Danimarka Eğitim Araştırma Vizesi

Danimarka Eğitim ve Araştırma vizesi için T.C. umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının vize almaları gerekmektedir. T.C. diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahibi Türk vatandaşlarının 90 güne geçmemek koşuluyla vize almalarına gerek bulunmamaktadır.

Danimarka Eğitim ve Araştırma vizesi yabancı uyruklu kişilerin Danimarka’da 90 günden fazla kalmalarını sağlayan uzun dönem bir vize türüdür. Bu vize türüne Danimarka’da kolej veya üniversiteye gidecek kişilerin başvuru yapması gereklidir. Ücretsiz staj için gidiliyorsa konuyla ilgili evrakların ibraz edilmesi gerekmektedir. Tüm evrakların 2 adet fotokopisinin başvuru sahibinin yanında bulundurması tavsiye edilmektedir.

Danimarka eğitim ve araştırma vizesi için vize başvurusu için pasaportun güncel, en az 2 boş sayfasının bulunması ve seyahat sonrası için en az 3 ay geçerli olması gereklidir. Konaklamaya istinaden belgeler, otel rezervasyonu evraklar arasında olmalıdır. Uçak biletinin tarihlerinin net bir şekilde başvuru evrakları arasında bulunması gerekmektedir. Danimarka Eğitim ve Araştırma vizesi başvuruları İstanbul Danimarka Başkonsolosluğu’na, Ankara Danimarka Büyükelçiliği’ne, konsolosluk tarafından 

Danimarka Eğitim Araştırma Vizesi

Danimarka Eğitim ve Araştırma Vizesi için Gerekli Evraklar

1. Vize Başvuru Formu. Doldurulmuş vize başvuru formu

2. Pasaport. Seyahat sonrası için en az 3 ay geçerliliği bulunan ve 2 adet boş sayfası bulunan pasaport. İşlem görmüş sayfaların renkli fotokopisi. Varsa eski pasaportlar.

3. Fotoğraf. 35x45mm boyutlarında arka fonu beyaz, renkli ve yeni çekilmiş fotoğraf.. Fotoğrafta başvuru sahibinin yüzü, çenesi, alnı, burnu, gözleri,kaşları ve ağzı net bir şekilde görülmelidir. (Çene – baş mesafesi 3/3,5 cm olmalıdır)

4. Eğitim amaçlı ziyaretler için: Danimarka yasalarına uygun davetiye veya güvence.

5. Eğitim ciyaretleri ya da AB Eğitimine Katılım, Eğitim ya da araştırma merkezi ya da üniversiteden orijinal davetiye mektubu ve Ulusal Ajans’tan mektup.

6. AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi) ya da TÜBİTAK’tan bireyin AB programı destekli visa başvuru yaptığını gösterir belge.

7. Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Sadece İstanbuldaki başvuru merkezi için gereklidir.)

8. Seyahat sağlık sigortası. Seyahat tarihlerini içeren seyahat sağlık sigortası.

Uçak bileti rezervasyonu (bütün bağlantılı uçuşları gösteren) ya da diğer ulaşım araçları.

9. Otel rezervasyonu. Kalış süresini içeren konaklamayı gösterir belgeler.

10. Geçim araçlarının kanıtı: örneğin; Hesabın son 3 aylık banka hesap hareketleri, Düzenli gelir kanıtı örneğin son 3 aylık maaş bordrosu (ya da benzeri)

11. Başvuru sahibi öğretmen ya da akademisyen olarak çalışıyorsa, işvereninden izin mektubu ya da izin onayı ve SGK evrakları

12. Başvuru sahibi öğrenci ise, İngilizce ve orijinal öğrenci belgesi.

13. Muvaffakatname. Başvuru sahibi 18 yaşından ufaksa ve tek başına seyahat ediyorsa: Noterden onaylı muvaffakatname. Sadece bir ebeveyn çocuğa eşlik ediyorsa, diğer ebeveynin noterden onaylı muvaffakatnamesi gereklidir. (Bu durum eğer ebeveyn tek ebeveynse veya çocuğun velayeti varsa geçerli değildir ) Eğer her iki ebeveyn de yolculuk ediyorsa muvaffakatnameye gerek yoktur.

 

Not: Danimarka yetkilileri yukarıda belirtilen belgelere ek olarak yeni belgeler talep etme hakkına sahiptir.

 

 

 

 

Yükleniyor...
Telefon