Danimarka Ticari Vize

Danimarka Ticari Vize

Danimarka Schengen vizesi evrakları güncel koşullara göre değişiklik gösterebilmektedir. Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak Danimarka Ticari Vizesi güncel evrak listesi isteyiniz. Danimarka ticari vize güncel evrak listesi e-posta adresinize gönderilecektir. Doğru evraklarla eksiksiz bir vize başvurusu yapmak için lütfen temsilcilerimizi arayın.

Türkiye ve Danimarka arasında 2016 yılına ait veriler incelendiğinde toplam ticaret hacmi ikili ticari hacmi 1,85 milyar ABD Dolarını bulmuştur. Bu toplam içinde ihracatın payı 947 milyon ABD Doları iken ithalat 910 milyon ABD Doları’nı bulmuştur. Danimarka’ya daha çok tekstil ürünleri, kara ulaşım araçları, taş kömürü ve akaryakıt ile elektrikli makinalar ihraç ediyoruz, ithalatımız ise demir-çelik, ilaç, makina, enerji üreten makinalar, organik kimyasal ürünler üzerinden gerçekleşiyor. Yaklaşık 4 bin Türk firması Danimarka ile ticaret yaparken 500’ü aşkın Danimarka firması Türkiye’de faaliyet gösteriyor. 2002-2016 döneminde Türk firmaları Danimarka’da 24 milyon ABD Doları yatırım gerçekleştirdiler.

Danimarka ticari vize başvurusunu Vize Merkezi danışmanlığında yapabilirsiniz. Telefonla bize ulaşmanızın ardından size gerekli evraklar listesini e-posta aracılığıyla gönderiyor olacağız. Evraklarınızı hazırlayıp posta yoluyla bize ulaştırabilirsiniz. Pasaportunuzda daha önce alınmış parmak iziniz bulunuyorsa ofise gelmeden posta aracılığıyla başvurunuzu sizin adınıza biz yaparak evrak kabul randevunuzu alıyor olacağız. Evraklar bize ulaşmadan hiçbir ücret talep etmediğimizi de belirtmek isteriz. Vize Merkezi ticari vize başvurunuzu güvenle yapabilmeniz için daima yanınızda olacaktır. Evraklarınız eksiksiz olsa da son karar mercii Danimarka Konsolosluğu olduğundan ek evrak talebinde bulunabilir veya sizi mülakat için Konsolosluğa davet edebilir.

Danimarka Ticari Vize Başvurusu

Danimarka ticari vize kısa süreli olarak verilen Schengen vizelerinden biridir. Danimarka ticari vize başvurusu Vize Merkezi aracılığıyla yapılabilir, hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Alanında uzman ülke temsilcileri vize başvuru dosyanızı hazırlarken size danışmanlık yapacaktır. Bu hususta unutulmaması gereken tek şey; konu vize başvuru dosyasının eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanması gerektiğidir.

Danimarka için ticari vize başvurusu yaparken şirket adına bir ziyaret gerçekleştirilecekse, şirket sahibinden izin yazısı alınması gereklidir. Şirket sahibinin yazacağı dilekçede ise Danimarka’ya seyahat edecek olan personelin şirketten izinli olduğu tarihlerinin belirtilmesi ve aynı zamanda söz konusu personelin Türkiye’deki işine devam edeceğinin mutlaka altını çizmesi gerekir. Dilekçenin ayrıca kaşeli ve ıslak imzalı olmasına özen gösterilmelidir.

Ticari vize başvurusu şirket sahibi olarak yapılacak ise şirketin antetli kağıdına Danimarka Konsolosluğu’na hitaben olacak şekilde, ziyaret tarihlerini ve ziyaret gerekçesini belirtir bir dilekçe yazılması uygun olacaktır.

Danimarka ticari vizesini değerlendirecek ve karar verecek tek yetkili kurum Danimarka Konsolosluğu ve Danimarka Büyükelçiliği’dir. Konsolosluk/ veya büyükelçilik gerekli gördüğü durumlarda müracaat eden kişiyi mülakata çağırabilir.

