Norveç Vizesi

Vize Merkezi Norevç vize departmanı, göçmenlik ve göçmen olmayan tüm Norevç vize türlerinde yani Norevç vize işlemleri için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

Norveç vize merkezine hoş geldiniz. Norveç vizesiyle ilgili ihtiyacınız olan bilgileri sizin için derledik. Norveç Konsolosluğu'yla işbirliği içinde güvenilir vize işlemlerinizi yürütmenizi sağlıyoruz. Norveç vize işlemlerinizi hızlıca sonuçlandırmak, sorunsuz ve çözüm odaklı vize hizmeti almak için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz

Norveç Vizesi

Norveç Vizesi
Değerli ziyaretçimiz, Norveç vizesi başvurusu, sadece Norveç Konsolosluğu'nun biyometrik verilerinizi ve başvurularınızı almak için outsource ettiği AS Visa firmasına yapıldığından, Norveç vizesi başvurusu sürecini tamamlamak isteyen herkese Vize Merkezi tarafından bireysel ve kurumsal olarak hizmet verilmektedir. Vize Merkezi'nin hiçbir şubesi telefonda danışmanlık, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Norveç’e kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ve akredite turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir. Norveç vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibata geçin!

Norveç Vize Merkezi, Norveç vizesi başvuru sürecini profesyonel bir yaklaşımla ele alarak ihtiyacınız olan vizeyi yorucu prosedürlere takılmadan hızlı ve kolayca almanızda size yardımcı olur. Vize Merkezi’nin Norveç vizesi işlemleri departmanı, deneyimli kadrosu ile vize başvuru dosyanızı sonuca odaklı şekilde hazırlamanız için size danışmanlık eder. Norveç Konsolosluğu, Norveç vizesinin sonucu hakkında karar verme yetkisine sahip olan tek yetkili kurumdur. Norveç Konsolosluğu tarafından belirtilen Norveç vizesi evrak listesine ve Norveç vizesi hakkında en güncel bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz. Norveç vizesi almak ve başvuruya dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adresvize danışmanlığında uzman bir kadroya sahip olan Vize Merkezidir.

Norveç Vize Başvurusu

Türkiye Cumhuriyeti Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) Pasaport Hamilleri Norveç vize işlemlerinden muaf tutularak Norveç’e girişlerde bu pasaport sahiplerinden vize talep edilmeyeceği duyurulmuştur. Ancak Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin Norveç’e yapacakları 90 günden daha kısa süreli seyahatler için Norveç Schengen vize talebinde bulunmaları gerekmektedir.

Norveç Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul’daki Macaristan Başkonsolosluğu ile yaptığı temsiliyet anlaşmasına göre Norveç vizesi için İstanbul’dan yapılan başvurularda Macaristan Başkonsolosluğu yetki sahibidir. Bu anlaşma ile amaçlanan İstanbul ve çevresinden yapılacak Norveç vize başvurularını kolaylaştırmaktır. Ankara’dan yapılacak Norveç vize işlemi başvurularını Norveç Büyükelçiliği değerlendirmektedir.Norveç vizesi için gereken belgeler diğer Schengen vize başvurularında olduğu gibi vize başvuru merkezlerine teslim edilmektedir. Vize kararıyla ilgili yetkili kuruluşlar Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu ve Norveç Büyükelçiliğidir. Vize Merkezi, Norveç Schengen vize işlemlerinizin olumlu sonuçlanabilmesi için size vize işlemlerinizle ilgili bir danışmanlık hizmeti sağlar. Vizenizin olumlu veya olumsuz şekilde sonuçlanmasındaki karar dediğimiz gibi yalnızca Konsolosluklar ve Büyükelçiliğin inisiyatifindedir.

Norveç Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Norveç vizesi başvurusunda bulunacak vizeye tabi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 90 günden kısa süreli seyahatler için Norveç vizesi için gerekli evraklarıhazırlamaları ve vize taleplerinde Schengen vize başvuru formunu doldurmaları zorunludur. Norveç Schengen vize başvuru formu okunaklı bir şekilde doldurulmalı ve Norveç vize talebinde bulunan kişinin imzasını taşımalıdır. Norveç vize başvuruları için 1adet biyometrik fotoğraf gerekmektedir. Schengen vize başvurusunda ibraz edilecek olan fotoğrafların 6 aydan eski olmaması ve daha önce hiçbir Schengen vizesinde kullanılmamış olması gerekmektedir. Norveç’e bir ticari seyahat gerçekleştirmek istiyorsanız, davet eden kurumdan yetkili imzasını ve kaşesini veya kurumun damgasını taşıyan davetiye almanız gerekmektedir. Davetiyenin orijinal olması şart değildir, fotokopi versiyonu kabul edilebilmektedir ancak davetiyede mutlaka surette katılım yapılacak organizasyona dair yer ve zaman bilgisinin, etkinliğin hangi tarihler arasında gerçekleştirileceğinin bildirilmesi gerekmektedir. Norveç aile ve arkadaş ziyareti için gereken davetiyenin, davet eden kişinin ikamet ettiği belediyeden onaylı olması gerekmektedir. Ayrıca davet eden kişinin kimlik, pasaport ve oturum izni belgelerinin başvuru için hazırlanması gerekmektedir.

Norveç vizesi için gerekli evraklar hazırlanırken çalışanların, iş yerlerinden iş yerine ait belgeleri ve aynı zamanda çalıştıkları kurumdan izin yazısı almaları gerekmektedir. Çalışanlar ve şirket sahipleri çalıştıkları veya sahibi oldukları kuruma dair vergi levhası, kurumun imza sirküleri, faaliyet belgesi, resmi sicil gazete fotokopileri gibi evrakların sunulması gerekmektedir. Çalışanların son 3 aylık SGK dökümleri ve maaş bordrolarının Norveç vize evraklarının arasında olması gerekmektedir.Çalışanlar ve şirket sahipleri, şirket tarafından hazırlanan izin ve görev yazılarının İngilizce olması gerekmektedir. Yeminli çevirmenler tarafından yapılan İngilizce çevirilerde kabul edilmektedir.

Norveç vizesi için gereken evraklardan biri olan banka hesap dökümleri Norveç’te kalacağınız süre boyunca masrafları kim karşılıyorsa başvuru sahibini finanse edebilecek miktarda olmalıdır. Benzer şekilde seyahat masrafları birinci dereceden yakınları tarafından karşılanacak olan kişilerin sponsorlarının da Norveç vize talebinde bulunan kişinin oradaki masraflarını karşılayacak güçte olması beklenmektedir. Norveç’e eğitim amaçlı giden öğrenciler Norveç vize evraklarını hazırlarken güncel tarihli öğrenci belgesini sunmalıdırlar. Bununla birlikte öğrencilere sponsor olacak kişilerin sponsorluk yazısı ile birlikte mesleki durumlarına uygun evrakları hazırlamaları gerekmektedir.

Norveç seyahatinizden önce yaptıracağınız seyahat sağlık sigortası en az 30.000 Euro teminatlı olmalıdır ve Norveç vizesi evraklarına eklenmelidir. Bütün Schengen bölgesinde geçerli olacak olan seyahat sağlık sigortası seyahat tarihinizden bir gün önce ve seyahatin son tarihinden bir gün sonrayı kapsayacak şekilde düzenlenmeli ve İngilizce hali evak dosyasına eklenmelidir.

Norveç vizesi için gereken bütün bu evrakların yanında kimlik fotokopinizin ve pasaportunuz güncel olmalıdır. Pasaportunuzun geçerlilik tarihi seyahat sonrası en az 3 ay sonrasında olmalıdır.

Eğer Norveç seyahatine ailenizle birlikte çıkıyorsanız her aile bireyi için ayrı ayrı form doldurulması zorunludur. 18 yaşından küçüklerin ebeveynlerinin imzasını taşıyan noter onaylı muvafakatnameyi sunmaları gerekmektedir. Başvuru formu ve noter onaylı muvaffakatnamenin İngilizce olarak sunulması gerektiği unutulmamalıdır. 18 yaşın altında tek başına veya ebeveynelerinden biri ile seyahat eden çocukların başvurularında muvaffakatname sunulması şarttır.

Norveç aile ve arkadaş ziyareti vizesi ve Norveç ticari vizesi türlerinde başvurularda Norveç'ten gönderilecek davetiye Norveç'teki emniyet birimlerince kaşeli ve onaylı olmalıdır. Davetiye Norveç devletine ait olup belgenin adı Utlendingsdirektoratet Norwegıan directorate of Immigration, kısaca UDI belgesidir. Davetiyenin davet eden kişi veya kurumunimzasını ve Norveç polis departmanının kaşe ve imzasını taşıması zorunludur.

