Konya

Telefon

+90 (332) 225 43 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Danimarka Vize Merkezi, Konya

Konya ilimiz ve ilçelerinden İzlanda ve Danimarka vizesine başvuru yapacak Türk vatandaşları ve oturum izni olan yabancılar için Danimarka Vize Merkezi, Konya şubemiz hizmet vermektedir. Vize işlemlerinize dair tüm adımların titizlikle yürütüldüğü ofisimiz aracılığıyla aktarılan sayfamızda Danimarka vize işlemlerine dair detaylara erişebilirsiniz. Daha fazla soru ve danışmanlık için ise uzmanlarımıza ulaşarak hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Danimarka Vize Merkezi Konya Başvuru İşlemleri

Danimarka vizesi işlemlerini Vize Merkezi aracılığıyla gerçekleştirmek isteyen kişiler Konya, Denizli, Uşak, Burdur, Muğla, Aksaray, Isparta, Niğde, Karaman, Nevşehir, Mersin illeri kapsamında da Konya ofisimizle gerçekleştirebilmektedir. Detaylı bilgi ve danışmanlık için çağrı merkezimizi +90 (332) 225 43 91 arayabilir taleplerinizi iletebilirsiniz.

Danimarka Vize Merkezi Konya Çalışma Saatleri

Vize Merkezi Konya ofisimizin çalışma saatleri

 • Pazartesi, Cuma: 08.30 - 18.30
 • Cumartesi: 10.00 - 14.00

Ofislerimizi çalışma saatleri içerisinde randevu almadan da ziyaret edebilirsiniz.

Danimarka Vizesi Başvuru Adımları

 • Danimarka Vize Merkezi, Konya ofisimizi arayarak bilgilendirme maili talep edin.
 • Bilgi e-mailinde ülke uzmanınızın belirttiği vize evraklarını hazırlayın.
 • Hazırlamış olduğunuz Danimarka vizesi evraklarını kargo, kurye ile veya şahsen Konya ofisimize ulaştırın.
 • Uzmanınızın sizin için aldığı randevu tarihinde biyometrik verilerinizi beyan edin.
 • Konya Vize Merkezi temsilcinizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu şahsen/kurye ile teslim alın.
 • Konya Danimarka Schengen Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  Danimarka’ya yapılacak kısa süreli seyahatleriniz için turistik, aile ve arkadaş ziyareti vizesi ya da ticari vize kategorilerinden birine başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvuru formunda belirlediğiniz vize türü dikkate alınacak ve evraklarınızda bu kapsamda incelenecektir.

  Vize işlemlerinde sunulan evraklar kişiye özgüdür. Her ne kadar genel evraklar aynı olsa da mesleki, kişisel, mali farklılıklar evraklarınızın da farklı olmasına sebep olacaktır. Bu nedenle Konya ofisi Danimarka uzmanlarımıza ulaşarak şahsınıza ait vize evrak listenizi öğreniniz.

  Danimarka vizesi evrakları güncel tarihli olmalıdır. Güncel olmayan evraklar eksik evrak olarak değerlendirilmektedir. Vize başvurunuzun inceleme aşamasına geçmesi evraklarınızın eksiksiz ve teyit edilebilir olması ile mümkündür.

  Danimarka kısa süreli vize evrakları için ilgili sayfadan bilgi edinebilirsiniz. Danimarka vizesi gerekli evraklar sayfasını ziyaret etmek için tıklayın.

  Pasaport

  Danimarka vizesi ya da Danimarka Schengen vize başvurusunda kullanacağınız pasaportun 10 yıldan eski olmaması gerekmektedir. Ayrıca pasaport bilgileri ile nüfus cüzdanı ve nüfus cüzdanı örneğinin tüm bilgileri örtüşür nitelikte olmalıdır. (isim değişikliği, soy isim eklenmesi ya da değişikliği gibi) Ayrıca vize başvurusunda kullanılacak pasaportunuzun 2 sayfası boş ve seyahatinizden sonra en az 6 ay daha geçerliliği olmalıdır.

  Biyometrik Fotoğraf

  Biyometrik fotoğraflarınız ise güncel olmalı e az 6 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır. Ayrıca daha önce aldığınız Schengen vizelerinde kullanılmamış olmalıdır. Yüz detaylarınızın görüldüğü ve fonun beyaz olduğu biyometrik fotoğrafınız belirtilen ölçüleri de karşılamalıdır.

  Banka Hesap Özetleri

  Başvurunuzda sunacağınız banka hesap özetlerinizin son 3 aya ait aktif hesaplarınızı içermesi gerekir. Banka belgesi imza beyanı eklenen imzalı belge ile sunulmalıdır.

  Vize Başvuru Formu

  Danimarka vize başvuru formu işlemlerinizin en önemli evrakıdır. Belgenin doğru, açık, belgelerle teyit edilebilir nitelikte doldurulması esastır.

  Pasaport, vize başvuru formu, biyometrik fotoğraf ve banka hesap dökümleri haricindeki belgeler vize türü ve kişinin özelliklerine göre şekillenmektedir.

  Vize Talep Dilekçesi

  Konya’dan Danimarka vize başvurusu için uzmanlarımıza ileteceğiniz dilekçe, şirketinizin izin yazısı, görev yazısının belirtilen tüm seyahat tarih aralığı ile aynı olduğundan da emin olmanız gerekir.

  Biyometrik Veri Kaydı

  Danimarka vizesine Vize Merkezi Konya’dan yapacağınız başvurularda biyometrik verilerinizi beyan etmiş olsanız dahi yeniden beyan etmeniz talep edilebilir.

  Davetiye

  Danimarka’da bulunan aile bireyinizden ya da bir tanıdığınızdan davetiye gelmişse Danimarka aile, akraba, arkadaş ziyareti vize türünde başvuru yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

  Konya Başvurularında Danimarka Vizesi Kaç Günde Çıkar?

  Konya ofisimizden yapacağınız Danimarka vizesi başvurularınız ortalama 15 iş günü arasında değişen süre aralığında cevaplanmaktadır. Ancak bazı işlemler ilinizde bulunan vize işlem merkezinin dosyanızı Konsolosluğa iletimine de bağlı olacaktır. Bu nedenle verilen süreler kesinlik taşımamakla birlikte Danimarka vizesinin kaç günde cevaplanacağı tamamen Danimarka Konsolosluğu’nun inisiyatifindedir.

  Danimarka Schengen vizesi başvuruları için en erken başvuru süresi 3 ay; en geç süre ise 1 aydır.

  Konya Danimarka Vize Ücreti

  Danimarka vize ücreti daha önce de kaydettiğimiz üzer vize türüne ve süresine göre değişecektir. Turistik, ticari ve aile/arkadaş ziyareti gibi kısa süreli vizeler C tipi vize, eğitim, oturum, çalışma izni ise D tipi vize türündedir. Danimarka vize ücretinin yatırıldığına dair evrakın başvuru dosyası arasında olması gerekir. Danimarka vize ücreti harç bedeli olarak tanımlanır. Vize işlem merkezi hizmet ücreti ve danışmanlık ücretleri harici olarak hesaplanmaktadır. Danimarka güncel vize ücretlerini öğrenmek için lütfen Vize Merkezi Konya şubemize ulaşınız.

  danimarka vize merkezi konya

  Hızlı Erişim

  Hemen Başvur

  Hemen Başvur

  Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

  Whatsapp