Danimarka için ticari vize için başvuru dosyanızda bulunması gereken pasaportunuzun da uygun koşulları taşıması şartı bulunmaktadır. Öncelikle pasaportunuz seyahatinizin bitme tarihinden sonra en az 3 ay daha geçerli olmak zorunda. 10 yıldan eski olmaması gereken pasaportunuza vize basılabilmesi adına en az 2 adet boş sayfasının da bulunması gereklidir. Pasaportunuz gerekli özelliklere uymuyorsa Danimarka Konsolosluğu/Büyükelçiliği başvurunun yeni pasaportla tekrarlanmasını talep edebilir.

Danimarka ticari vize başvurusu için başvuru dosyanızda bulunması gereken evraklardan biri de davetiyedir. Danimarka’da bulunacağınız süre zarfında sizi ağırlayacak ve davet eden firmanın bilgilerinin belirtilen davetiye mektubunda bulunması gerekmektedir. Davetiyede Danimarkalı firmaya ait iletişim bilgileri, ziyaretinizin amacı, yakınlık dereceniz, seyahat tarih aralıkları, seyahat masrafları ile nerede kalınacağı bilgilerinin ayrıntılı olarak yazılmış olması gereklidir.

Danimarka Ticari Vize için Gerekli Evraklar

 • Şirketin antetli kağıdına Danimarka Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış İngilizce vize talep dilekçesi.
 • Pasaport. Seyahat sonrası en az 3 ay geçerliliği olan pasaport.
 • Kimlik fotokopisi
 • Seyahat Sağlık Sigortası; 30 bin Euro teminatlı ve orijinal poliçe
 • 2 adet Biyometrik fotoğraf; 35x45 mm ölçülerinde, son 3 ay içerisinde çekilmiş ve pasaportunuzda hiç kullanılmamış
 • Ticari Davetiye (Danimarka'daki firmadan gelecek olan davetiye mail ya da faks olabilir, içeriğinde 3 ana madde belirtilmelidir.)
 • Davet eden firmanın antetli kağıdına yazılmalıdır. Davet edilen firmanın ünvanı, adresi, telefon numaraları, belirtilmelidir.
 • Davet edilen kişi/kişilerin pasaportundaki kişisel bilgiler, mesleki görevi, seyahatin sponsoru ve konaklama bilgileri
 • Talep edilen vizenin başlangıç-bitiş tarihleri ve birden çok seyahat olacaksa tarih aralığı belirtilmelidir
 • Fuar ve sergi ziyareti ise giriş bileti, katılımla ilgili belgeler veya fuar standına ilişkin belge.
 • Son 3 ay içinde bağlı bulunduğunuz ilin Ticaret Odasından çalıştığınız şirket adına düzenlenmiş orijinal Faaliyet Belgesi.
 • Pasaportlarında daha önce Schengen vizesi olan başvuru sahipleri Faaliyet belgesinin fotokopisini kullanabilirler.
 • Çalıştığınız şirkete ait  bilgilerin yer aldığı Ticaret Sicil Gazetesinin fotokopisi.
 • Şirketin Kuruluş, sermaye artırımı, adres değişikliği oldu ise, bunlardan sonra, son hali belirten Ticaret Sicil Gazetesi.
 • Vergi Levhası fotokopisi. Bulunduğumuz yıldan bir eski yıla ait olmalı.
 • Şirket adına imza atma yetkisi olan kişilere ait imza sirkülerinin fotokopisi.
 • SGK veya BAĞ-KUR Hizmet Dökümü
 • Şirketinizin son 3 aya ait Banka Hesap Cüzdanı veya  Banka Hesap Dökümü
 • Dilekçenizde masrafları üstlenen kişi veya kurum kim ise banka hesabı ona ait olup içerisinde en az 35.000 TL bakiye bulunmalıdır. Tek Kalemde yüklü miktar yatırımlar gelir kaynağı ispatlanamama durumunda vize başvurunuzda sorun teşkil edebilmektedir.
 • Hesap dökümü alınmış ise bankadan kaşeli, ıslak imzalı ve banka memurunun imza sirküleri de eklenmelidir.
 • Varsa Kira Gelirleri fotokopisi, Tapu fotokopisi, Araç Ruhsatı fotokopisi
 • Uçak rezervasyonu. Danimarka'da gitmek istediğiniz şehrin adına (ve ya bu şehre en yakın havalimanına)  düzenlenmiş uçak biletleriniz.
 • Otel rezervasyonu. Ülkede (gidecekseniz diğer şehirler için) konaklayacağınız otellere ait rezervasyonlarınız.

Kişi şirket çalışanı ise yukarıdaki belgelere ek olarak hazırlaması gereken belgeler

 1. Danimarka seyahatine gidecek kişinin SGK İşe Giriş Bildirgesi.
 2. Danimarka seyahatine gidecek kişinin son 3 aylık Maaş Bordrolarının orijinalleri (Islak imzalı ve kaşeli olacaklar)

Danimarka Ticari Vizesi Vize Merkezi Aracılığıyla Nasıl Alınır?

Danimarka ticari vizesi VM aracılığıyla nasıl alınır sorunuzun cevabı olarak yapmanız gereken belli başlı adımlar vardır. Danimarka vizesi alırken sıkıntısız bir vize süreci yaşamak istiyorsanız temsilcilerimizden profesyonel destek alabilirsiniz.

İlk olarak çağrı merkezimizi arayıp başvuru yapmak istediğiniz vize türüne ilişkin hazırlanması gereken vize evraklarını istemektir. Temsilcilerimiz statünüze ve durumunuza göre tarafınıza mail yoluyla bir evrak listesi iletecek ve sizden listedeki belgeleri eksiksiz ve doğru şekilde hazırlamanızı isteyecektir.

Danimarka vize başvurusu yapmak için yapılması gereken ikinci şey, temsilcimizin ilettiği listedeki evrakları eksiksiz ve doğru bilgi içerir şekilde hazırlayıp tarafımıza göndermenizdir. İster size en yakın şubemize gelerek, ister kargo yoluyla evrakları bize teslim edebilirsiniz.

Danimarka vize başvurusu olarak, evrakların hazırlanmasının ardından onayınız doğrultusunda vize randevunuz alınır, randevu gün ve saati netleştirilmektedir. Randevu günü geldiğinde ise temsilcimiz vize randevunuzda size eşlik edecektir.

Tüm bu işlemlerin ardından konsolosluğun onay ya da ret kararı beklenir. Verilen kararda merkezimizin hiçbir yetkisi bulunmamaktadır. Vize Merkezi olarak yalnızca sürecinizi profesyonel anlamda yönetmek ve vize başvurunuzun olumlu sonuçlanabilmesi adına elimizden geleni yapmak için size destek olmaktayız. Onay ya da ret kararı tamamen konsolosluğun inisiyatifindedir.

Konsolosluk kararı açıklandıktan sonra pasaportunuz yetkililerimizce teslim alınıp tarafınıza ulaştırılacak, onay ya da ret durumu tarafınıza bilgilendirilecektir. Schengen vizesi alırken profesyonel destek almanız yararınıza olacaktır. Danimarka ticari vizesi VM aracılığıyla nasıl alınır sorusunu sizler için yanıtladık. Siz de profesyonel destek almak ve olumlu bir vize sonucu için ülke uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Danimarka Vize Merkezi İstanbul Ofisi

Danimarka ile ilgili sizden gelen sorular

7 sorudan en popüler 7 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Danimarka ticari vize ile Almanya'ya gitmek
  O.G, 01 Haz 2022, 17:28

  Merhabalar, Daha önceden alınmış Danimarka’dan alınmış Schengen vizem mevcut Lakin pandemi sürecinde Danimarka'ya hiç giriş yapamadım. Vizem 3 yıl çok giriş Önümüzdeki hafta Almanya'ya seyahat edeceğim. Danimarka ticari vize ile Almanya'ya gitmek sorun yaratır mı? Sınırdan dönebileceğim söylendi. Sorun yaşamamak adına Almanya'dan Vize başvurusunu yapmam gerekir? Bilgi alabilir miyim? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Danimarka ticari davetiyem var ailemi de götürebilir miyim?
  H.F, 01 Haz 2022, 17:14

