Grönland ve Foreo Adaları vizesi

Grönland ve Foreo Adaları vizesi

Danimarka ülkesine bağlı olan özerk bölge Grönland ve Foreo Adaları için de sorumlu Büyükelçilik ve Konsolosluk Danimarka yetkisindedir. Grönland ve Foreo Adaları Vizesi için yapılacak dosya Danimarka turist vizesi ile aynı prosedürü içermektedir.

Grönland ve Faroe Adaları vizesi ile ilgili gerekli evraklar ve başvuru detayları gibi ayrıntıları özetlediğimiz sayfamızdan bilgi alabilir. Daha fazlası için ise Vize Merkezi ülke uzmanlarımızı arayabilirsiniz. Danimarka Grönland ve Faroe Adaları vizesi başvuru işlemleri ya da Danimarka özelindeki diğer vize türleri için uzmanlarımız her adımda size destek verecektir.

Grönland ve Faroe Adaları Vizesi Başvuru İşlemleri

Grönland ve Faroe Adaları için kısa süreli seyahatlerde vize başvuruları, konsolosluk tarafından yetkilendirilen vize işlem merkezleri tarafından gerçekleştirilmektedir.

Hemen belirtilmelidir ki bu bölge için alınan vize Danimarka Konsolosluğu tarafından Danimarka vizesi şeklinde alınmalıdır. Schengen vizesi ile Grönland ve Faroe Adalarına seyahat edilmemektedir.

Grönland ve Faroe Adaları Vizesi Başvuru Evrakları

  • Başvuru sahibi tarafından imzalanmış ve eksiksiz olarak doldurulmuş, vize başvuru formu.
  • Geçerlilik tarihi pasaport ve işlenmiş tüm sayfaların fotokopisi
  • Fotoğraf; 3.5 cm x 4.5 cm ebatlarında 2 adet biyometrik fotoğraf
  • Davet mektubu; Grönland’dan alınmış imzalı davet mektubu.
  • Nüfus Kayıt Örneği; Aile bireylerinin tamamı görünmelidir.
  • Otel ve Uçak Rezervasyonu
  • Sağlık sigortası. Seyahat süresini kapsayan en az 30.000 Euro seyahat sağlık sigortası.
  • Mali Durumu Gösteren Belgeler; son 15 gün içinde işlem yapılmış, son 3 aylık hesap hareketlerini gösteren şahsi banka hesap özeti
  • 18 yaşın altındaki bireyler için yurt dışına çıkabileceğine dair noter onaylı muvafakat.
Başvuru Sahibi Kişi Şirket Sahibi İse;

Kendi şirketinin antetli kağıdında yazılı bir dilekçe, Faaliyet Belgesi, Vergi Levhası, İmza Sirküleri, Türk Ticaret Sicil Gazetesi,

Kişi Şirket çalışanı İse;

İşvereni tarafından yazılan izin mektubu. En son 4 aylık maaş bordrosu, Sosyal Güvenlik Kurumu işe giriş bildirgesi ve Faaliyet Belgesi, Vergi Levhası, İmza Sirküleri, Ticaret Sicil Gazetesi.

Grönland ve Foreo Adaları Vizesi Ücreti

Danimarka vizesi kapsamında işlem gören Grönland ve Foreo Adaları vizesi ücreti de aynı Schengen vize türünde olduğu gibi seyahat süresine göre farklılık gösterecektir. Danimarka Konsolosluğu’na ödenen ücret vize harcı olarak alınır. Vize işlem merkezlerinden alınan hizmet bu ücretten bağımsızdır. Vize harcı ödendi belgesinin olmadığı dosyalar kabul edilmemektedir.

Olası bir vize reddi durumunda ise Konsolosluk tarafından alınan ücret iade edilmez. Bu durum bölgeye gerçekleştireceğiniz seyahatin iptali durumunda da geçerlidir.

Danimarka Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Grönland ve Foreo Adaları için başvuru yaptığınız Danimarka vizesi işlemleri ortalama 15 iş günü içinde sonuçlandırılır. Ancak Danimarka ve Türkiye’ye dair resmi tatiller, olası sistem arızaları ya da dosya yoğunluğu sebebi ile bu süreç uzayabilir. Aile birleşimi, öğrenci vizesi gibi vize türlerinde vize süreci daha da uzun olabilmektedir.

Danimarka Grönland ve Foreo Adaları Vizesi işlemleri için uzmanlarımızı arayabilir ve danışmanlığımızda kolayca işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Danimarka Vize Merkezi İstanbul Ofisi

Danimarka ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Danimarka için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp