Danimarka Oturum

Danimarka’da yakın akrabalarınız veya eşiniz var ise aile birleşimi sebebiyle oturma iznine başvuru yapabilirsiniz. Belirli şartların yerine getirilmesi durumunda aile birleşini oturum izninden faydalanılabilmektedir. Bu kişiler; eşler, kayıtlı partnerler, birlikte yaşayan partnerler ve 15 yaşın altındaki çocuklardır. 20 Mayıs 2012 tarihinden itibaren oturum kartlarının dijital fotoğraf, parmak izi ve dijital imza içermesi gerekmektedir. Bu şekilde oturum kartlarının kötü yönde kullanılması ve taklit edilmesine karşı güvenliği daha da artırılmıştır.

Oturum ya da çalışma izni başvuru işlemleri için biyometrik veri bilgilerinin kaydettirilmesi için vize başvuru merkezlerine gelindiğinde parmak izlerinin net ve doğru bir şekilde alınabilmesi için parmak uçlarında herhangi bir boyanın bulunmaması gereklidrir.

Oturum kartı başvurusunda bulunan kişiler, vize başvuru merkezlerinde şahsen bulunmak zorundadır. 6 yaşından küçük olan çocuklar da vize başvuru merkezlerine gelmelidir. Fakat parmak izi ve dijital imzaları gerekli değildir. Başvuru sahipleri tüm orijinal evraklarının tekli olarak renkli fotokopilerini de getirmelidir. Bunlar; destekleyici belgeler ve pasaport sayfalarıdır. Tüm belgeler A4 formatında olmalıdır.

Fotoğraf
Danimarka aile birleşimi vize başvurularında kullanılacak fotoğraflar Danimarka Konsolosluğunun belirlediği standartlarda olmalıdır, Danimarka vize başvuru sahibinin güncel halini temsil eden, maksimum son 3 ay içerisinde çekilmiş, arka fonu beyaz ve kişinin pasaportunda bulunan daha önce almış olduğu herhangi bir vize işleminde kullanılmamış olmalıdır.

Pasaport
Danimarka aile, akraba, arkadaş ziyareti vizesi başvuruları için kullanılacak pasaportlar, son 10 yıl içerisinde çıkarılmış, ziyaretçinin Danimarka seyahati dönüşü sonrası en az 6 ay geçerliliği olan ve vize basım işlemlerinin gerçekleşebilmesi için yan yana en az 2 boş sayfası bulunan, deforme olmamış olmalıdır.

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
Danimarka Aile Birleşimi Vize işlemlerinde bulunacak kişi adına güncel tarihli, aile ve ikamet etmekte olduğu adres bilgilerini içerecek şekilde düzenlenmiş tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ön ve arka yüz bilgilerini gösterir nüfus cüzdanı fotokopisi.

Uluslararası Evlenme Kayıt Örneği 
Yabancı uyruklu eşin bilgilerini içermelidir.

Muvafakatname
Kişi 18 yaşından küçük ise, anne baba onaylı, orijinal belge

Danimarka doğum belgesi
Danimarka vatandaşı eş daha önceden Türk vatandaşlığı bulunmuyor ise 

Boşanma kararı ve Boşanma ilanı
Daha önce evlilik yapmış kişiler; yapmış oldukları evliliklerinin boşanma kararı ve boşanma ilanının tercümeleri.

Oturma İzni, Pasaport, Kimlik Kartı
Danimarka’daki eşe ait oturma izni, Kişinin Danimarka pasaportu ve kimlik kartının fotokopisi

Dil bilindiğine dair belgeler
Basit ve yeterli seviye de dil bilindiğine dair belgeler (diploma, dil sınavı sertifikaları vb.)

Her iki eşe ait uluslararası doğum kayıt örneği 
Danimarka`da evlilik yapmak için vize müracaatında bulunacak kişiler aşağıdaki evrakları başvurularına ek olarak organize etmelidir:

Uluslararası evlenme ehliyet belgesi (Her iki eşe ait) veya Danimarka evlendirme dairesinden alınmış evlilik kaydı belgesi.

Önemli Not:

Danimarka Konsolosluğu, gerek görmesi halinde ek evrak talep edebilirken yine bu belgelerin tercümesini de isteyebilir.
 
Danimarka Konsolosluğu, Danimarka aile birleşimi vize işlemlerinde yukarıda bulunan belgelerin orijinal ve fotokopi olarak ibraz edilmesini talep eder.
 
Danimarka Konsolosluğu, gerek görmesi halinde daha önceki eşlerin boşanma kararı ve ilanının evraklar arasında bulunmasını istediği gibi yine eski eşlerin olması halinde ölüm kayıtlarını da evraklar arasında görmek isteyebilir.

 

 

Yükleniyor...
Telefon