Vize İşlemleri

Norveç Schengen Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

 

Norveç’e kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ve akreditasyonu bulunan turizm seyahat acenteleri aracılığıyla kabul edilmektedir.

 

Norveç Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Norveç Schengen Vizesine Başvurmalı mıdır?

 

Norveç Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Norveç’e seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Norveç Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir.

 

Norveç Vize Başvurumu Seyahat Amacına Göre Nasıl Yaparım?

 

Norveç Turistik Vizesi, Norveç Ticari Vizesi, Norveç Aile / Arkadaş Ziyareti Vizesi, Norveç Kültürel Amaçlı Vize, Norveç Eğitim Vizesi, Norveç Sağlık Sebepli Vize, Norveç Sportif Amaçlı Vize, Norveç Resmi Ziyaret Amaçlı Vize, Norveç Şoför Vizesi,  Norveç Transit Vizesi dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirilir.

 

Norveç vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibat kurun!

 

Norveç Schengen Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

 

Norveç Schengen vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. Sitede yer alan Norveç vizesi sayfasından seyahat amacınıza uygun kategorideki butonu tıklayarak ayrıntılı bilgiye ve gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz.

 

Başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin!

 

Norveç Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

 

Norveç vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 7-15 iş günü içinde vize çıkar. Ancak Konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumların gözönünde bulundurularak, Norveç seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 4 hafta önce başvurunun yapılması doğrudur.

Vize Merkezi Temsilcileri Norveç Seyahat Planınıza Nasıl Yardımcı Olur?

Norveç vize işlemleri için gerekli olan Norveç seyahat sağlık sigortası ve Norveç otel- uçak bileti rezervasyonları gibi işlemlerinizi de gerçekleştirir.

 

Norveç Vize Başvurusu için Randevu Almam Zorunlu mu?

 

25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Norveç Schengen Vizesi başvurusunda bulunan kişilerin biyometrik veri işlem kaydı yaptırması gerekir. Bütün ülkelerin dahil olmaya başladığı biyometri veri sistemine son 5 yıl içinde kayıt yaptıran kişiler için tekrar biyometrik veri merkezine gitmeleri gerekmez. Parmak izi bilgilerini beyan edebilmeniz için size uygun olan randevu tarihi ve saati temsilcilerimiz tarafından planlanacaktır.

 

Norveç Vizesi için Hemen İletişime Geçin!

 

Vize Merkezi Norveç Vize Temsilcileri, Norveç vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.

Norveç Schengen Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Norveç vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz.

Norveç vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayabilir veya avrupa@vizemerkezi.com adresi üzerinden temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.

Norveç vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.

Türk vatandaşlarının Norveç’e giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekmektedir. Ancak Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport sahipleri her bir yıl için 90 günü aşmamak koşuluyla Norveç’te vizesiz kalabilirler.

Vize Merkezi Norveç’e seyahatleriniz öncesinde vizenizi zahmetsizce alabilmeniz için sizlere danışmanlık hizmeti vermekten memnun olacaktır. Norveç için vize başvurularınızı sizin adınıza yapıp işlemlerinizin takibini gerçekleştiriyoruz.

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : 0212 970 05 79
avrupa@vizemerkezi.com
Diğer BilgilerAcil: 0532 476 25 16
Ankara
+90 (312) 970 05 99
ankara@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 99
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 20 26
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5510
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com