Ticari Vize Dilekçe Örneği

  Ticari Vize Dilekçe Örneği

 

Formu indirmek için: 

1. Form linkine tıklayınız. 
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz. 

YA DA 
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz 
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

 

Lütfen Dikkat: 
Form PDF formatındadır. 
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır. 

Adobe Reader

Download Adobe Acrobat Reader

 

 

Norveç’e Ticari iş toplantısı, konferans, alan araştırması vb amaçla seyahat eden kişilerin yapacakları seyahat ile ilgili Norveç İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Norveç Ticari Vizesi talep dilekçesi sunmaları gereklidir. Norveç Ticari vizesi talep dilekçesi yazılırken aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir.

  • Norveç Ticari Vizesi talep dilekçesi personelini iş seyahatine gönderecek şirketin yetkilisi tarafından şirket antetli kağıdına yazılmalı ve şirket yetkilisinin kaşesini ve imzasını taşımalıdır.
  • Norveç Ticari Vizesi talep dilekçesinde seyahatin amacı açıkça yazılmalıdır. Örneğin; kişi şirketin iş ortağı başka bir şirketle toplantı yapmak üzere seyahat edecekse Norveç’daki şirket ile ilgili bilgilere yer verilmelidir. Kişi iş konferansına katılacaksa Norveç Ticari Vizesi talep dilekçesinde konferans ile ilgili bilgi olmalıdır.
  • Norveç Ticari Vizesi talep dilekçesinde seyahate çıkacak kişinin firmadaki görevi ( Satış Müdürü, Kurumsal İletişim Uzmanı vb.) açıkça ifade edilmelidir.
  • Norveç’a seyahat edecek kişinin seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihleri ile varsa ek seyahati hakkında Norveç Ticari Vizesi talep dilekçesinde net bilgiler verilmelidir.
  • Norveç Konsolosluğu’na Ticari Vize talep dilekçesi hazırlanırken seyahat edecek kişinin seyahat süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı bilgisi yer almalıdır.
  • Norveç Ticari Vizesi talep dilekçesinde yer alan bilgiler dosyaya konulan evraklarla desteklenmelidir. 

 

 

 

Yükleniyor...
Telefon