Norveç vize seyahat amacınıza (turist, ticari, aile ve arkadaş ziyareti) göre hazırladığınız Norveç vizesi için gerekli evrakların listesi ile vize randevusuna gitmelidirler.

Norveç vizesi için gereken evrak listesine Vize Merkezi Norveç sayfamızda seyahat amacınıza uygun vize türlerinden ulaşabilmekle birlikte, güncel evrak listesini talep etmek için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Önemli Not: Norveç Konsolosluğu Norveç vizesi için gereken, şahsi dilekçe, şirket izin yazısı, şirket görev yazısı,sponsor yazısı, otel ve uçak rezervasyonları, seyahat sağlık sigortaları, öğrenci belgeleri, başvuru formları, 18 yaşından küçükler için verilen muvaffakatname evraklarının sadece İngilizce versiyonlarını kabul etmektedir. Bu evraklardan bazılarının ayrıca noter onaylı çevirileri de talep edilebilmektedir. orjinal veya fotokopi, Türkçe veya İngilizce olarak hazırlanması gereken evraklar hakkında detaylı bilgi için lütfen Vize Merkezi Norveç departmanımızı arayarak bilgi alınız.

norveç vizesi evrakları

Norveç ile ilgili sizden gelen sorular

30 sorudan en popüler 5 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Norveç Vizesi Trabzon
  H.K., 25 Tem 2020, 12:48

  Merhabalar, Trabzon’da yaşıyorum ve ailemle birlikte Norveç’e gezi düzenliyorum. Annemin vizesi bulunuyor, babam yeşil pasaport sahibi olduğundan yalnızca ben başvuru yapacağım. Öğrenci olduğum için bana babam sponsor olabilir mi? Emekli olduğuna göre hangi evrakları sunması gerekecektir? Ayrıca annem ve babamın vize başvurum esnasında birlikte seyahat edeceğimize dair hangi belgeleri sunmam gerekecek. Norveç vizesi Trabzon için başvuruyu sizin aracılığınızla yapmam mümkün mü? Başvurum için parmak izine hangi şehre gelmem gerekecek? Bana bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Norveç Vizesi İzmir
  N.R., 25 Tem 2020, 13:19

  Merhaba, İzmir’de ikamet etmekteyim ve özel bir şirkette çalışmaktayım. Yaz ayı içerisinde Norveç’e turistik bir seyahat planı yapmaktayım. Sürecimin takibi konusunda sizden destek almak isterim fakat sormam gereken birkaç sorum olacak. Norveç vizesi İzmir şehrinden başvuru yapabilir miyim? Evraklarımı şahsen getirmek isterim. İzmir şehrinde şubeniz var mıdır? Evraklarımı hazırlarken evrak listesinde eksiklik olması durumda ne gibi bir sorun yaşarım? Başvuruyu kaç gün önceden yapmam gerekir? Evrak teslimatından sonra mı randevum alınacak? Evraklar alındıktan sonra kaç gün içerisinde randevu alınmaktadır? Bana yardımcı olursanız çok sevinirim, kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Norveç'te Nasıl İş Bulabilirim?
  B.C., 01 Şub 2019, 10:04

  1976 doğumluyum, iç mekan mobilya ve dekarasyon mezunuyum. Yaklaşık 30 yıllık tecrübem var ve 2007'den beri SDÜ tıp fakültesinde ahşap dekorasyon teknisyeni olarak çalışmaktayım. Norveç'te nasıl iş bulabilirim benim kıriterlerimde işçi arayanlarıla nasıl irtibata geçebilirim? İlginize şimdiden teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Norveç'e İşçi Olarak Nasıl Gidilir?
  E.M., 01 Şub 2019, 21:51

  Merhaba, ben işçi olarak Norveç'e gitmek istiyorum. Bir miktar param da var. Önce işçi olarak gidip sonra oraya yerleşmek istiyorum. Neler yapılabilir tam olarak bilmiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Norveç Vizesi İstanbul
  G.M., 24 Tem 2020, 22:49

  Norveç’e planladığım turistik seyahatim için başvurumu İstanbul’dan gerçekleştireceğim. Başvuruyu direk konsolosluktan yapabiliyor muyum? Norveç vizesi İstanbul işlemleri için hizmet veriyor musunuz? Turistik alacağım vize için ne kadar ödeme yapmam gerekecektir? Evraklar neye göre hazırlanmaktadır? Evraklarda eksiklik olması aksaklığa sebep olur mu? Bana bilgi verir misiniz? İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Norveç için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.