Danimarka Ticari Vize

Danimarka Schengen vizesi evrakları güncel koşullara göre değişiklik gösterebilmektedir. Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak Danimarka Ticari Vizesi güncel evrak listesi isteyiniz. Danimarka ticari vize güncel evrak listesi e-posta adresinize gönderilecektir. Doğru evraklarla eksiksiz bir vize başvurusu yapmak için lütfen temsilcilerimizi arayın.

Türkiye ve Danimarka arasında 2016 yılına ait veriler incelendiğinde toplam ticaret hacmi ikili ticari hacmi 1,85 milyar ABD Dolarını bulmuştur. Bu toplam içinde ihracatın payı 947 milyon ABD Doları iken ithalat 910 milyon ABD Doları’nı bulmuştur. Danimarka’ya daha çok tekstil ürünleri, kara ulaşım araçları, taş kömürü ve akaryakıt ile elektrikli makinalar ihraç ediyoruz, ithalatımız ise demir-çelik, ilaç, makina, enerji üreten makinalar, organik kimyasal ürünler üzerinden gerçekleşiyor. Yaklaşık 4 bin Türk firması Danimarka ile ticaret yaparken 500’ü aşkın Danimarka firması Türkiye’de faaliyet gösteriyor. 2002-2016 döneminde Türk firmaları Danimarka’da 24 milyon ABD Doları yatırım gerçekleştirdiler.

Danimarka ticari vizesi kısa süreli verilen Schengen vizelerinden bir tanesidir. Danimarka ticari vizesi başvurusunu Vize Merkezi aracılığıyla yapabilirsiniz. Konusunda uzman ülke sorumluları vize başvuru dosyanızı hazırlarken size danışmanlık sunacaklardır. Unutulmaması gereken konu vize başvuru dosyasının eksiksiz hazırlanması gerekliliğidir.

Danimarka ticari vizesi başvurusu yaparken şirket adına bir ziyaret gerçekleştiriyorsanız şirket sahibinden izin yazısı almanız gerekir. Şirket sahibinin yazacağı dilekçede Danimarka’ya seyahat edecek personelin şirketten izinli olduğu tarihleri belirtmesi ve söz konusu personelin Türkiye’deki işine devam edeceğinin altını çizmesi gerekir. Dilekçenin ayrıca kaşeli ve ıslak imzalı olmasına özen gösterilmesini öneriyoruz..

Ticari vize başvurusu şirket sahibi olarak yapılacaksa şirketin antetli kağıdına Danimarka Konsolosluğu’na hitaben ziyaret tarihlerini ve gerekçesini belirtir bir dilekçe yazılması uygun olacaktır.

Danimarka ticari vizesini değerlendirecek tek kurum Danimarka Konsolosluğu ve Danimarka Büyükelçiliği’dir. Konsolosluk/ veya üyükelçilik gerekli gördüğü durumlarda başvuru sahibini mülakata çağırabilir.

Danimarka Ticari Vize

Danimarka ticari vizesi için başvuru dosyanızda bulunması gereken pasaportun da uygun koşulları taşıması şartı bulunuyor. Öncelikle pasaportunuz seyahat bitim tarihinden sonra en az 3 ay geçerli olmalı. 10 yıldan eski olmaması gereken pasaportunuzda vize basılabilmesi için en az 2 adet boş sayfa bulunmalı. Pasaportunuz beklenen koşulları taşımıyorsa Danimarka Konsolosluğu/Büyükelçiliği başvurunun yeni pasaportla tekrarlanmasını isteyebilir.

Danimarka ticari vizesi için başvuruda bulunuyorsanız başvuru dosyanızda bulunması gereken evraklardan biri de davetiyedir. Danimarka’da sizi davet eden firmanın bilgilerinin söz konusu davetiye mektubunda bulunuyor olması beklenir. Davetiyede Danimarkalı firmanın iletişim bilgileri, ziyaret amacı, yakınlık derecesi, seyahat tarihleri, seyahat masrafları ve nerede kalacağı bilgilerinin ayrıntılı olarak yazılmış olması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Danimarka ticari vize başvurusunu Vize Merkezi danışmanlığında yapabilirsiniz. Telefonla bize ulaşmanızın ardından size gerekli evraklar listesini e-posta aracılığıyla gönderiyor olacağız. Evraklarınızı hazırlayıp posta yoluyla bize ulaştırabilirsiniz. Pasaportunuzda daha önce alınmış parmak iziniz bulunuyorsa ofise gelmeden posta aracılığıyla başvurunuzu sizin adınıza biz yaparak evrak kabul randevunuzu alıyor olacağız. Evraklar bize ulaşmadan hiçbir ücret talep etmediğimizi de belirtmek isteriz. Vize Merkezi ticari vize başvurunuzu güvenle yapabilmeniz için daima yanınızda olacaktır. Evraklarınız eksiksiz olsa da son karar mercii Danimarka Konsolosluğu olduğundan ek evrak talebinde bulunabilir veya sizi mülakat için Konsolosluğa davet edebilir.

Danimarka Ticari Vize için Gerekli Evraklar

 • Şirketin antetli kağıdına Danimarka Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış İngilizce vize talep dilekçesi.
 • Pasaport. Seyahat sonrası en az 3 ay geçerliliği olan pasaport.
 • Kimlik fotokopisi
 • Seyahat Sağlık Sigortası; 30 bin Euro teminatlı ve orijinal poliçe
 • 2 adet Biyometrik fotoğraf; 35x45 mm ölçülerinde, son 3 ay içerisinde çekilmiş ve pasaportunuzda hiç kullanılmamış
 • Ticari Davetiye (Danimarka'daki firmadan gelecek olan davetiye mail ya da faks olabilir, içeriğinde 3 ana madde belirtilmelidir.)
 • Davet eden firmanın antetli kağıdına yazılmalıdır. Davet edilen firmanın ünvanı, adresi, telefon numaraları, belirtilmelidir.
 • Davet edilen kişi/kişilerin pasaportundaki kişisel bilgiler, mesleki görevi, seyahatin sponsoru ve konaklama bilgileri
 • Talep edilen vizenin başlangıç-bitiş tarihleri ve birden çok seyahat olacaksa tarih aralığı belirtilmelidir
 • Fuar ve sergi ziyareti ise giriş bileti, katılımla ilgili belgeler veya fuar standına ilişkin belge.
 • Son 3 ay içinde bağlı bulunduğunuz ilin Ticaret Odasından çalıştığınız şirket adına düzenlenmiş orijinal Faaliyet Belgesi.
 • Pasaportlarında daha önce Schengen vizesi olan başvuru sahipleri Faaliyet belgesinin fotokopisini kullanabilirler.
 • Çalıştığınız şirkete ait  bilgilerin yer aldığı Ticaret Sicil Gazetesinin fotokopisi.
 • Şirketin Kuruluş, sermaye artırımı, adres değişikliği oldu ise, bunlardan sonra, son hali belirten Ticaret Sicil Gazetesi.
 • Vergi Levhası fotokopisi. Bulunduğumuz yıldan bir eski yıla ait olmalı.
 • Şirket adına imza atma yetkisi olan kişilere ait imza sirkülerinin fotokopisi.
 • SGK veya BAĞ-KUR Hizmet Dökümü
 • Şirketinizin son 3 aya ait Banka Hesap Cüzdanı veya  Banka Hesap Dökümü
 • Dilekçenizde masrafları üstlenen kişi veya kurum kim ise banka hesabı ona ait olup içerisinde en az 4000 TL bakiye bulunmalıdır
 • Hesap dökümü alınmış ise bankadan kaşeli, ıslak imzalı ve banka memurunun imza sirküleri de eklenmelidir.
 • Varsa Kira Gelirleri fotokopisi, Tapu fotokopisi, Araç Ruhsatı fotokopisi
 • Uçak rezervasyonu. Danimarka'da gitmek istediğiniz şehrin adına (ve ya bu şehre en yakın havalimanına)  düzenlenmiş uçak biletleriniz.
 • Otel rezervasyonu. Ülkede (gidecekseniz diğer şehirler için) konaklayacağınız otellere ait rezervasyonlarınız.

 Kişi şirket çalışanı ise yukarıdaki belgelere ek olarak hazırlaması gereken belgeler

 1. Danimarka seyahatine gidecek kişinin  SGK İşe Giriş Bildirgesi.
 2. Danimarka seyahatine gidecek kişinin son 3 aylık Maaş Bordrolarının orijinalleri (Islak imzalı ve kaşeli olacaklar)

 

 

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
Telefon