Edirne

Telefon

+90 (850) 460 15 32

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Danimarka Vize Merkezi, Edirne

Edirne Vize Merkezi

Vize Merkezi Edirne Ofisimize Hoş geldiniz.

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa, Danimarka vizesine Edirne’den başvuru gerçekleştirecek kişiler için hazırlanmıştır. Danimarka vizenizi kolay bir şekilde Edirne’den alabilmek için aşağıda belirtilen bilgileri dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz. İletişim bilgilerimizi kullanarak Edirne ofisimiz ile iletişime geçebilir vizenizi Edirne’den alabilmek için gerekli koşulları öğrenebilirsiniz.

Edirne, Tekirdağ, Çorlu, Babaeski, Kırklareli, Çanakkale, Keşan’dan ikamet eden vatandaşlarımızı Danimarka vize işlemlerini Vize Merkezi Edirne ofisimiz aracılığı ile yapabileceklerdir.

Detaylı bilgiler için lütfen çağrı merkezimizi arayın veya [email protected] e-posta hesabımıza yazınız. Öneri ve şikâyetlerinizi [email protected] a yazarak görüşlerinizi yetkililerimizle paylaşabilirsiniz. İlgi ve alakanız için teşekkür ediyoruz.

Danimarka vizenizi Edirne’den alabilmek için takip etmeniz gereken 5 adım

  1. Adım: Çağrı Merkezimizi arayın.
  2. Adım: Bilgi mailinde belirttiğimiz evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Hazırlamış olduğunuz evrakları ofisimize kargo, kurye veya şahsen ulaştırın.
  4. Adım: Onaylamış olduğunuz randevu saati ve tarihinde biometrik verileriniz beyan edin.
  5. Adım: Temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

Danimarka vizesi Edirne başvuruları için hazırlanması gereken evraklar hakkında

Danimarka vizesi Edirne başvuruları sırasında meslek durumunuza uygun evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Meslek durumunuza göre şekillenecek Danimarka schengen vizesi için istenen belgeleri sitemizin vize işlemleri başlığını inceleyerek öğrenebilirsiniz. Danimarka Edirne vize başvuru formunu yazdırabilir ve Edirne Danimarka vize işlem takip formu ile başvurunuzu takip edebilirsiniz.

Lütfen dikkat! Danimarka vize başvuru kabulü yapılabilmesi için Schengen vize başvuru koşullarını eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Bu sebeple eksik evraklarınızı tamamlamaya veya tamamlayamadığınız evrakların yerine alternatif olarak hangi evrakları hazırlamanız gerektiğinin bilgisine temsilcilerimizi arayarak sahip olabilirsiniz.

Ayrıca temsilcilerimiz veya Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından yeni evrak temin etmeniz talep edebilir. Başvuru sahibinden talep edilebilecek yeni evrakların tamamlanması zorunludur. Her iki koşulda da belirtilen evrakların tamamlayamamış kişilerden Danimarka Konsolosluğuna hitaben durumu anlatır bir mektup yazması talep edilebilir.

Danimarka vize başvurularınız için ofisimize yapılacak ziyaretler hakkında

Danimarka vizesine Edirne’den başvuru gerçekleştirecek kişiler, ofisimizi mesai saatleri içerisinde kendilerine uygun olan zamanda ziyaret edebileceklerdir. Yeteri kadar vakti bulunmayan başvuru sahipleri ise temsilcilerimizden randevu talep ederek zaman kaybı yaşamadan temsilcilerimizle görüşme yapabileceklerdir.

Vize Merkezi – Edirne ofisimizi;

  • Pazartesi, Cuma: 09.00 / 19.00 saatleri arasında,
  • Cumartesi günü 09.00 / 14.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Danimarka vizesi başvurularınız için Ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu almanız zorunlu değildir.

Danimarka vizesi Edirne başvuruları için alınacak randevular hakkında

Edirne’den yapılacak Danimarka vize başvuruları için randevu alınması zorunludur. Vize randevu alımı temsilcilerimizin çalışma alanı içerisindedir. Danimarka vizesi randevu işlemleri ile zaman kaybı yaşamayın ve randevu tarihi konusunda önceliklerinizi temsilcilerimizle paylaşarak randevu prosedürlerini temsilcilerimize bırakın.

Danimarka vizesine Edirne’den yapılacak başvurularda nelere dikkat edilmeli?

Başvuru için yeterli sürenizin olup olmadığını kontrol edin.

Danimarka vizesine Edirne’den yapılacak başvurularda yeteri kadar vaktinizin olup olmadığına emin olmalısınız. Danimarka vizesine Edirne’den yapacağınız başvurular için İstanbul ve Ankara’dan yapılacak başvurulara oranla daha uzun bir süreye ihtiyacınız olabilir. Danimarka Schengen vize başvuruları için en erken başvuru yapma süresi 3 aydır. Danimarka vizesine Edirne’den yapılacak başvurularda tavsiye edilen en geç süre ise 1 aydır.

