Kayseri

Telefon

+90 (850) 460 15 65

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Danimarka Vize Merkezi, Kayseri

Vize Merkezi Kayseri şubesi aracılığı ile Danimarka Schengen vize başvurularına dair tüm belgelerin paylaşıldığı sayfamıza hoş geldiniz.

Danimarka Schengen vize başvuruları hakkında Kayseri şubesi ile görüşme yapabilmek için bizi arayabilirsiniz ya da isterseniz [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

İlerlemekte olan sayfalarımızda başta Kayseri Sarız, Akkışla, Talas, Kocasinan, Pınarbaşı, Özvatan, Tomarza, Sarıoğlan, Hacılar, Melikgazi, Bünyan, İncesu, Felahiye, Yahyalı, Develi ve Yeşilhisar ilçeleri başta olmak üzere Niğde, Nevşehir ve Sivas gibi çevrede yer alan şehirlerden yapılacak Danimarka Schengen vize başvurularına dair gerekli ve güncel tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

Danimarka Vizesi Kimlere Gerekir? Kayseri

Danimarka Schengen vize uygulamasına taraf olan 26 ülkeden birisidir. Bu sebeple Danimarka vizesine sahip olmak isteyen Gri (Hizmet), Yeşil (Hususi) ya da Siyah (Diplomatik) pasaportlardan birisine sahipseniz 180 gün içerisinde 3 ayı geçmeyecek seyahatlerinizde vize almaktan muaf tutulursunuz. Önceden Schengen vize uygulamasına üye olan ülkelerin birisinden alınan vizeniz varsa yeniden vize almaktan muaf tutulursunuz. Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin ise Danimarka için Schengen vizesi almaları gerekmektedir.

Danimarka Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? Kayseri

Danimarka vize başvurunuzdan önce konaklama gün sayınızı kesinleştirmeniz ve seyahat amacınızı tespit etmeniz gerekmektedir. Vize Merkezi Kayseri şubesi ile hizmet verilen Danimarka vize çeşitleri aşağıda listelenmiştir.

Danimarka konsolosluğunun sizden talep edeceği belgelerin listesine ilgili vize başlığına tıklayarak erişebilirsiniz. Yukarıda hizmeti verilen vize başlıkları arasında seyahatinize uygun başlık bulunmuyorsa ya da seyahat amacınızın hangi kategori ile eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorulara cevap bulabilmek için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz ya da +90 850 460 15 65 numaralı telefonu arayarak sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Danimarka Vize Başvuru Formu Kayseri

Danimarka konsolosluk yetkililerinin incelediği ilk belge olması nedeniyle seyahatinizde en önemli belge olacak olan Danimarka vize başvuru formu, sitemizden kolaylıkla bulunur ve internet üzerinden doldurulur. Seyahatinizin iptal olmaması ya da uzamaması için form doldurulurken eksik bilgi girişi, hatalı bilgi girişi ya da gerçeğe aykırı bilgi girişi yapmamaya dikkat etmelisiniz. Dilerseniz bilgilerinizi bu konu da son derece tecrübe sahibi olan yetkililerle paylaşarak formunuzun doldurulmasını talep edilirsiniz.
Danimarka vize başvuru formuna sahip olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Danimarka Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Kayseri

Danimarka vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama olarak 12 iş günü sürmektedir. Danimarka konsolosluk dönemsel yoğunluğu, konsolosluk yetkililerince istenebilecek ek belge talebi, Danimarka resmi tatilleri, hatalı ya da eksik belge nedeniyle bu süre uzayabilir. Seyahatlerinde herhangi bir problem yaşamak istemeyen ziyaretçilerin, seyahatlerinden en az 4 hafta önce Kayseri şubesi ile iletişime geçmeleri tavsiye edilmektedir.

+90 850 460 15 65 numaralı telefonu arayarak ya da [email protected] adresine e-posta göndererek Kayseri şubesindeki yetkililerle irtibata geçebilirsiniz.

Danimarka Vizesi Nasıl Alınır? Kayseri

Danimarka Schengen vize işlemleri için yapılması talep edilen 5 aşama vardır. Vize Merkezi Kayseri şubesi ile Danimarka vizesi için gerekli olan aşamaları aşağıda açıklayarak listeledik.

  • Danimarka Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Danimarka konsolosluk çalışanlarının seyahatiniz için sizden hazırlanmasını talep edeceği belgelerin listesini sizlerle paylaşırız. Paylaştığımız belgeleri nereden ve nasıl alacağınız hususunda size gerekli bilgilendirmeleri yaparız. Gerçeğe aykırı belge, yanlış belge veya eksik belge hazırlamanız durumunda aranarak bilgilendirilirsiniz.
  • Danimarka Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Vize işlemlerinize başlanması için yapılması gereken ilk aşama vize başvuru ücretinizin ödenmesidir. Danimarka vize başvuru ücreti tüm harç işlem ücretlerinden, Kayseri şubesinin sizlere sunacağı danışmanlık hizmet bedelinden ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Danimarka vize başvuru ücretinizin ödenmesini bizlerden alacağınız banka hesap numarasına göndererek ya da şubeye uğrayarak ücreti kendiniz teslim ederek gerçekleştirebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Danimarka vize başvuruları için randevu alınması gerekir. Yetililer sizlerle irtibata geçerek size uygun zamana randevunuzu alarak seyahat planlamanızı yapa.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Schengen vize uygulamasında yer alması sebebiyle Danimarka vize başvuru ücretleri için parmak izi vermeniz gerekir. Bu gerekliliği tamamladıktan sonra yetkililer evraklarınızı sizden alarak Danimarka konsolosluk çalışanlarına teslim eder. 
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Danimarka vize işlemlerinizin sürdürülme aşaması tamamlandıktan sonra yetkililer pasaportunuzu konsolosluğa uğrayarak teslim alır ve arayarak sizi bilgilendirir. Pasaportunuzu Kayseri şubesi yetkilileri ile görüşerek kargo ile gönderilmesini isteyebilirsiniz ya da isterseniz şubeyi ziyaret ederek kendiniz alabilirsiniz.

Danimarka Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Kayseri

Schengen vize ayrımında bulunması nedeniyle Danimarka vize başvuruları için daha önce herhangi bir Schengen vizesi için parmak izi vermeyen kişilerin ve 12 yaşını aşan bireylerin başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izi verme sürecinizde Kayseri şubesinin size sunacağı danışmanlık hizmet bedeli dahilinde sizi bir yetkili karşılayarak size bu süreçte rehberlik yapar. 26 Schengen vize uygulamasına dahil olan ülkelerin almış olduğu karar sonucu 25 Eylül 2014 tarihinden sonra verilen parmak izleri ortak bilgi sistemi adı verilen VIS sistemine kaydedildiğinden tekrar parmak izi vermenize gerek kalmadan Danimarka vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Vize başvurunuz için şahsen gelmeniz gereken bir diğer durum ise Danimarka konsolosluk çalışanları sizi konsolosluğa çağırabilirler. Bu her zaman görülen bir olay olmayıp nadiren yapılan bir uygulamadır.

Danimarka Vize Merkezi Kayseri

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp