Danimarka Aile Birleşimi

Danimarka’da yakın akrabalarınız veya eşiniz var ise aile birleşimi sebebiyle oturma iznine başvuru yapabilirsiniz. Belirli şartların yerine getirilmesi durumunda aile birleşini oturum izninden faydalanılabilmektedir. Bu kişiler; eşler, kayıtlı partnerler, birlikte yaşayan partnerler ve 15 yaşın altındaki çocuklardır.

20 Mayıs 2012 tarihinden itibaren oturum kartlarının dijital fotoğraf, parmak izi ve dijital imza içermesi gerekmektedir. Bu şekilde oturum kartlarının kötü yönde kullanılması ve taklit edilmesine karşı güvenliği daha da artırılmıştır.

Oturum ya da çalışma izni başvuru işlemleri için biyometrik veri bilgilerinin kaydettirilmesi için vize başvuru merkezlerine gelindiğinde parmak izlerinin net ve doğru bir şekilde alınabilmesi için parmak uçlarında herhangi bir boyanın bulunmaması gereklidrir. Oturum kartı başvurusunda bulunan kişiler, vize başvuru merkezlerinde şahsen bulunmak zorundadır. 6 yaşından küçük olan çocuklar da vize başvuru merkezlerine gelmelidir. Fakat parmak izi ve dijital imzaları gerekli değildir.

Başvuru sahipleri tüm orijinal evraklarının tekli olarak renkli fotokopilerini de geterirmelidir. Bunlar; destekleyici belgeler ve pasaport sayfalarıdır. Tüm belgeler A4 formatında olmalıdır.

Danimarka Aile Birleşimi için Evraklar

 1. Vize başvuru formu. Eksiksiz olarak doldurulmuş, imzalanmış ve tarihli vize başvuru formu.
 2. Fotoğraf. 35 x 45 mm. ölçülerinde 6 aydan eski olmamak şartıyla 2 adet fotoğraf
 3. Pasaport. En az 2 boş sayfası olan geçerli birPasaportun bütün sayfalarının A4 kağıdına renkli fotokopileri. Varsa, eski pasaportların fotokopileri.
 4. Nüfus Kayıt Örneği. Son 1 ay içinde alınmış güncel nüfus kayıt örneğinin aslı ve yeminli tercüman tarafından onaylı İngilizce çevirisi.
 5. Evlilik Cüzdanının renkli fotokopisi ve yeminli tercüman tarafından onaylı İngilizce çevirisi.
 6. Çocuklar için ek dökümanlar: Eğer ebeveynler boşanmış ise, boşanma kararı ile birlikte çocukla beraber seyahat etmeyecek olan ebeveyn tarafından verilen Noter Onaylı Muvafakatname ve bu belgelerin yeminli tercüman tarafından onaylı İngilizce çevirileri.

Eş için;

 1. Vize başvuru formu. Tam ve eksiksiz bir şekilde doldurulmuş başvuru formu.
 2. Fotoğraf. Yakın bir zamanda çekilmiş beyaz zemin üzerine pasaport boyutlu (4.5 cm x 3.5 cm) 5 adet renkli fotoğraf. Fotoğrafta, başvuru sahibinin yüzü, çenesi, alnı, burnu, gözleri, kaşları ve ağzı açık bir şekilde görülebilmelidir.
 3. Pasaport. Son 10 yıl içerisinde alınmış geçerli bir pasaport ve işlenmiş bütün sayfalarının 1 adet A4 boyutlu renkli fotokopisi, varsa önceki pasaportlar ve siyah-beyaz fotokopileri.
 4. Evlilik Cüzdanının Aslı ve işlenmiş tüm sayfalarının 1 adet renkli fotokopisi ve tercüman tarafından onaylı İngilizce çevirisi.
 5. Vukuatli Nüfus Kayıt Örneğinin Asılları ve tercüman tarafından onaylı İngilizce çevirileri. Nüfus kayıt örneği anne, baba, eş, kardeş ve çocukları göstermelidir.
 6. Başvuranın normal şartlarda 9 ay içinde A2 seviyesinde bir Danimarka sınavını geçmesi gerektiği yeni bir şarttır . Başvuran ayrıca 6 ay içinde A1 seviyesinde Danimarka sınavını da geçmelidir. 

Çocuklar için;

 1. Vize başvuru formu. 1 adet doldurulmuş renkli başvuru formu.
 2. Fotoğraf. Yakın bir zamanda çekilmiş beyaz zemin üzerine pasaport boyutlu (3.5cm x 4.5cm) 5 adet renkli fotoğraf. Fotoğrafta, başvuru sahibinin yüzü, çenesi, alnı, burnu, gözleri, kaşları ve ağzı açık bir şekilde görülebilmelidir.
 3. Pasaport. Son 10 Yil içerisinde alınmış geçerli bir pasaport ve işlenmiş tüm sayfalarının 1 adet A4 boyutlu renkli fotokopisi , varsa önceki pasaportlar ve siyah-beyaz fotokopileri.
 4. Nüfus Kayıt Örneğinin Asılları ve tercüman tarafından onaylı İngilizce çevirileri . Nüfus kayıt örneği anne ,baba, eş, kardeş ve çocukları göstermelidir.
 5. Boşanmış ebeveynlerin çocukları için, boşanma kararın aslı, İngilizce çevirisi ve Türkiye'de kalan ebeveyn için Noter Onaylı Muvafakatname’nin aslı ve İngilizce çevirisi.
 6. Ebeveynler evli ise çocukları için ve Türkiye'de kalan ebeveyn tarafından verilen Noter Onaylı Muvafakatnamenin aslı ve İngilizce çevirisi .
 7. Başvuru sahibi 18 yaşın altındaysa başvuruya anne ya da babasıyla gelmelidir.

Danimarka aile birleşimi vize ücreti güncel döviz kuruna göre hesaplanmaktadır, dolayısıyla değişkenlik göstermektedir. Vize ücreti başvuru sayısına göre değişmektedir. Vize başvurusunun reddedilmesi halinde ücret iade edilmemektedir. Tüm ücretler vize başvuru merkezlerine nakit olarak yapılmaktadır.

 

 

 

 

Yükleniyor...
Telefon