  Merhabalar, Danimarka’dan bir firmadan ticari bir davetiyem geldi vize başvurusu yapacağım. Fakat eşimi de yanımda götürmek istiyorum. Danimarka ticari davetiyem var ailemi de götürebilir miyim? Bu davet her ikimiz için kullanılabilir mi? Eşim ev hanımı Yanımda götürmek istiyorum başvuru esnasında başvuruya gelmemize gerek var mı daha önce 2018 yılında Almanya'dan vermiş olduğumuz bir parmak izimiz mevcut şahsen başvuru ya gelmemize gerek var mı bilgi alabilir miyim? Teşekkürler kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Danimarka'dan ev aldım ticari vize nasıl alırım?
  H.Y, 01 Haz 2022, 17:05

  Merhabalar, Danimarka ya ticari amaçlı bir seyahat planım var yaklaşık 1 buçuk ay sonra seyahat edeceğim. Danimarka’dan ev aldım ticari vize nasıl alırım? Ben vizeyi uzun süreli istiyorum. Daha önceden alınmış birçok vizem mevcut ve en son aldığım vizem 1 yıllık ev alma sebebim ile daha uzun vize alma durumum olur mu? Ayrıca parmak izi daha önce vermiştim şahsen gelmem gerekir mi başvuruya? Bilgi alabilir miyim, teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Danimarka turistik vize harcı nereye yatırılır?
  G.K, 27 May 2022, 17:50

  Merhabalar, Danimarka’ya Turistik bir seyahat planım var. Gerekli dökümanları hazırladım tarafınıza ileteceğim. Fakat anlamadığım şey şu Danimarka turistik vize harcı nereye yatırılır? Ve ne kadar yatırmam gerekecek bana bu konuda bilgi verirseniz evraklarımı tarafınıza ulaştırmak istiyorum. Ayrıca devlet memuruyum ve kurumdan ne gibi belgeler temin etmem gerekiyor? Cevap için şimdiden teşekkür eder güzel çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Acil Danimarka turistik vize nasıl alabilirim?
  G.Ş, 27 May 2022, 17:02

  Merhabalar, Danimarka’ya yaklaşık 15gün sonra turistik bir seyahat planım var. Fakat başvuru merkezi bu tarihe vizemin yetişmeyeceğini ve seyahatimi ertelemem gerektiğini tarafıma iletti. Acil Danimarka turistik vize nasıl alabilirim? Başvurumu sizden danışmanlık alma durumumda 15 gün içerisinde çıkarma şansım olur mu? Benim 15 gün sonra 4 gün bir seyahatim olacak ve ondan sonra müsait bir tarihim yok. Yani seyahatimi ertelemem mümkün değil bana nasıl yardımcı olabilirsiniz? Bilgi ve danışmanlık rica ediyorum, teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Danimarka ticari davetiye
  Y.K, 24 Nis 2020, 20:43

  Merhabalar, İstanbul’da bir şirkette satın alma sorumlusu olarak çalışmaktayım. Bir iş toplantısı için önümüzdeki ay ortasında Danimarka’ya seyahat planlamaktayım. Danimarka ticari davetiye almam gerektiğini öğrendim. Danimarka’daki şirketten alacağım davetiye nasıl olması gerekir? Davetiye ile birlikte almam gereken başka bir belge var mı? Aynı zamanda çalıştığım firmadan hangi belgeleri temin etmem gerekir? Bilgi alabilir miyim? Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Danimarka ticari vize
  C.S, 23 Nis 2020, 16:47

  Selamlar, Ortalama 3 senedir bir tekstil firmasında genel müdür olarak çalışmaktayım. Bir iş toplantısı için Danimarka ticari vize başvurusu yapmam gerektiğini öğrendim. Danışmanlık almak istiyorum. Vize başvurusunda Danimarka’daki şirketten hangi belgeleri istemem gerekiyor? Ne kadar süreli vize alabilirim? Ve vize işlem süresi kaç gün sürer? Bilgi alabilir? Şimdiden teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Danimarka için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp