Norveç Vizesi Reddi

Norveç Vizesi Reddi

Norveç Vizesi Reddi

Norveç Konsolosluğu ve Büyükelçiliği egemenlik yetkisini kendi iradesiyle sınırlama, ülkeye hangi yabancının hangi koşulda girebileceklerini belirleme hakkına sahiptir. Bu sebeple Norveç Konsolosluğu kişinin Norveç vizesi başvurusunu uygun görmemesi halinde reddedebilir. Norveç vizesi başvurularında Norveç Konsolosluğu’nun talep ettiği şartlardan bir veya birkaçının yerine getirilmemesi, belgelerin eksik veya hatalı olması, başvurunun ret alma olasılığını doğrudan etkilemektedir. Norveç vizeniz reddedilme durumu, Norveç’eolan seyahatinizin engellendiği anlamını taşımamaktadır. Norveç vize talebi reddedilen kişi Norveç vize başvurusunun reddine itiraz etme hakkına sahiptir.Norveç vizesi başvurusunda bulunan kişi gerekli evrakları doğru şekilde tamamlaması halinde tekrar vize başvurusunda bulunabilir. Vize Merkezi, başvuru sahibinin aynı zaman ve para kaybını yaşamaması için alanında uzman vize danışmanlarıyla yeni bir başvuruyu gerçekleştirmesine yardımcı olur.

Norveç Vizesi Red Sebepleri

Seyahat Belgelerinden kaynaklı Norveç Vize reddi

Norveç vizesi başvurusunda sunulan seyahat belgeleri güncel, orijinal, geçerliliği devam eder nitelikte olmalıdır. Norveç vizesi başvuru işlemleri için sunulan belgelerin eksik ya da sahte olması gibi durumlarda vize başvurusu Norveç vize reddi ile sonuçlanabilir.

Seyahat şartları ve seyahat amacından kaynaklı Norveç vizesi reddi

Norveç Konsolosluğu’na Norveç vizesi için başvuruda bulunan kişiler, yapacakları seyahatin amacını ve başvuru sahibinin söz konusu seyahate ilişkin şartları taşıdığını gösterir belgeler sunmalıdır. Norveç vizesi başvurularında seyahatin amacı ve şartlarına ilişkin kanıtlayıcı belgeler sunamayan ya da sunduğu belgeler inandırıcı bulunmayan kişilerin Norveç vizesi başvuruları Norveç vize reddi ile sonuçlanabilmektedir.
Örneğin; kişi Norveç’ya Aile ziyareti amacıyla seyahat ediyorsa Norveç’deikamet eden yakınlarına ve yapacağı seyahatin şekline ilişkin belgeler sunmalıdır.

Kamu Güvenliği nedeniyle Norveç Vizesinin reddedilmesi

Norveç Vizesi başvurusunda bulunan kişinin belirlenen yasal çerçevede Schengen bölgesine üye ülkelerden biri ya da birkaçı için kamu düzeni, kamu sağlığı, güvenlik gibi konularda tehlikeli bulunması durumunda Norveç vizesi talebi reddedilir.

Kişinin ülkesine dönmesi konusunda şüphe oluşması

Norveç vizesi başvurusunda bulunan kişiler Norveç seyahatleri sona erdiğinde ülkeden ayrılacaklarını gösterir belgeler ibraz etmelidir. Norveç konsolosluğuna vize başvurusunda bulunan kişiler seyahatleri bittiğinde ülkelerine geri döneceklerini gösterir belgeler sunamadığı takdirde Norveç vizesi başvurusu reddedilebilmektedir.

Sağlık sigortası sebebiyle Norveç Vizesinin reddedilmesi

Norveç konsolosluğu ülkeye seyahat edecek kişilerden seyahat sürelerini kapsayan seyahat sağlık sigortası yaptırmasını talep etmektedir. Norveç vizesi başvurusunda geçerli ve konsolosluk tarafından belirlenen standartlara uygun Seyahat Sağlık Sigortası poliçesi ibraz edilmediği takdirde Norveç vizesi başvurusu Norveç vize reddi ile neticelenebilir.

Schengen Giriş yasağından kaynaklı Norveç vize reddi

Schengen Bölgesi’ne üye ülkelerden herhangi birinin Schengen vizesi konusunda aldığı karar Schengen Bölgesi’ne üye diğer ülkeler açısından da bağlayıcı olabilmektedir. Schengen Bilgi Sisteminde (SIS) üye ülkelerden herhangi birine girişi yasak olduğuna dair kayıt bulunan kişilerin Norveç vize başvurusu reddi ile sonuçlanabilmektedir.

Ekonomik şartlardan kaynaklı Norveç vize reddi

Norveç vizesi başvurusunda bulunan kişiler, Norveç seyahatleri süresince ihtiyaçlarını karşılayacak ekonomik koşullara sahip olduklarını ve sahip oldukları gelirin yasal yollarla elde edildiğini gösterir belgeler sunmalıdır. Norveç Konsolosluğu Norveç vizesi başvurusunda bulunan kişinin seyahat için yeterli maddi imkana sahip olmadığını ya da sahip olduğu maddi olanaklara yasal yollarla kavuşmasının mümkün olmadığına kanaat getirmesi durumunda, bu kişilerin Norveç vize başvurularını reddetmektedir.

Schengen vizesi süresinden kaynaklı Norveç vizesi reddi

Schengen vizesi 6 aylık süre içerisinde en fazla 90 gün konaklama hakkı veren bir vizedir. Norveç Schengen vizesi başvurusunda bulunan kişi son 6 ay içerisinde Schengen Bölgesi’nde 90 gün konaklamış ise, kişi Norveç vize reddi ile karşılaşabilmektedir.

Norveç Vize reddine itiraz

Norveç vize başvuruları retile sonuçlanan kişilerin karara itiraz etme hakkı bulunmaktadır.Norveç vize başvurusuna red cevabı alan kişiler eksik ya da yanlış beyan edilmiş evraklarını tamamlayarak Norveç Ankara Büyükelçiliği’ne reddedilen vize başvurularının yeniden değerlendirilmesi talebi ile başvuru yapabilirler.Ancak, yeni bir başvuruda bulunmadan önce, bir önceki Norveç vizesi reddinin sebeplerini inceleyerek gerekli yerlerde düzeltmeler yapmanız tavsiye edilir. Vize başvurusu reddedilirse vize ücreti iade edilmez. Vize ücreti, Norveç vize başvurusunun incelenme giderlerini kapsar.

Norveç ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Norveç için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp