Oturum

Norveç Aile Birleşimi Vizesi
Norveç Schengen Vize Başvuru Formu

Norveç aile birleşimi vizesi başvuruları için doldurulacak Schengen vize başvuru formu, başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulmuş, kişinin Norveç vize başvurusu için ibraz edeceği evraklarda beyan edeceği bilgileri destekleyen, ıslak imzalı. 2 nüsha hazırlanmalıdır.
Norveç Schengen vizesi başvuru formu
Biometrik Fotoğraf
Norveç aile birleşimi vize başvurularında kullanılacak fotoğraflar 3 adet, 3,5x4,5 cm ölçülerinde, Norveç vize başvuru sahibinin güncel halini temsil eden, maksimum son 3 ay içerisinde çekilmiş, arka fonu beyaz ve kişinin pasaportunda bulunan daha önce almış olduğu herhangi bir vize işleminde kullanılmamış olmalıdır.
Pasaport
Norveç aile, akraba, arkadaş ziyareti vizesi başvuruları için kullanılacak pasaportlar, son 10 yıl içerisinde çıkarılmış, ziyaretçinin Norveç seyahati dönüşü sonrası en az 3 ay geçerliliği olan ve vize basım işlemlerinin gerçekleşebilmesi için yan yana en az 2 boş sayfası bulunan, deforme olmamış…
Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
Norveç Aile Birleşimi Vize işlemlerinde bulunacak kişi adına güncel tarihli, aile ve ikamet etmekte olduğu adres bilgilerini içerecek şekilde düzenlenmiş tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ön ve arka yüz bilgilerini gösterir nüfus cüzdanı fotokopisi
Uluslararası Evlenme Kayıt Örneği 
Yabancı uyruklu eşin bilgilerini içermelidir.
Muvafakatname
Kişi 18 yaşından küçük ise, anne baba onaylı, orijinal belge
16 yaşında evlilik yapacak kişileri için mahkeme kararı
Evlenebileceğine dair, Norveç diline Tercüme edilmiş
Norveç doğum belgesi
Norveç vatandaşı eş daha önceden Türk vatandaşlığı bulunmuyor ise 
Boşanma kararı ve Boşanma ilanı
Daha önce evlilik yapmış kişiler; yapmış oldukları evliliklerinin boşanma kararı ve boşanma ilanını Norveç diline Tercüme ettirilmiş olarak hazırlamalılar
Oturma İzni, Pasaport, Kimlik Kartı
Norveç’teki eşe ait oturma izni, Kişinin Norveç pasaportu ve kimlik kartının fotokopisi
Norveç dilinin bilindiğine dair belgeler
Basit ve yeterli seviye de Norveç dilinin bilindiğine dair belgeler 
Her iki eşe ait uluslararası doğum kayıt örneği 
Norveç’te evlilik yapmak için vize müracaatında bulunacak kişiler ek olarak organize etmelidir,
Uluslararası evlenme ehliyet belgesi (Her iki eşe ait) veya Norveç evlendirme dairesinden alınmış evlilik kaydı belgesi
Norveç`da evlilik yapmak için vize müracaatında bulunacak kişiler ek olarak organize etmelidir.
NOT: Norveç Konsolosluğu, gerek görmesi halinde ek evrak talep edebilirken yine bu belgelerin Norveç diline tercümesini de isteyebilecektir.
Norveç Konsolosluğu, Norveç aile birleşimi vize işlemlerinde yukarıda bulunan belgelerin orijinal ve fotokopisi olarak ibraz edilmesini istemektedir.
Norveç Konsolosluğu, gerek görmesi halinde daha önceki eşlerin boşanma kararı ve ilanının evraklar arasında bulunmasını istediği gibi yine eski eşlerin olması halinde ölüm kayıtlarını da evraklar arasında görmek isteyebilecektir.
 

Yükleniyor...
Telefon