmeyecek seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur. Önceden Schengen vize ayrımında yer alan ülkelerin birisinden alınan vizeniz varsa hala güncelliğini koruyorsa ve seyahat gün sayısı yeterliyse yeniden vize almanıza gerek olmadan Danimarka ziyaretinde bulunabilirsiniz.

Danimarka Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? Diyarbakır

Danimarka vize işlemlerinizden önce seyahat gün sayınızı belirlemeniz ve seyahat gerekçenizi tespit etmeniz gerekmektedir. Vize Merkezi Diyarbakır şubesi ile Danimarka vizesi için hizmet verilen vize çeşitleri aşağıda listelenmiştir. 

Danimarka Schengen vize işlemleri için sizlerden talep edilecek evrak listelerine ilgili vize başlığına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Yukarıda listelenen başlıklar arasında seyahat amacınıza uygun vize başlığı bulunmuyorsa ya da seyahat amacınızın hangi vize türü olduğunu tespit etmekte güçlük çekiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorulara yanıt alabilmek için, diyarbakir@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz ya da +90 850 460 15 77 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Danimarka Vize Başvuru Formu Diyarbakır

Danimarka vize başvurusu yapmak isteyenlerin doldurması gereken Danimarka vize başvuru formu sitemizden kolaylıkla bulunur ve internetten doldurulur. Vize işlemlerinizin uzamaması form doldurulurken ya da vizenizin iptal olmaması gerçeğe aykırı bilgi girişi, hatalı bilgi girişi veya eksik bilgi girişi yapmamaya dikkat etmelisiniz. Bu konuda deneyim sahibi olan yetkililer dilerseniz sizlerin vereceği bilgilerle formunuzu sizin için hazır hale getirir.
Danimarka vize başvuru formuna erişmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Danimarka Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Diyarbakır

Danimarka vize başvurularının karara bağlanma süresi yaklaşık 12 iş günü sürmektedir. Danimarka konsolosluk yetkilileri tarafından istenecek ek belge talebi, Danimarka resmi tatilleri veya Danimarka konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi nedenlerle bu süre uzayabilir. Danimarka seyahatinde herhangi bir aksaklık yaşamak istemeyen ziyaretçilerin seyahatlerinden en az 30 gün önce Diyarbakır şubesi yetkilileriyle irtibata geçmeleri tavsiye edilmektedir. diyarbakir@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek ya da 3 numaralı telefonu arayarak Diyarbakır şube yetkilileri ile irtibata geçebilirsiniz.

Danimarka Vizesi Nasıl Alınır? Diyarbakır

Danimarka Schengen vizesi alabilmek için yapılması gereken 5 prosedür söz konusudur. Vize Merkezi Diyarbakır şubesi ile Danimarka vize işlemleri için söz konusu olan bu proseürler aşağıda listelenmiştir. 

  • Danimarka Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Danimarka konsolosluk yetkilileri tarafından talep edilecek belge listelerini sizlerle paylaşırız. Eksiksiz bir şekilde paylaştığımız belgeleri nereden ve nasıl ulaşacağınız konusunda sizi bilgilendiririz. Belgelerinizi kargo yolu ile ya da şubeye gelerek ulaştırabilirsiniz. Yetkililere ulaşan belgeler arasında yanlış belge, gerçeğe aykırı belge ya da eksik belge olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz.
  • Danimarka Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Danimarka vize başvuru işlemleri için yapılması gereken ilk prosedür vize başvuru ücretinin ödenmesidir. Danimarka vize başvuru ücreti tüm harç işlemlerinin ücretinden, Diyarbakır şubesinin size sunacağı danışmanlık hizmet bedelinden ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Vize başvuru ücretinizin ödenmesini sizlerle paylaşılacak banka hesap numarasına göndererek ya da Diyarbakır şubesine uğrayıp kendiniz teslim ederek gerçekleştirebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Danimarka vize işlemleri için randevu alınma şartı bulunmaktadır. Şube yetkilileri sizinle görüşerek size en uygun zamana randevunuzu alır ve seyahat planınızı yapar.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Schengen vize uygulamasına taraf olması nedeniyle Danimarka vize işlemleri için parmak izi verilmesi gerekmektedir. Parmak izi verme şartınızın tamamlanmasının ardından yetkililer zaman kaybetmeden evraklarınızı Danimarka konsolosluk görevlililerine teslim eder.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Vize işlemlerinin sonuca bağlanması ile yetkililer pasaportunuzu konsolosluktan teslim alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzu Diyarbakır şube yetkilileri ile görüşerek kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz ya da dilerseniz şubeyi ziyaret ederek kendiniz teslim alabilirsiniz.

Danimarka Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Diyarbakır

Schengen vize uygulamasında yer alan 26 ülkeden birisi olması nedeniyle Danimarka vizesine sahip olmak isteyen 12 yaşının üstündeki bireylerin ve daha önce herhangi bir Schengen vizesi için parmak izi vermeyen bireylerin vize başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Diyarbakır şubesinin size sunacağı danışmanlık hizmet bedeli dahilinde size bir yetkili eşlik eder ve rehberlik yapar. 25 Eylül 2014 tarihinden sonra verilen parmak izleri Schengen ülkelerinin aldığı ortak karar sonucu VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermeniz gerekmeden Danimarka vize başvurusu yapabilirsiniz.

Şahsen gelmeniz gereken bir diğer durum ise Danimarka konsolosluk yetkilileri sizi gerek gördüklerinde konsolosluğa görüşmeye çağırabilir. Danimarka konsolosluğu her zaman böyle bir uygulama yapmaz ama az da olsa yaptığı bir uygulamadır.

Danimarka Vize Merkezi Diyarbakır İletişim

Vize Merkezi Personel

Danimarka ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 32579