Trabzon

Telefon/Faks

+90 (850) 460 17 50

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

trabzon@vizemerkezi.com

Danimarka Vize Merkezi, Trabzon

Trabzon Vize Merkezi

Vize Merkezi Trabzon şubesi tarafından Danimarka Schengen vize başvuruları hakkında güncel, gerekli ve detaylı bilgilerin hazırlandığı sayfamıza hoş geldiniz.

Danimarka Schengen vize başvuruları hakkında Trabzon şubesi ile iletişime geçmek için bizi arayabilirsiniz ya da trabzon@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Devamı olan sayfalarımızda başta Trabzon Beşikdüzü, Çaykara, Arsin, Of, Vakfıkebir, Şalpazarı, Sürmene, Çarşıbaşı, Dernekpazarı, Akçaabat, Tonya, Araklı, Yomra, Düzköy, Hayret ve Köprübaşı ilçeleri başta olmak üzere Bayburt, Giresun, Gümüşhane ve Rize gibi çevrede yer alan illerden gerçekleştireceğiniz Danimarka Schengen vize başvurularına dair vize başvuru formuna ve güncel evrak listelerine ulaşabilirsiniz.

Danimarka Vizesi Kimlere Gerekir? - Trabzon

Danimarka Schengen vize uygulamasında olan ülkelerden birisidir. Bu sebeple Danimarka vize başvurusu yapmak isteyen Yeşil (Hususi), Gri (Hizmet) ya da Siyah (Diplomatik) pasaportlardan birisine sahip olan vatandaşların 180 gün içerisinde 3 ayın üzerinde olmayacak seyahatlerinde vize almalarına gerek bulunmamaktadır. Daha önceki tarihlerde Schengen vize uygulamasında olan ülkelerden birisinden alınan vizeniz bulunuyorsa konaklama gün sayısı yeterliyse ve hala güncelse yeniden vize almanız gerekmemektedir. Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin Danimarka seyahatlerinden önce Schengen vizesi almaları gerekir.

Danimarka Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? Trabzon

Danimarka vize başvurusu gerçekleştirmeden önce seyahat gün sayınızı kesinleştirmeli ve seyahat amacınızı belirlemelisiniz. Vize Merkezi Trabzon şubesi tarafından hizmet verilen Danimarka vize türleri aşağıda listelenmiştir.

Danimarka vize başvuruları için talep edilecek belgelere ilgili vize başlığına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat gerekçenize göre bir vize türü belirtilmediyse ya da seyahat amacınızın hangi vize türünde bulunacağını belirleyemiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorulara yanıt alabilmek için trabzon@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz ya da +90 850 460 17 50 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Danimarka Vize Başvuru Formu Trabzon

Danimarka vize başvurusu için gerekli belge niteliği taşıyan Danimarka vize başvuru formu sitemizden kolaylıkla bulunur ve internetten doldurulur. Danimarka vize işlemlerinizin iptal olmaması için ya da uzamaması için yanlış bilgi girişi, gerçeğe aykırı bilgi girişi veya eksik bilgi girişi yapmamaya özen göstermeniz gerekmektedir. İsterseniz bilgilerinizi bu konu da deneyim sahibi olan yetkililerle paylaşarak formunuzun doldurulmasını talep edebilirsiniz.

Danimarka vize başvuru formunu görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Danimarka Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Trabzon

Belgelerinizde bir yanlışlığa rastlanılmaması halinde Danimarka vize işlemlerinin karara bağlanma süresi yaklaşık olarak 12 iş günü sürmektedir. Bu süre hatalarınızda hata olması, eksiklik olması, resmi tatiller, konsolosluk dönemsel yoğunlukları ya da konsolosluk tarafından istenecek ek belge talebi gibi sebeplerle uzayabilir. Bu gibi nedenler yüzünden seyahatlerinde sorunla karşılaşmak istemeyen vatandaşların, seyahatlerinden en az 1 ay önce Trabzon şubesi ile iletişime geçmeleri tavsiye edilmektedir. trabzon@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek ya da +90 850 460 17 50 numaralı telefonu arayarak Trabzon şubesindeki yetkililerle irtibata geçebilirsiniz.

Danimarka Vizesi Nasıl Alınır? Trabzon

Danimarka vizesine sahip olabilmek için yapılması gereken 5 aşama bulunmaktadır. Vize Merkezi Trabzon şubesi aracılığı ile Danimarka vize işlemleri için bu aşamaları sizler için aşağıda listeledik.

  • Danimarka Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Danimarka vize işlemleri için hazırlanması gerekecek belgeleri sizlerle paylaşırız. Paylaşılan belgeleri nereden ve nasıl bulacağınız konusunda sizi bilgilendiririz, belgelerinizin hazırlama işlemleri tamamlandıktan sonra kargo ile şubeye gönderebilirsiniz ya da isterseniz şubeye uğrayarak kendiniz teslim edebilirsiniz.
  • Danimarka Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Danimarka vize işlemleri için yapılması gereken ilk şart vize başvuru ücretinin ödenmesidir. Danimarka vize başvuru ücreti ise Trabzon şubesinin size sunacağı danışmanlık hizmet bedelinden, tüm harç ödemelerinden ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Vize başvuru ücretinizi Trabzon şubesinin sizinle paylaşacağı banka hesabına transfer ederek ya da şubeye uğrayarak kendiniz ödeyebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Danimarka vize başvuruları için randevu alınması gerekir. Şube görevlileri sizlerle görüşerek sizin için uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Danimarka’nın Schengen vize uygulamasında yer alması nedeniyle vize işlemleri için parmak izi verilmesi gerekir. Parmak izi verme sürecinizin sona ermesiyle yetkililer hazırlanan belgelerinizi alarak Danimarka konsolosluğuna teslim eder.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Danimarka vize süreciniz tamamlandıktan sonra pasaportunuz konsolosluktan teslim alınır. Pasaportunuzu şubeyi ziyaret ederek kendiniz alabilirsiniz ya da Trabzon şubesi yetkilileri ile görüşerek kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Danimarka Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Trabzon

Danimarka vizesi için 12 yaşının üzerindeki bireylerin ve daha önce herhangi bir Schengen vizesi için parmak izi vermeyen vatandaşların şahsen vize başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izi verme sürecinizde Trabzon şubesinin size sunacağı danışmanlık hizmet bedeli dahilinde sizi bir yetkili karşılar ve rehberlik yapar. Schengen vize uygulamasındaki ülkelerin aldığı karar ile 25 Eylül 2014 tarihinden sonra verilen parmak izleri VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi verme şartınız bulunmadan Danimarka vize işlemlerinize başlayabilir.

Bilmeniz gereken başka bir durum ise Danimarka konsolosluk çalışanları sizi gerek gördüğünde konsolosluğa birebir görüşmeye davet edebilirler. Bu Danimarka konsolosluk yetkilileri tarafından sürekli yapılan bir uygulama olmayıp nadiren yaptığı bir durumdur.

Danimarka Vize Merkezi Trabzon İletişim

Vize Merkezi Personel

Danimarka ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 32301