Ticari Vize Dilekçe Örneği

Danimarka’ya Ticari (iş toplantısı, konferans, alan araştırması vb.) amaçla seyahat eden kişilerin yapacakları seyahat ile ilgili Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Danimarka Ticari Vizesi talep dilekçesi sunmaları gereklidir. Bulgaristan Ticari vizesi talep dilekçesi yazılırken aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir.

  • Danimarka Ticari Vizesi talep dilekçesi personelini iş seyahatine gönderecek şirketin yetkilisi tarafından şirket antetli kağıdına yazılmalı ve şirket yetkilisinin kaşesini ve imzasını taşımalıdır.
  • Danimarka Ticari Vizesi talep dilekçesinde seyahatin amacı açıkça yazılmalıdır. Örneğin; kişi şirketin iş ortağı başka bir şirketle toplantı yapmak üzere seyahat edecekse Danimarka’daki şirket ile ilgili bilgilere yer verilmelidir. Kişi iş konferansına katılacaksa Danimarka Ticari Vizesi talep dilekçesinde konferans ile ilgili bilgi olmalıdır.
  • Danimarka Ticari Vizesi talep dilekçesinde seyahate çıkacak kişinin firmadaki görevi ( Satış Müdürü, Kurumsal İletişim Uzmanı vb.) açıkça ifade edilmelidir.
  • Danimarka'ya seyahat edecek kişinin seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihleri ile varsa ek seyahati hakkında Danimarka Ticari Vizesi talep dilekçesinde net bilgiler verilmelidir.
  • Danimarka Konsolosluğu’na Ticari Vize talep dilekçesi hazırlanırken seyahat edecek kişinin seyahat süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı bilgisi yer almalıdır.
  • Danimarka Ticari Vizesi talep dilekçesinde yer alan bilgiler dosyaya konulan evraklarla desteklenmelidir. 

Aşağıda yer alan dilekçeler örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

Danimarka Ticari Vize Dilekçe ÖrneğiDanimarka Ticari Vize Dilekçe Örneği

Danimarka Vize Merkezi Ofisleri İletişim

Yükleniyor...