Danimarka Turistik Vize

Danimarka Turistik Vize

Danimarka Turistik Vize kısa süreli turistik amaçlarla Danimarka’yı ziyaret etmek isteyen kişiler için oluşturulmuş kısa süreli C vize kategorisinde vizedir. Schengen prosedürünün geçerli olduğu bu vize türü için başvurular vize işlem merkezleri aracılığıyla alınarak Konsolosluklara iletilir. Danimarka Konsoloslukları ve Ankara’da yer alan Büyükelçilik vize işlemlerinin değerlendirme sürecinde sorumlu yegane kurumlardır.

Danimarka’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahipleri Danimarka vizesine başvuru yaparak olumlu sonuç aldıkları takdirde ülkeye giriş yapabilmektedirler. Diplomatik, hizmet ve yeşil pasaport sahibi Türkiye vatandaşları ise üç aya kadar Danimarka’yı ve İzlanda’yı ( Danimarka Büyükelçiliği ve Konsoloslukları İzlanda vizesi başvurularında yetkili kurumdur.) vizesiz ziyaret edebilir.

Danimarka Turistik Vize Başvurusu

Danimarka Schengen vizesi kapsamında turistik vize başvurusu almaktadır. Eğer Schengen bölgesinde birden fazla ülke ziyaret edecekseniz ilk gireceğiniz ve en fazla konaklayacağınız ülke Danimarka olmalıdır.

Schengen bölgesi ülkeleri arasında yapılan anlaşma gereği bu bölgeye giriş yapacak tüm diğer ülke vatandaşları 2014 yılından sonra parmak izi uygulaması olan VIS sistemine giriş yapması gerekmektedir.

Danimarka’ya seyahat edecek kişiler; konsolosluk veya büyükelçiliğine akredite kurumlar aracılığıyla parmak izi bilgilerini ulaştırmaları gerekmektedir. Diğer vize evrakları ile birlikte biyometrik parmak izi kaydı da dosyada bulunmalıdır.

Danimarka turistik vize işlemlerinizi Vize Merkezi uzmanları ile gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda detaylarını sunacağımız Danimarka turistik vize başvurusu kapsamında diğer sorularınızı da uzmanlarımızı +90 (212) 970 05 32 hattımızdan arayarak yöneltebilirsiniz.

Danimarka Vize Türleri

Danimarka’ya gerçekleştirilecek seyahatin amacına göre başvuru yapmak gerekmektedir. Eğer doğru kategoriden başvurunuzu gerçekleştirmez iseniz ret cevabı almanız olasıdır. Çünkü sınıflara ayrılan vize kategorilerinin de kendi özelinde bazı şartları vardır. Başvuruda bulunulabilecek Danimarka vize türleri ise şu şekildedir.

Kısa Süreli Danimarka Vize Türleri

 • Turistik Vize Danimarka’ya turistik amaçlı seyahat etmek isteyenler için oluşturulmuştur.
 • Ticari Vize; ülkeye ticari amaçlarla, toplantı, fuar vb. amaçlarla gitmek isteyen iş insanları içindir.
 • Transit vize , Danimarka üzerinden Schengen bölgesi ülkesi olmayan diğer ülkelere yapılan aktarmalı seyahatler için kullanılan vize türüdür.
 • Danimarka öğrenci gezi vizesi , gezi amaçlı olarak Danimarka’ya gitmek isteyen öğrenciler içindir.
 • Kültürel ve sportif etkinlik vizesi , ülkede düzenlenen bir kültürel ya da sportif etkinliğe davet edilmiş kişiler içindir.
 • Danimarka şoför vizesi , nakliye firmalarının veya Danimarka’ya nakliye yapacak diğer araçların sürücülerinin alması gereken vize çeşididir.
 • Grönland ve Faroe Adaları vizesi , Danimarka’ya bağlı olan özerk bir bölge olan Grönland’i ziyaret etmek isteyen kişiler için sınıflandırılmış vize türüdür.

Danimarka Turistik Vizesi Gerekli Evraklar

Danimarka turistik vizesi gerekli evraklar diğer kategorilerle aynı genel belgeleri içerir. Mali, mesleki ve kişisel farklılıklara göre bazı evraklarda farklılıklar olacaktır. Genel vize evrakları ise aşağıda belirttiğimiz gibidir. Kişisel evrak listeniz için ise uzmanlarımıza ulaşarak edinebilirsiniz.

Danimarka turist vizesi evrakları;

 • Pasaport, seyahat sonrası için en az 6 ay geçerli, yıpranmamış ve en az iki sayfası boş.
 • Biyometrik fotoğraf; 2 adet, 35x45 mm ebatlarında ve son 3 ay içerisinde çektirilmiş olmalı,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi ve Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Seyahat Sağlık Sigortası, en az 30 bin Euro teminatlı olmalı, seyahat süresinin tamamını kapsamalı,
 • Son 3 aya ait başvuru sahibi adına olan banka hesap dökümü. Son hesap hareketi 15 günden eski olmamalı ve evrak kaşeli, ıslak imzalı olmalıdır. Bankanın imza sirküleri de eklenmelidir.
 • Ücretli çalışan ve işveren başvuruları için vergi levhası fotokopisi, faaliyet belgesi, Ticaret Sicil Gazetesinin fotokopisi, SGK/Bağ-Kur Hizmet Dökümü ve diğer şirket evrakları.
 • Vize talep dilekçesi, seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı ve diğer seyahat detaylarının belirtildiği dilekçe de dosyaya eklenmelidir.
 • Eğer mevcutsa kira gelirleri fotokopisi, tapu fotokopisi, araç ruhsatı fotokopisi vb.
 • Otel ve Uçak Rezervasyon evrakları.
 • Kişi Devlet Dairesi çalışanı ise; resmi İzin Belgesi, Resmi kurum görev kimlik kartı, son 3 aylık maaş bordrosu
 • Başvuru sahibi emekli ise maaşının yattığı bankadan son 3 aya ait hesap dökümü
 • Kişi Öğrenci ise, öğrenci belgesi
 • Başvuru sahibi 18 yaşından küçükse, anne ve babadan alınmış noter onaylı muvafakat name aslı.
 • Danimarka Turist Vizesi Ücreti

