İstanbul

Adres

Meşrutiyet Mah. Rumeli Cad. No:78
Tahtaburunyan/Birlik Apt.
D:4 Nişantaşı, Şişli, İSTANBUL

Telefon/Faks

+90 (212) 970 05 32

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

avrupa@vizemerkezi.com

Danimarka Vize Merkezi, İstanbul

İstanbul Vize Merkezi

Vize Merkezi İstanbul Ofisimize Hoşgeldiniz,

Ziyaret ettiğiniz bu sayfa, Danimarka vizesine İstanbul’dan başvuru gerçekleştirecek kişiler için hazırlanmıştır.

Danimarka vizenizi sorunsuz, kolay ve güvenilir yoldan alabilmek için yukarıda yer alan iletişim bilgilerimizi kullanarak Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile iletişime geçebilir, vizenizi alabilmek için gerekli koşulları temsilcilerimize danışarak öğrenebilirsiniz.

İzmit, Yalova, Adapazarı, Düzce, Samsun, Sinop, Trabzon, Ordu, Giresun, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, illerinde ikamet eden vatandaşlar Danimarka vizesi işlemlerini Vize Merkezi İstanbul şubesi aracılığı ile yapabileceklerdir.

Detaylı bilgi için çağrı merkezimizi arayabilir ya da istanbul@vizemerkezi.com e-posta hesabımıza vize taleplerinizi iletebilirsiniz.

Danimarka Vizesi İstanbul Vize Merkezi

İstanbul’da Danimarka vizesi başvurusunda bulunacak kişiler aşağıdaki adımları takip ederek Vize Merkezi danışmanlığında vizelerini kolayca alabileceklerdir.

  1. Adım: Vize Merkezi Danimarka Vizesi Departmanımızı arayarak bilgi mail’imizi talep ediniz.
  2. Adım: Bilgi e-mailinde belirttiğimiz evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Hazırlamış olduğunuz Danimarka vize evraklarını ofisimize kargo, kurye ile veya şahsen ulaştırın.
  4. Adım: Onaylamış olduğunuz randevu saati ve tarihinde biyometrik verilerinizi beyan edin.
  5. Adım: İstanbul Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

İstanbul Vize Merkezi Çalışma Saatleri

İstanbul Vize Merkezi

  • Pazartesi, Cuma: 08.30 - 18.30 saatleri arasında,
  • Cumartesi: 10.00 / 14.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Ofisimizi çalışma saatlerimizi içinde randevu almadan ziyaret edebilirsiniz. Yeteri kadar vakti bulunmayan başvuru sahipleri ise temsilcilerimizden randevu talep ederek zaman kaybı yaşamadan temsilcilerimizle görüşme yapabileceklerdir.

İstanbul’dan yapılacak Danimarka vize başvurularında parmak izi ibrazı için Konsolosluk randevusu alınması zorunludur. Vize randevu alımı temsilcilerimizin çalışma alanı içerisindedir. Evraklarınız elimize ulaştıktan sonra sizin planınıza uygun tarih ve saate randevunuz hemen alınmaktadır.

Danimarka vizesi randevu işlemleri ile zaman kaybı yaşamayın ve randevu tarihi konusunda önceliklerinizi temsilcilerimizle paylaşarak randevu prosedürlerini temsilcilerimize bırakın.

İstanbul Danimarka Vizesi için Gerekli Evraklar

Danimarka vizesi İstanbul başvuruları sırasında meslek durumunuza ve seyahatinizin amacına uygun evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Öncelikle yapmanız gereken seyahatiniz amacınıza uygun vize türünü belirlemektir. Her vize türünün kendine özel evrak listesi vardır. Danimarka’ya yapılacak kısa süreli seyahatlerde turistik aile/arkadaş ziyareti veya ticari vize türlerinden birine başvuru yapabilirsiniz. Seyahat amacınız tek bir vize türünü içerir örneğin aynı anda hem turistik vize hem ticari vize veya aile ziyareti vizesi başvurusu yapamazsınız. Vize başvuru formunda belirttiğiniz vize türü öncelikle dikkat alınır ve Danimarka vizesi için gerekli olan evraklarınız bu bilgiye göre değerlendirilir.

Meslek durumunuza ve belirlediğinizi vize türünün içeriğine göre şekillenecek olan Danimarka vizesi başvuru belgelerini öğrenebilmek için lütfen Danimarka Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak güncel evrak listesini talep edin. Danimarka vizesi için gereken evrak listesi mail adresinize gönderilecektir.

Danimarka vizesi evrakları vize randevu tarihinize itibariyle güncel olmalıdır. Güncel olmayan evraklar eksik evrak olarak değerlendirilir ve talep edilir. Danimarka vize başvurunuzun kabul edilebilmesi için Schengen vize başvuru koşullarını tam ve eksiksiz şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Eksik evraklarınızı tamamlamaya veya tamamlayamadığınız evrakların yerine alternatif olarak hangi evrakları hazırlamanız gerektiğinin bilgisine temsilcilerimize arayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca temsilcilerimiz veya Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından yeni evrak temin etmeniz talep edebilir. Başvuru sahibinden talep edilebilecek yeni evrakların tamamlanması zorunludur.

