Çorlu

Telefon/Faks

+90 (850) 460 15 30

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

corlu@vizemerkezi.com

Danimarka Vize Merkezi, Çorlu

Çorlu Vize Merkezi

Vize Merkezi Çorlu şubesi aracılığı Danimarka Schengen vize başvurularına dair gerekli ve güncel bilgilerin iletildiği sayfamıza hoş geldiniz.

Danimarka Schengen vize işlemlerine dair Vize Merkezi Çorlu şubesinde bulunan yetkililerle görüşmek için bizi arayabilir ya da corlu@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Devamı olan sayfalarımızda başta Tekirdağ Çorlu, Malkara, Ergene, Muratlı, Saray, Kapaklı, Şarköy, Marmaraereğlisi, Süleymanpaşa ve Hayrabolu ilçelerimiz başta olmak üzere Çanakkale, Edirne ve Kırklareli gibi çevrede yer alan illerimizden yapılması istenen Danimarka Schengen vize başvurularına dair vize başvuru formuna ve gerekli belge listelerine ulaşabilirsiniz.

Danimarka Vizesi Kimlere Gerekir? Çorlu

Danimarka Schengen vize uygulamasında bulunan 26 ülkeden birisidir. Bu nedenle Danimarka seyahati yapmak isteyen Siyah (Diplomatik), Yeşil (Hususi) ya da Gri (Hizmet) pasaportlarından birisine sahip olan vatandaşların 6 ay içerisinde 3 ayı geçmeyecek seyahatlerinde vize almalarına gerek bulunmamaktadır. Ancak Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin Danimarka seyahatlerinden önce geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Önceden Schengen vize uygulamasında bulunan bir ülkeden alınan vizeniz varsa seyahat gün sayısı yeterli ise ve güncelse yeniden vize almanıza gerek olmadan Danimarka seyahati yapabilirsiniz.

Danimarka Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? Çorlu

Danimarka vizesine başvurmadan seyahat gün sayınızı kararlaştırmanız ve seyahat amacınızı belirlemeniz gerekmektedir. Vize Merkezi Çorlu şubesi ile hizmet verilen Danimarka vize başlıkları aşağıda listelenmiştir.

Danimarka vize işlemleri için gerekli olan belge listelerine ilgili vize kategorisine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Yukarıda seyahat gerekçesine uygun vize kategorisi belirtilmediyse veya seyahat amacınızın hangi kategoride yer alacağına karar veremiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorulara yanıt alabilmek için corlu@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilir ya da isterseniz +90 282 255 50 37 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Danimarka Vize Başvuru Formu Çorlu

Danimarka seyahati için en gerekli belge olan Danimarka vize başvuru formu, sitemizden kolaylıkla bulunur ve internet üzerinden doldurulur. Seyahatinizin iptal olmaması için ya da seyahat işlemlerinizin uzamaması için yanlış bilgi girişi, eksik bilgi girişi ya da gerçeğe aykırı bilgi girişi yapmamaya dikkat etmelisiniz. Dilerseniz bu konuda uzman olan yetkililer sizlerden gelecek olan bilgiler sayesinde formunuzu doldurarak sizin için hazır hale getirir.

Danimarka vize başvuru formu için buraya tıklayabilirsiniz.

Danimarka Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Çorlu

Belgelerinizde bir hataya ya da eksikliğe rastlanmaması halinde Danimarka Schengen vize işlemlerinin karara bağlanma süresi ortalama olarak 12 iş günüdür. Bu süre Danimarka resmi tatilleri, Danimarka konsolosluk yetkilileri tarafından istenebilecek ek belge talebi ya da Danimarka konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Danimarka seyahatinde herhangi bir aksaklık yaşamak istemeyen vatandaşların seyahatlerinden en az 1 ay önce Çorlu şubesindeki yetkililerle görüşme yapması tavsiye edilmektedir.

+90 282 255 50 37 numaralı telefonu arayarak veya corlu@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek Çorlu şubesindeki yetkililerle görüşebilirsiniz.

Danimarka Vizesi Nasıl Alınır? Çorlu

Danimarka Schengen vizesine sahip olabilmek için 5 aşama söz konusudur. Vize Merkezi Çorlu şubesi aracılığı ile Danimarka vize işlemleri için söz konusu olan bu aşamaları sizler için aşağıda listeledik.

  • Danimarka Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Danimarka konsolosluk yetkililerinin seyahatiniz için sizden talep edeceği belgelerin listesini sizlere sunarız. Sunduğumuz bu belgelerin hazırlama aşamasında hangi belgeyi nasıl ve nereden temin edeceğiniz hakkında sizi bilgilendiririz. Belgelerinizin hazırlama süreci tamamlanınca, kargo yolu ile ya da ofise gelerek kendiniz teslim ettiğiniz belgeleriniz, uzmanlar tarafından dikkatlice incelenir. İncelenen belgelerinizde hatalı belge ya da eksik belge olması durumunda aranarak bilgilendirilebilirsiniz.
  • Danimarka Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Danimarka Schengen vize işlemlerinizin işleme alınması için öncelikle başvuru ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Danimarka vize başvuru ücreti Çorlu şubesinin size sunacağı danışmanlık hizmet bedelinden, tüm harç işlem ücretlerinden ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Vize başvuru ücretinizi bizlerden talep edeceğiniz banka hesabımıza göndererek ya da Çorlu şubesine uğrayarak kendiniz ödeyebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Danimarka vize işlemleri randevu esasına dayanmaktadır. Randevu işleminiz için yetkililer sizlerle görüşerek sizin için en uygun zamana randevunuzu alır ve seyahat planlamanızı yapar.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Danimarka Schengen vize başvuruları için parmak izi verme zorunluluğu bulunmaktadır. Parmak izi verme süreciniz tamamlanınca yetkililer dosyalarınızı Danimarka konsolosluk görevlilerine teslim eder.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Danimarka konsolosluk yetkililerince vize işlemlerinizin sonlanması ile birlikte pasaportunuz konsolosluktan teslim alınır. Pasaportunuzu Çorlu şubesi yetkilileri ile görüşerek kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz ya da Çorlu şubesine uğrayarak kendiniz teslim alabilirsiniz.

Danimarka Vizesine Şahsen Başvurmak Gerekir Mi? Çorlu

Schengen vize uygulamasına taraf olması nedeniyle Danimarka vizesi almak isteyen 12 yaşının üzerindeki bireylerin ve daha önce Schengen vize ayrımında yer alan ülkelerin birinden alınan bir vizesi olmayan vatandaşların başvuru merkezine giderek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izi verme işlemleriniz için Çorlu şubesinin size sunacağı danışmanlık hizmet bedeli kapsamında sizi bir yetkili karşılayarak rehberlik yapar. 26 Schengen vize uygulamasına taraf olan ülkelerin aldığı karar ile 25 Eylül 2014 tarihinden sonra verilmiş olan parmak izleri ortak bilgi sistemi adı verilen VIS sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek olmadan Danimarka vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Danimarka vize işlemleri için bilmeniz gereken bir diğer konu konsolosluk görevlileri sizi gerek gördüklerinde yüzyüze görüşmeye davet edebilir. Bu durum Danimarka konsolosluğunun sürekli yaptığı bir uygulama olmayıp nadir yaptığı bir olaydır.

Danimarka Vize Merkezi Çorlu Ofisi

Vize Merkezi Personel

Danimarka ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 32836