  Danimarka’ya turistik gezi amacı ile gidiliyorsa 0-5 yaş arası çocuklar vize ücretinden muaf tutuluyorlar. Danimarka turist vizesi ücreti her yıl Konsolosluk resmi web sitesinden duyurulmaktadır. Ancak seyahat süresi vize kategorisi gibi değişenler vize harcı için değişen etmenler.

  Danimarka vize işlem merkezleri ile başvuru dosyalarını almaktadır. Bu süreç Konsolosluk tarafından talep edilen ücret harici bir hesaplamaya tabidir. İşlem ve hizmet detaylarına göre farklılık gösterecektir.

  Danimarka vize reddi durumunda vize harcı iade edilmemektedir. Bu nedenle başvuru titizlikle yapılmalıdır.

  Danimarka turistik vize başvurusu için danışmanlığımızdan faydalanarak kısa sürede vizenizi alabilir, talep edilen dosya ile gerçekleşen başvurunuzla ortalama 1 ay içerisinde vizenizi alabilirsiniz. Eğer vize başvurunuza ret cevabı aldıysanız yeni başvurunuzda danışmanlarımız yardımcı olacaktır.

  Danimarka Vize Merkezi İstanbul Ofisi

  Danimarka ile ilgili sizden gelen sorular

  4 sorudan en popüler 4 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

  • Araç ile Danimarka turistik seyahat vizesi
   N.K, 28 May 2022, 11:53

   Merhabalar, Danimarka’ya kız arkadaşım ile beraber seyahat planımız var. Ağustos gibi bu seyahati planlıyorum. Araç ile Danimarka turistik seyahat vizesi başvurusu için ek belge sunmamız gerekiyor mu? Başvuru yaparken araçla gideceğimizi bildirmemiz yeterli olur mu? Ayrıca biz bu seyahatte her geçtiğimiz ülkede gezmek istiyoruz. Uzun süreli vize başvuru mu yapmış olacağız? Bilgi alabilir miyim?

   Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
  • Freelancer çalışıyorum SGK yok Danimarka turistik vize alabilir miyim?
   H.N, 27 May 2022, 16:56

   Merhabalar, Danimarka’ya turistik bir seyahat etmeyi düşünüyorum. Fakat birkaç yerle görüşmem neticesinde vize başvurumun olurlu olmayacağı söylendi. Freelancer çalışıyorum SGK yok Danimarka turistik vize alabilir miyim? Ben takı tasarım uzmanıyım ve birkaç firmaya takı tasarımı yapıyorum 1 firmada 2 yıllık noter onaylı iş sözleşmem mevcut ve yaklaşık 1 yılı geçmiş durumda aldığım ödemeler banka üzerinden bunu belgeleme durumumda da vizem onay olmaz mı? Sonuçta bir gelirim var fakat sgk yok bana bilgi verir misiniz nasıl belgeler hazırlamalıyım? Şimdiden bilgilendirme için teşekkür ediyorum, mutlu günler.

   Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
  • Danimarka turistik vize
   K.B, 25 May 2022, 10:34

   Merhabalar, Danimarka’ya eşim ile beraber seyahat planım mevcut fakat Danimarka turistik vize işlemlerinde ne gibi belgeler hazırlamamız gerekir emekli olarak? Süreç nasıl işliyor ortalama işlem süresi nedir? Ve aşı zorunluluğu var mıdır? Bilgi rica ediyorum. Ayrıca başvuru esnasında şahsen başvuruya gelmemiz gerekir mi? Bilgi ve danışmanlık rica ediyoruz, İyi günler dilerim.

   Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
  • Danimarka turist vizesi
   S.M, 23 Nis 2020, 16:33

   Merhabalar, 7 senedir bir vakıf üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalışıyorum. Arkadaşlarım ile birlikte Danimarka turist vizesi başvurusu yapmak istiyoruz. Birkaç arkadaşımın vizesi mevcut iki kişinin de yeşil pasaportu mevcut ben bordo pasaport sahibiyim ve vize başvurusu yapmak istiyorum. Araştırma yaptım ama vize işlemleri oldukça karmaşık danışmanlık almak istiyorum. Birkaç sorum olacak Danimarka ya gezmek amaçlı gittiğimiz için turist vize başvurusu yaparken gelir belgesi olarak ne evrak sunmam gerekiyor? Vize işlem süresi ne kadar sürer? Ve Danimarka’ya uzun vize almam durumunda başka bir Schengen ülkesine geçebilir miyim? Bilgi alabilir miyim?

   Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

  Danimarka için Soru Sorun

  Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

  Hızlı Erişim

  Hemen Başvur

  Hemen Başvur

  Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

  Whatsapp