Danimarka Schengen vize başvurularında kullanacağınız pasaportun son 10 yıl içinde çıkarılmış, en az 2 boş sayfası olan bir pasaport olması gerekmektedir. Seyahat sonrası en 3 ay geçerli olan pasaportunuzun kimlik bilgileri bölümü okunaklı olmalıdır. Biyometrik fotoğraflarınız daha önceden almış olduğunuz Schengen vizelerinde kullanılmamış olmalıdır. Güncel ve yüz detaylarınızın görüldüğü, fonun beyaz olduğu fotoğrafın kullanılması gerekmektedir. Banka hesap özetlerinizin son 3 aya ait aktif hesaplarınızı içermesi gerekmektedir. Pasaport, biyometrik fotoğraf ve banka hesap dökümleri dışındaki evraklar vize türüne göre şekillenmektedir.

Danimarka vize başvuruları sırasında temsilcilerimize ileteceğiniz dilekçe, şirket izin yazısı, şirket görev yazısı, otel rezervasyonu gibi başvuru evraklarınızda belirtilen tarihlerin seyahat tarihlerinizle uyumlu olduğundan emin olunuz. Danimarka Konsolosluğuna hitaben yazılacak vize talebinizin belirtildiği dilekçede bulunan tarihler, hotel ve uçak bileti rezervasyonlarınızda bulunan tarihler Konsolosluk tarafından vizenizin başlatılacağı tarihler olacaktır. Vize başvurunuz seyahat edeceğiniz tarihten önce sonuçlansa dahi vizeniz dilekçenizde belirtmiş olduğunuz tarihlerde başlayacaktır. Bu sebeple vizenizin başlangıç tarihinden önce Schengen alanına giriş yapamayacaksınız.

Danimarka vizesine İstanbul’dan yapacağınız başvurularda biyometrik verilerinizi beyan etmiş olsanız dahi biyometrik verilerinizi tekrardan beyan etmeniz talep edilebilir. Bu ve benzeri durumlarla istisnai olarak karşılaşılabilirken parmak izi beyanınız bir takım nedenlerle okunamayabilir. Biyometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz talep edilirse bu işlemi tamamlamanız zorunludur.

Danimarka’da bulunan arkadaşınızdan ve aile bireyinizden bir davetiye yazısı gelmiş ise Danimarka aile, akraba, arkadaş ziyareti vize kategorisine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Danimarka’da yaşayan bir akrabanız yoksa sadece turistik bir gezi amacıyla seyahat edecekseniz Danimarka turistik vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın. Danimarka’da bulunan iş ortağınızla toplantıya katılacak, fuar, şirket toplantısı veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz Danimarka ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Davetiye gerektiren aile ziyareti veya ticari vize başvurularda davetiye Danimarka’daki yetkili makamlardan onaylı olmalıdır ve davet eden kişinin kimlik ve pasaport bilgileri ile birlikte sunulması gerekmektedir.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz açısından, temsilcilerimize vereceğiniz bilgiler çok önemlidir. Vize Merkezi sizin önceliklerinize uygun vize başvurusu yapmanızı sağlamaktadır.

İstanbul Danimarka Vizesi kaç günde çıkar?

İstanbul’dan yapacağınız Danimarka vize başvurularınız ortalama 7 ila 10 iş günü arasında değişen süre aralığında sonuçlanmaktadır. Bu süre bir kesinlik taşımamakla birlikte Danimarka vizesinin kaç günde çıktığı tamamen Konsolosluğun inisiyatifindedir. Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın değerlendirme süresine müdahale etmesi söz konusu değildir. Yabancı pasaportla yapılan başvurular belirtilmekte olan bu sürelerden daha uzun bir sürede sonuçlanabilir.

Danimarka vizesine İstanbul’dan yapılacak başvurularda yeteri kadar vaktinizin olup olmadığına emin olmalısınız. Danimarka vizesi için İstanbul dışından evrak göndererek işlem yapmak isteyen yolcularımız kargo sürelerini de dikkate almalarını tavsiye ederiz. Danimarka Schengen vize başvuruları için en erken başvuru yapma süresi 3 aydır. Danimarka vizesine İstanbul’dan yapılacak başvurularda tavsiye edilen en geç süre ise 1 aydır.

Danimarka Vize Merkezi İstanbul Ofsi

Vize Merkezi Personel

Danimarka ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Danimarka vizesi İstanbul M.S 24/04/20, 21:17
Merhabalar, Annem ile birlikte önümüzdeki yaz kardeşimi ziyaret etmek için Danimarka’ya seyahat planlıyoruz. Annem ev hanımı ben öğrenciyim her ikimize de babam sponsor olacak. Danimarka vizesi İstanbul ilinden nereden başvuru yapılıyor? Ne kadar ücret ödememiz gerekecek? Babamın banka hesabında annem ve benim için ne kadar göstermemiz gerekiyor? Bilgi alabilir miyim? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5902