Danimarka ticari vize ile Almanya'ya gitmek

O.G 01/06/22, 17:28
Merhabalar, Daha önceden alınmış Danimarka’dan alınmış Schengen vizem mevcut Lakin pandemi sürecinde Danimarka'ya hiç giriş yapamadım. Vizem 3 yıl çok giriş Önümüzdeki hafta Almanya'ya seyahat edeceğim. Danimarka ticari vize ile Almanya'ya gitmek sorun yaratır mı? Sınırdan dönebileceğim söylendi. Sorun yaşamamak adına Almanya'dan Vize başvurusunu yapmam gerekir? Bilgi alabilir miyim? Teşekkürler.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar, Danimarka'ya Almanya ticari vizesi ile gitmek Danimarka’ya giriş yapılmama durumunda tarafınıza sorun yaratabilecek bir durum olabilmektedir. Danimarka ticari vizesi ile Almanya'ya gitmek Almanya havayolu polisi tarafından bu bir sorun teşkil edebilir.

Danimarka'ya Almanya ticari vizesi ile gitmek yerine ilk giriş yapılacak ülkeden vize başvurusu yapmanız önerilmektedir. Daha önce alınmış bir vizebiz var ise sınırda bu durumu polise anlatmanız gerekmektedir. Schengen kurallarından biri ilk giriş ülkesine vize almaktır. Bir diğeri ise uzun kalınacak ülkeye fakat arada 1 ay gibi süre olması sebebi ile ilk seyahat edilecek ülke başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Danimarka ticari vizesi ile Almanya'ya gitmek Almanya polisinin pasaportta Danimarka kaşesi bulunmayan yolcuları havaalanından geri döndürme hakkını bulunmakla birlikte bu durum tamamen havaalanı polisine bağlıdır.

Danimarka ticari vize ile Almanya'ya gitmek sorun yaratır mı? Sorunuzla alakalı olarak destek almak için 0212 970 05 32 numaralı hattan bize ulaşabilir, yapacağınız başvurularınız sırasında tarafınıza atanan ülke uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Saygılarımla

Vize Merkezi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.