Çanakkale

Telefon/Faks

+90 (850) 241 14 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

canakkale@vizemerkezi.com

Norveç Vize Merkezi, Çanakkale

Değerli ziyaretçilerimiz, 
Norveç seyahatiniz öncesinde almak zorunda olduğunuz Norveç Schengen Vizesi hakkında Çanakkale şubesi olarak hazırlamış olduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.
Sayfamızın devamında Norveç Schengen Vizesi başvurusu için gerekli olan evrakların listelerine, vize başvurularının ne tür süreçlerden geçeceğine ve başvuru ücretleri de dahil olmak üzere birçok bilgiye kolaylıkla erişebileceksiniz.
Çanakkale Merkez başta olmak üzere Bozcaada, Biga, Çan, Bayramiç, Ezine, Yenice, Gökçeada, Eceabat, Ayvacık, Gelibolu, Lapseki ilçelerimiz ve çevre iller olan Tekirdağ, Bursa, Edirne, İzmir, Balıkesir ve tüm Türkiye'den gerçekleştirecek olduğunuz Norveç Schengen Vize Başvurularınızı sonuç odaklı bir şekilde hazırlamanız için vize danışmanlık hizmeti sunmaktayız.
Norveç Vize başvurularınız için danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilmek ve vize başvuruları hakkında detaylı bilgi alabilmek için Vize Merkezi Çanakkale ofisimizi +90 850 241 14 91 tel numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com mail mail adresine e-posta atarak bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

Norveç Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Çanakkale

İlk olarak 14 Haziran 1985 yılında 5 Avrupa ülkesi arasında imzalanmış olan Schengen Anlaşması dahilinde günümüzde toplam 26 farklı ülke bulunmaktadır. Norveç 28 Nisan 1995 yılında Schengen Anlaşması dahilinde bulunmuştur. 
Norveç'e seyahat edecek olan Bordo (Umuma Mahsus) Pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları seyahatleri öncesinde vize alma zorunlulukları vardır. Ancak daha öncesinde hali hazırda sahip olduğunuz ve geçerliliği devam etmekte olan herhangi bir Schengen Vizesine sahipseniz seyahatinizi mevcut vizeniz ile gerçekleştirebilirsiniz.
Siyah (Diplomatik) Pasaport, Yeşil (Hususi) Pasaport ve Gri (Hizmet) Pasaport sahibi olan vatandaşlarımızın 180 gün içerisinde 90 gün konaklamayı aşmamak kaydı ile gerçekleştirecekleri Norveç ziyaretleri için herhangi bir vize alma zorunlulukları bulunmamaktadır.
Norveç Schengen Vize başvurularında yalnızca, ülkemiz sınırları içerisinde mevcut olan Norveç Ankara Büyükelçiliği diplomatik yetkiye sahiptir. İlgili konsolosluk sayfasına giderek konsoloslukların tatil günlerine, adreslerine ve iletişim numaralarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
Ayrıca ülkemiz sınırları içerisinde Norveç'ya ait fahri konsolosluklar da bulunmaktadır ancak fahri konsoloslukların vize başvuru süreçlerinde herhangi  bir diplomatik yetkileri mevcut değildir.
Norveç konsolosluklarında görev bölgesi kısıtlaması bulunmaktadır, konsoloslukların görev bölgesi dahilinde olan illerimizin tam listesi konsolosluk sayfalarında bulunmaktadır.
Konsolosluk bilgilerini ele almış olduğumuz sayfamızı incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Norveç Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Çanakkale

Norveç Vize başvurularında tercih etmeniz gereken vize türünü seyahatinizin gerekçesi belirlemektedir. Her vize türünün kendi içinde ihtiyaç duyduğu evraklar farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle başvurusunu gerçekleştirecek olduğunuz vize türü doğru bir şekilde belirlemiş olmanız büyük önem arz etmektedir.
Vize türlerine göre özel olarak hazırlamış olduğumuz sayfalarımıza aşağıda yer alan linklere tıklayarak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz sayfalara tıklayarak ilgili vize türünün hangi evrakları istediğine erişebileceğiniz gibi vize türleri hakkında kapsamlı bilgilere de erişebilirsiniz. 
Seyahatinize uygun olan vize türünün hangisi olduğu konusunda herhangi bir fikir sahibi olamıyor ya da sizlere uygun olan vize türünün yukarıda listelenmiş olan başlıklar içerisinde yer almadığını düşünüyorsanız eğer Vize İşlemleri sayfamızı inceleyebilir, Vize Merkezi Çanakkale ofisimizi +90 850 241 14 91 numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com mail adresine e-posta göndererek bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

Norveç Vizesi Nasıl Yapılır? - Çanakkale

Norveç Vize başvurularını Vize Merkezi Çanakkale şubemiz aracılığı ile gerçekleştirebilmektesiniz. Norveç vize başvurularınızın çoğu aşamasında vize uzmanlarımız sizlere eşlik edecek ve hiçbir zahmete girmenize gerek kalmadan tecrübeli ekibimiz eşliğinde sonuç odaklı bir çalışma yürütmüş olacaksınız. Uzmanlarımız vize başvurularınızı 4 basit adımda gerçekleştirmekte ve en kısa zamanda sonuca bağlanmasını sağlayacaklardır.

          1. Adım: Norveç Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Evrakların Hazırlanması

Norveç Vize başvurunuz için gerekli evrak bilgilerinin olduğu bilgilendirme maili uzmanlarımız tarafından sizlere ulaştırılacaktır. Belirtilen evrakları tamamlamanız ardından ofisimize ulaştırmanız gerekmektedir. Uzmanlarımız evraklarınızın kontrollerini yapacak ve herhangi bir eksik ya da hata olması halinde sizlerle iletişime geçerek gerekli düzenlemelerin yapılmasını sağlayacaktır.

          2. Adım: Norveç Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi

Evrakların tamamlanması ve varsa mevcut hataların giderilmesi sonrasında vize başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. Talep edilen ücretin içerisinde; tüm harç bedelleri, işlem ücretleri, danışmanlık bedeli ve diğer giderler mevcut olacaktır.
Norveç Vize başvuru ücretini bankalar aracılığı ile yatırabileceğiniz gibi ofisimize gelerek bizzat elden de teslim edebilmektesiniz.
Güncel Norveç vize başvuru ücretleri hakkında detaylı bilgi edinmek için Vize Merkezi Çanakkale ofisimizi +90 850 241 14 91 tel numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com mail adresine e-posta göndererek uzmanlarımızdan bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

          3. Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması

Uzmanlarımız gerekli işlemlerin yapılması sonrasında Konsolosluğun uygunluğuna göre en erken tarihe bir randevu alacaklardır. Belirtilen tarih ve saatte konsoloslukta bulunmanız gerekmektedir. Norveç Vize departmanımızda hizmet vermekte olan vize danışmanlarımız sizlere eşlik edecek ve sizler parmak izi verme işlemini gerçekleştirirken dosyalarınızın ilgili makamlara ulaşmasını sağlayacaklardır.

          4. Pasaportunuzun Tarafınıza Teslim Edilmesi

Norveç Konsolosluğu tarafından değerlendirmesi yapılmış olan Norveç Schengen Vizenizin takibi vize uzmanlarımız yapacak ve pasaportunuz konsolosluktan teslim alacaklardır. Vizenizin sonuçlanması ve pasaportunuzun teslim alınması sonrasında sizlerle irtibata geçilecek ve pasaportun sizlere ulaştırılması sağlanacaktır.

Norveç Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Çanakkale

Norveç Schengen Vize başvurunuz ortalama olarak 15 ila 20 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Ancak konsolosluklarda yaşanabilecek olan yoğunluklar, ek evrak talebinde bulunulması ya da Norveç resmi tatil günleri bu sürecin uzayabilmeni sağlayacak birkaç etken arasında yer almaktadır Bu durumları göz önünde bulundurarak seyahat planlamanız ve vize başvuru işlemleriniz ile alakalı olarak görüşmek için uzmanlarımız en az 1 ay öncesinde başvuru işlemlerine başlamanızı tavsiye etmektedir.
Vize Merkezi Çanakkale şubemizde hizmet vermekte olan uzmanlarımızı +90 850 241 14 91 tel numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com mail adresine e-posta göndererek sizlerle iletişime geçmemiz için bizlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 
Vize başvurularınızda bizleri tercih ettiğiniz için sizlere teşekkür eder ve Norveç ziyaretinizde Vize Merkezi Çanakkale Şubesi olarak iyi yolculuklar dileriz.

Vize Merkezi Personel

Norveç ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Norveç Vizesi Çanakkale G.Y. 24/07/20, 23:16
Norveç vizesi Çanakkale başvurusunda bulunmak istiyorum. Çanakkale’den direk başvuru yapabilir miyim? Sizin göreviniz nedir? Belgeler hakkında kısaca bilgi alabilir miyim? Başvuru formunda nelere dikkat edilmelidir? Bana yardımcı olur musunuz? İyi çalışmalar dilerim.
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 38074