Dikkat! Konsolosluk tatil günleri ve randevularda yaşanacak yoğunluk yukarıda belirtilen sürelere dâhil değildir.

Seyahat amacınıza uygun vize kategorisine başvuru yapın.

Danimarka vizesine başvuru yapmadan önce seyahat amacınızı net olarak belirleyin. Danimarka’ da bulunan aile, akraba veya arkadaşınızdan bir istek yani davet yazısı gelmiş ise Danimarka aile, akraba, arkadaş ziyareti vize kategorisine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Danimarka’da bulunan herhangi bir tanıdığınız yok ve bu ülkeye sadece turistik bir gezi amacıyla seyahat edecekseniz Danimarka turistik vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın. Danimarka’da bulunan iş ortağınızla toplantıya katılacak, fuar veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz Danimarka ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Başvuru evraklarınızı eksiksiz, tam olacak şekilde hazırlayın.

Danimarka vizenizi sorunsuz bir şekilde Edirne’den alabilmek için vize başvuru belgelerinizi mail de belirttiğimiz üzere açıklamalarını göz önünde bulundurarak hazırlayın. Eksik veya hatalı evraklarla yapacağınız vize başvurularınız kabul edilmezken, bu yüzden başvurularınızın sonuçlanma süresi gecikebilir veya başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

Seyahat tarihlerinizden emin olun

Danimarka vize başvuruları sırasında temsilcilerimize ileteceğiniz başvuru evraklarınızda belirtilen seyahat tarihlerinizden emin olunuz. Danimarka Konsolosluğuna hitaben yazılacak vize talebinizin belirtildiği dilekçe de bulunan tarihler, hotel ve uçak bileti rezervasyonlarınızda bulunan tarihler Konsolosluk tarafından vizenizin başlatılacağı tarihler olacaktır. Vize başvurunuz seyahat edeceğiniz tarihten önce sonuçlansa dahi vizeniz dilekçenizde belirtmiş olduğunuz tarihlerde başlayacaktır. Bu sebeple vizenizin başlangıç tarihinden önce Schengen bölgesine giriş yapamayacaksınız.

Hotel ve uçak bileti rezervasyonları ile vize başvurunuzu gerçekleştirin.

Danimarka vizesine satın alınmış hotel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmayınız. Vize başvurularınız için adınızın ve soyadınızın bulunduğu ön rezervasyon dokümanlarını kullanınız. Ofisimiz, satın alınmış hotel ve uçak bileti ile yapılacak vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.

Dikkat! İstisnai olarak Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından gidiş ve dönüş uçak biletini satın almanız talep edilebilir. Bu durum sadece Konsolosluk tarafından belirlenen başvuru sahiplerini ilgilendirmektedir.

İşleminiz devam ederken Konsolosluk tarafından aranabilirsiniz.

Danimarka vizesine Edirne’den başvuru gerçekleştirmiş ve işleminiz devam ederken Konsolosluk görevlileri tarafından telefon veya mail yoluyla bilgilendirilmişseniz lütfen bu durumu temsilcilerimizle paylaşmayı unutmayınız. Konsolosluk görevlileri başvuru sahiplerinin beyan ettiği bilgileri teyit etme ihtiyacı duyabilir. Bu ve benzeri durumlar temsilcilerimizden bağımsız olarak gelişir ve Konsolosluk görevlilerinin yetkisi dahilindedir.

Mülakata çağrılabilirsiniz.

Danimarka vize başvurularında mülakat uygulaması yoktur. Edirne’den Danimarka vizesine başvuru gerçekleştirecek kişiler bir mülakat uygulamasına tabi değildir. Sadece vize başvuruları sırasında biometrik verilerini beyan etmeleri gerekirken ancak Konsolosluk vize başvuru sahibini mülakata çağırma hakkına sahiptir. Bu ve benzeri durumlar başvuru sahibinin durumuna bağlı olarak istisnai olarak gerçekleşir.

Biometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz gerekebilir.

Danimarka vizesine Edirne’den yapacağınız başvurularda biometrik verilerinizi beyan etmiş olsanız dahi biometrik verilerinizi tekrardan beyan etmeniz talep edilebilir. Bu ve benzeri durumlarla istisnai olarak karşılaşılabilirken parmak izi beyanınız bir takım nedenlerle okunamayabilir. Biometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz talep edilirse bu işlemi tamamlamanız zorunludur.

Danimarka Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Edirne’den yapacağınız Danimarka vize başvurularınız 7 ila 10 iş günü arasında değişen süre aralığında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir ve bir kesinlik taşımamaktadır. Yabancı pasaportla yapılan başvurular belirtilmekte olan bu sürelerden daha uzun bir sürede sonuçlanabilir.

Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın değerlendirme süresine müdahale etmesi söz konusu değildir.

Danimarka Vize Merkezi Edirne Ofisi iletişim

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp