Turistik Vize Dilekçe Örnekleri

Danimarka’ya turistik amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Danimarka Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. Danimarka Turistik vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir.

  • Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; Turistik bir tura katılacak kişi Danimarka Turistik vizesi talep dilekçesinde katılacağı turdan bahsetmeli ve varsa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir.
  • Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. Danimarka Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişileri Danimarka Turistik vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları tarihi, ülkeden ayrılacakları tarihi ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.
  • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. Danimarka Turistik Vize Talep Dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.
  • Danimarka Konsolosluğu’na Turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile Danimarka Turistik vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir.

İki dilekçe gerektiren durumlar

  • Danimarka Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi SGK’lı çalışan ise, kişinin çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun beyan edildiği Danimarka turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır.
  • Danimarka Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, seyahat masraflarının karşılanması için sponsora ihtiyacı olacaktır. Bu kişilerin birinci derece yakınları (anne-baba, eş, çocuk) Danimarka Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir. Sponsor olacak kişi Danimarka Turistik Vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt eden Danimarka Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır.

Aşağıda yer alan dilekçeler örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

Danimarka Turistik Vize Dilekçe ÖrneğiDanimarka Turistik Vize Dilekçe Örneği

Danimarka Vize Merkezi Şubeleri

Yükleniyor...
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6878